Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek usps


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 seth_Io

seth_Io
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skądrzeszów

Napisano 23 marzec 2011 - 11:43

Dołączona grafika


Rama: Trek usps 58cm
Widelec: Trek
Stery: cane creek
Koła: Shimnano whr-600
Opony: Vittoria
Dętki: maxxis
Hamulce: Tektro
Klamkomanetki: Shimano Ultegra ice 10rz
Linki i pancerze: Shimano
Korba: Fsa k-foce sl carbon
Kaseta: Shimano 105 [5700] ,10rz ,11-25
Przerzutka przód: Shimano 105
Przerzutka tył: Shimano 105
Łańcuch: Shimano 105
Pedały: Wellgo spd
Siodło: Selle Italia Slr xp
Kierownica: Pro plt
Owijka: BBB, biała
Mostek: Ritchey wcs
Koszyki: topeak
Sztyca: accent tuned

#2 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marzec 2011 - 18:58

Czy wygodnie jeździ Ci się w dolnym chwycie i z ustawionymi pod takim kątem klamkomanetkami? Pytam, bo miałem kiedyś podobnie ustawioną kierownicę i odczułem znaczną poprawę po ustawieniu jej tak, że końce "rogów" były równolegle do ziemi - wtedy nie musiałem sztucznie wyginać nadgarstków podczas jazdy w dolnym chwycie. Teoretycznie ("teoretycznie", bo każdemu może właściwie pasować nieco inne ustawienie) klamki powinny być ustawione prostopadle do podłoża (u mnie też się to akurat sprawdziło ;-)), ale może tak Ci wygodniej na podjazdach? Uprzedzając ew. pytanie - to nie żaden "atak" ani mądrzenie się, tylko kiedyś miałem właśnie podobne ustawiony kokpit, a po zmianie mi po prostu wygodniej ;-) Chyba, że na zdjęciu jest po prostu jakieś "perspektywiczne przekłamanie", hehe.

fs-userbar-blog-white.png


#3 seth_Io

seth_Io
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skądrzeszów

Napisano 23 marzec 2011 - 20:27

Tak mi wygodnie tzn w górnym chwycie lubię jak kierownica idzie równo z mostkiem a potem klamkami tzn takie naturalne przedłużenie no więc tak niejako musi być ustawione ale się do tego przyzwyczaiłem i bynajmniej ręce mi się nie ześlizgują w dół :) Tak samo mam ustawione w drugim rowerze na forum pokazanym tj przełajowce a tam nawet bardziej to razi ale cóż tak jest mi wygodniej.
Dołączona grafika
Na tym foto widać to trochę że mam w obydwu rowerach tak samo ``dziwnie`` ustawione.

#4 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marzec 2011 - 20:40

Nie no, pewnie - najważniejsze, że Tobie jest wygodnie. Zastanowiła mnie też obsługa klamkomanetek (zarówno hamowanie jak i obsługa przerzutek) z dolnego chwytu przy takim ustawieniu, ale zdjęcie z pokoju już mnie trochę "uspokoiło". Może to ja mam po prostu krótkie palce? ;-)

fs-userbar-blog-white.png