Skocz do zawartości


Zdjęcie

ustawienie roweru


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 janekws

janekws
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • Skądddz

Napisano 07 kwiecień 2011 - 20:11

Witam,
Jezdze na rowerku 2 sezon, w tym tygodniu przyszedl mi nowy rowerek 2danger mam problem z ustawieniem go do swojego wzrostu,moze jest ktos z okolic dzierżoniowa, wrocławia kto udzieliłby mi fachowej rady,
moj wzrost - 196cm :mrgreen:
nie wiem tez jak ustawia sie przelozenia, 65-70% moich tras to gorki, wzniesienia.
z gory dziekuje

#2 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 08 kwiecień 2011 - 09:27

w tym tygodniu przyszedl mi nowy rowerek 2danger mam problem z ustawieniem go do swojego wzrostu


Rower powinno się kupować już pod swój wzrost, a nie kupować za duży i później się tym martwić. Nie znam długości górnej rury, ale możesz mieć z tym problem, a bardzo krótki mostek przy takiej kobyle nie za fajnie by wyglądał i chyba nie za ciekawie rower by się prowadziło.

nie wiem tez jak ustawia sie przelozenia, 65-70% moich tras to gorki, wzniesienia.


Nie rozumiem. O co Ci chodzi? Przełożenia dobierasz takie, żeby były optymalne. Żebyś wjechał stosunkowo najszybciej, męcząc się przy tym jak najmniej. To już kwestia indywidualna.

#3 janekws

janekws
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • Skądddz

Napisano 08 kwiecień 2011 - 15:23

ja niski tez nie jestem, 196cm wzrostu 108kg wagi wiec ta rama 64cm jest ok,
chodzi mi o ustawienie kierownicy itd.
a o przelozeniach zle sie wyrazilem, chodzi mi o to czy jezdzac glownie podjazy ustawia sie rower jakos inaczej ?

#4 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2011 - 17:49

coś mi się zdaje że był gdzieś temat o pozycji na rowerze i tam trzeba szukać, co do podjazdów to kiedyś na typowo górskie etapy czy treningi nosek siodełka unosiło się do góry, ale teraz tego chyba nikt nie praktykuje

#5 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 kwiecień 2011 - 18:35

http://www.forumszos...opic.php?t=4864