Skocz do zawartości


Zdjęcie

Campa UT a CX


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 06 kwiecień 2011 - 16:09

Od początku. Zamontowałem korbę Centaur CT z systemem Ultra Torque do roweru CX. Wnioski po kilku błotnych przygodach są następujące. System UT a szczególnie łożyska i ich uszczelnienie nie nadaje się kompletnie do przełaju. Po kilkuset km w błocie, piachu, wodzie strzały z suportu. Rozbiórka, czyszczenie, montaż - spokój na 30km, potem znowu strzały. Minusem jest też to, że posiadana przez mnie rama nie ma odpływu wody z suportu i sobie tam ładnie wszystko pracuje w zawiesinie oleju, wody, piasku i innego gówna.

Stety/niestety rozwiązaniem okazuje się montaż uszczelnionego suportu na kwadrat, korby na kwadrat.

Panowie/Panie, co z w/w zestawu tj. kobry kompakt na kwadrat i suport na kwadrat polecacie ? Łańcuch i resztę mam 10s Campy, czyli jakieś wynalazki Shimano podejdą bez problemu.

#2 emilpe

emilpe
  • Użytkownik
  • 180 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 kwiecień 2011 - 16:41

http://www.campagnol...0S_catid_16.jsp
może komponenty do CX od campy ;) ponoć miski są lepiej uszczelniane

#3 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 06 kwiecień 2011 - 16:51

Nie, dzięki wyleczyłem się z ich UT i PT. W dodatku ta cena.

Jakiej długości suport na kwadrat potrzebuje - 111mm ? poprzednio miałem UT.

#4 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 09 kwiecień 2011 - 06:35

Suport kwadrat Veloce i korba Stronglight 46/36, prawdopodobnie przerobie napęd na 1x10 plus kaseta 12-25. Czekam jeszcze na Loctite aby zrobić to porządnie.

#5 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 10 kwiecień 2011 - 20:43

gibber, nie chciałbyś sprzedać swojego pechowego Centaura UT? :mrgreen:

Skoro tak się przejechałeś na szczelności UT ( ja też się przejechałem ) to postaw na korbę chociażby Ultegry 6600 albo 6700. Z racji innej konstrukcji będą szczelne i nie mniej sztywne niż Centaur. Do tego o niebo lepsze niż kwadraty.

#6 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 11 kwiecień 2011 - 16:34

Witaj, mogę go sprzedać :mrgreen:

W sumie mogłem brać coś z kranksetu 105 albo Ultegre, ale...koszty - wyszłoby pewnie z 600 zł i dodatkowo ze 150 za zębatki 46 i 36. Kompakt do CX to troche za dużo - znaczy - blat 34 za mało a 50 za dużo :lol:

Tak wiec - zakupiłem suport Veloce i korbę Stronglight 46/36. Wyszło ze 350 zł z przesyłką.

#7 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 11 kwiecień 2011 - 16:46

Błąd, nic nie jest "o niebo lepsze" od kwadratu, kwadrat to już niedoceniane (bo stare) ale świetne rozwiązanie któe ma pewne ograniczenia ale i niezaprzeczalne zalety. A te opowieści o megasztywności UT HT itp. to tak dla poprawy nastroju można sobie wmawiać chyba, że na octalinku się jeździło ;-)

#8 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 11 kwiecień 2011 - 20:43

Mac, ja jeździłem na ISISie przez setki kilometrów i po przesiadce na zintegrowaną oś (nawet nie HTII) poczułem sporą różnicę. :->
Przerzutka przednia też, bo od razu się "usztywniła". A koksem jakimś nie jestem :-D

Ale fakt faktem nie miałem przyjemności z kwadratami dobrej klasy w stylu Chorus itp.

#9 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 11 kwiecień 2011 - 22:55

A to różnica jest ;-)
Campa przeszła dopiero po tym jak wszyscy konkurenci zastosowali nowsze- "nowoczesne" rozwiązanie. Nie przeszkadzało to zawodnikom pokroju Boonena zaginać na finiszach jeszcze w 2007 r na kwadracie (nie mówiąc o współczesnych torowcach).
Zmieniłem u siebie w drugim rowerze jakiś byle jaki kwadrat na cała korbę Tiagry HT. Różnicy nie ma,jak depnę na pedały to gnie się rama tak samo jak się gięła, przerzutka ociera tak samo jak ocierała,jest może jakaś minimalna różnica (w końcu konstrukcja nieco inna) ale praktycznie niezauważalna. Psychologiczny aspekt może i owszem :lol:
a propos to kwadraty campy to trochę wyższa liga w porównaniu do tych isisów i shimano. W sumie mając takie wkłądy na kwadrat jak Sh nie dziwie się że Japończycy w końcu siłą rzeczy musieli coś wymyśleć, bo ileż można było ludziom wciskać taki szmelc ;-)



Dodaj odpowiedź