Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bagażnik


26 odpowiedzi w tym temacie

#1 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 kwiecień 2011 - 22:20

Zastanawiam się nad kupnem bagażnika pod sztyce,przede mną wyjazd na 2-3 dni,gdzie planuje pojechać rowerem(ok.100km) z tobołkami,później wszystko zrzucić w domu i jeździć dalej bez bagażu.Jakie macie doświadczenia z bagażnikami?gra warta świeczki?Z tego co czytałem w opisach na allegro waga dopuszczalna od 10kg to 15kg prawda czy fałsz?

#2 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 10 kwiecień 2011 - 09:23

Zastanawiam się nad kupnem bagażnika pod sztyce,przede mną wyjazd na 2-3 dni,gdzie planuje pojechać rowerem(ok.100km) z tobołkami,później wszystko zrzucić w domu i jeździć dalej bez bagażu.Jakie macie doświadczenia z bagażnikami?gra warta świeczki?Z tego co czytałem w opisach na allegro waga dopuszczalna od 10kg to 15kg prawda czy fałsz?


xGx to pytanie jest z typu: albo będziesz czekał długo jak ktoś się wypowie, albo się w ogóle nie doczekasz żadnej odpowiedzi ;-)
Proponowałbym Ci zapytać tutaj. Znajdziesz tam setki "sakwiarzy", którzy mają większe doświadczenia od NAS jeżeli chodzi o torby, sakwy i bagażniki.

#3 user1215

user1215
  • Użytkownik
  • 143 postów
  • Skąd3miasto

Napisano 10 kwiecień 2011 - 09:53

Bagażnik na sztyce to nie jest najlepsze rozwiązanie i jeżeli da się to radzę go unikać. Rozważ rozwiązanie tego typu: Axiom Streamliner Road DLX

Tu http://saddleupbike....gear-rider.html możesz zobaczyć jak wygląda po zamontowaniu.

Czytałem o wielu problemach z bagażnikami na sztyce, a i znaczne obciążenie w tym miejscu może nie być dobre dla lekkiej konstrukcji roweru.

I wbrew pozorom, tradycyjne bagażniki są lżejsze. Są też sztywniejsze.

#4 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 kwiecień 2011 - 09:56

wicklowman, no w sumie racja choć chodzi mi o połączenie szosa plus bagażnik i to właśnie ten pod sztyce... Może akurat ktoś miał styczność i sie podziel...

#5 Gosc_eko_*

Gosc_eko_*
  • Gość

Napisano 10 kwiecień 2011 - 11:49

W ubiegłym sezonie zakupiłem taki bagażnik,używałem go w obydwu szosach w tym że w jednej mam długą rurę podsiodłową i do niego go mocowałem,w drugim rowerku mocowałem do sztycy i tu na obciążenie uważałem(sztyca wyciągniętą mam do ogranicznika rama aluminiowa).Robiłem trasy po 200km ale do torby na bagażnik zabierałem tylko ciuchy na zmianę i buty nie było tego więcej niż 3 max 4kg,i było ok.Moim zdaniem czy bagażnik jest do 10 czy 15kg to niema znaczenia bo na szosę to za dużo rower takiej konstrukcji będzie się zle prowadził a i o ramę bym się bał.

#6 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 10 kwiecień 2011 - 13:51

Jakoś tak się złożyło, że wczoraj wszedłem na dawno nieodwiedzany blog wilka na BS i okazało się, że mu taki bagażniczek sztycoy się połamał. Więc w ramach przestrogi i ciekawostki, bo jakby nie było, poręczny patent z takiego bagażniczka jest, a że się komuś raz na jakiś czas rozpieprzy, to nie znaczy od razu, że nie powinno się z takich wynalazków korzystać, bo jednak spełniają swoją funkcję ... do momentu rozsypki :) Tu jest relacja i foto --> http://wilk.bikestat...y.html#comments
A co do modelu tego jego bagażnika, to już musisz go osobiście dopytać, bo nie znalazłem info, z jakiego korzysta ... a raczej korzystał ;)

#7 Gosc_Ecobike_*

Gosc_Ecobike_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2011 - 15:47

Głównym minusem jest to,że nie wytrzymuje większego obciążenia i może się połamać o czym zresztą piszą forumowicze,także słyszałem takie opinie,więc nie wiem czy warto inwestować.

#8 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 14 maj 2012 - 14:14

Witam chciał bym odświeżyć temat ponieważ też planuję dłuższy wyjazd i musiał bym zabrać ze sobą zwykłą małą torbę (nie dwie co tek zwisają po bokach). I zastanawiam się ile trzeba by było dać za bagażnik który by utrzymał te kilkanaście kg. Jak myślicie taki zwykły bagażnik za kilkanaście zł powinien starczyć ? Oczywiście bagażnik na samą sztyce odpada bo jak sami wiecie nie wytrzymują większego obciążenia

#9 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 16 maj 2012 - 00:36

Może ktoś z Was miał do czynienia z tym bagażnikiem (są trzy wersje w zależności od rozmiaru ramy)?

http://www.twomark.c...-v-dolny,p,6522

Dosyć drogi, ale wygląda solidnie. Nośność do 9 kg, a to już całkiem sporo, w dodatku można wybrać odpowiednią wersję tak, aby bagaż był możliwie jak najniżej. Mocowanie na szybkozamykacz też ma swoje zalety.

Przyznam, że podczas dłuższych jednodniowych wypadów mam problem, gdzie zmieścić przydatne rzeczy (kurtka, kanapki, zapas picia, itp.), a plecak na szosie to raczej odpada.
Zaopatrywanie się w napoje i jedzenie w przydrożnych sklepach zwykle sporo kosztuje, a i tak w upalny dzień bidon opróżnia się zwykle w miejscu, gdzie nie ma żadnego sklepu.

#10 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 16 maj 2012 - 00:56

Też myślałem nad takim bagażnikiem, ale martwi mnie jedna rzecz. Mianowicie robi się z niego dosyć długa dźwignia która będzie mocno działać na sztyce. Czy nie będzie z tego powodu jakiś skutków ubocznych.

#11 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 16 maj 2012 - 02:08

Myślę, że dużo zależy od naszej wagi, konkretnej sztycy i jak głęboko siedzi w ramie. Chyba większość producentów tego typu bagażników zabrania ich montażu na sztycach karbonowych, superlekkie aluminiowe też raczej odpadają. Ale jak się waży 60 kg, a sztyca wsunięta w ramę o kilka centymetrów więcej, niż wymagane minimum, to chyba powinno wytrzymać. Przypuszczam, że poważne firmy (a Topeak chyba do takich należy) wykonują jakieś testy na prawdziwych sztycach i ramach i podawane obciążenie raczej ma pewien margines bezpieczeństwa. Złamanie się bagażnika (lub sztycy spowodowane bagażnikiem) podczas jazdy i zablokowanie tylnego koła może mieć bardzo poważne skutki i producenci raczej się asekurują.

Szkoda, że tylko nieliczni producenci szosówek, i to zwykle w niższych modelach, umieszczają w ramie otwory do zamocowania normalnego bagażnika.

#12 mad

mad
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądSompolno

Napisano 16 maj 2012 - 18:45

Zakupiłem bagażnik na sztycę oraz wiadomo sakwę. Po teście dam znać jak się jeździ.

#13 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 16 maj 2012 - 20:20

a można by wiedzieć jaki to bagażnik ?

#14 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 16 maj 2012 - 20:25

Też jestem ciekawy, bo mocno się zastanawiam na bagażnikiem na szosę (sakwy już mam). Mogło by to zmienić nasze wehikuły do przecinania powietrza w bardzo użyteczne pojazdy nadające się na parudniowe samowystarczalne wyprawy.

#15 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 10 czerwiec 2012 - 18:02

Znowu chciał bym odświeżyć temat ponieważ niestety mad nie dał znać jak się sprawuje bagażnik i co to za bagażnik :-/ .
I mam takie pytanie czy dało by się jakoś zamontować lub kupić zwykły bagażnik czy tylko i wyłącznie taki na sztyce (ja osobiście nie wierze jakoś że taki bagażnik na samą sztyce wytrzyma nacisk torby/sakw, no chyba że taki bagażnik już trochę kosztuje).
Więc czekam na odpowiedzi czy dało by się coś zrobić aby zwykły bagażnik zamontować lub jakiś link do niedrogiego i wytrzymałego bagażnika na sztyce.

#16 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 10 czerwiec 2012 - 18:20

Stormik, jak dla mnie najsensowniejsze rozwiązanie to z zwykły bagażnik i coś takiego:
http://www.bikeman.p...kiem-p-571.html
i to: http://www.bikeman.p...elca-p-779.html
choć przy tym drugim raczej bym się skłaniał do wykorzystania śruby hamulca (gdzieś w necie widziałem takie rozwiązanie (ale to zależy jak bardzo cieniowana rama, przy stali zero obaw). I oczywiście w necie są tańsze odpowiedniki.
Myślę że 10kg bagażu nie zrobi na tym większego wrażenia więc już można całkiem sensowny bagaż zabrać.


Tu masz parę różnych opcji: http://www.szumgum.c...esoria-i-czesci

#17 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 10 czerwiec 2012 - 18:50

zawsze można samemu coś przewiercić, coś przyciąć, coś zagiąć ;) najgorsze jest to że zwykły bagażnik potrzebuje takiej blaszki z otworami nad kołem (to trzyma bagażnik od góry/przodu ) i są 2 opcje:
-przyspawać taką blaszkę
-istnieje tani bagażnik który zamiast tego trzyma się sztycy
(jak nie wiecie o co chodzi wejdźcie sobie w te linki:
- http://epodkarpacie....usection_id=191
tutaj jest to z przodu na pierwszym zdj. takie 2 wystające blaszki z otworkami
- http://autosiatki.pl...zniki-rowerowe/
tutaj jest to takie jak matka ma w rowerze na 1 zdj. w 2 rzędzie (inaczej na 5 zdj. :lol: )
bo od dołu to tak jak pokazałeś tamte obejmy, to szło by samemu coś lekko wywiercić lub jakoś wykombinować żeby trzymało bagażnik.
Bo jakoś nie zachęca mnie cena zacisków :mrgreen: a obejmy można zrobić ;D ojciec pracuje jako spawacz to blach/blaszek mamy trocęe i zawsze idzie przyciąć, zagiąć, wywiercić i gotowe :lol:
Bo wątpię że takie coś utrzyma około 5kg

Więc chyba trzeba będzie przyspawać dodatkowe gramy rowerkowi i dodać kilka blaszek gdzieś na dole :mrgreen:

#18 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 10 czerwiec 2012 - 19:03

Stormik, wybacz ale nie wiele zrozumiałem na temat tych blaszek. Kupujesz zwykły bagażnik rowerowy a z braku otworów w ramie stosujesz właśnie taki specjalny szybkozmykacz lub coś takiego http://www.szumgum.c...ge/4230/059.jpg (do zrobienia w domowych warunkach). Do tych blaszek przykręcasz dół bagażnika a górne pręty mocujesz do tych obejm. Co Ty tu chcesz spawać i po co?

Tu masz zdjęcie jak to wygląda na dole: http://www.szumgum.c...264/adapter.jpg

A bagażnik na sztycę - jak włożysz jakąś naprawdę porządną (czytaj ciężką) i najlepiej jak najdłuższą to 5 kg pewnie da radę.

#19 Stormik

Stormik
  • Użytkownik
  • 228 postów
  • SkądKoźle/Opolskie

Napisano 10 czerwiec 2012 - 19:25

a faktycznie xD sroki nie ogarniałem :mrgreen:
No to pokazuje to ojcowi i coś trzeba zrobić bo za niedługo chyba pojadę do rodziny na 2 dni :D lecz muszę jeszcze kupić uchwyt na telefon do rowerka i drugą baterie do telefonu którą pożyczę od kolegi lub kupię :lol: i można jechać !

#20 mpiwko

mpiwko
  • Użytkownik
  • 95 postów
  • Skądszn

Napisano 10 czerwiec 2012 - 19:28

gdybym mial planowac jakas wyprawe z idea transportu z bagaznikiem na sztyce, najpierw zastanowilbym sie, jak bardzo moge zminimalizowac moj bagaz, niz jaki bagaznik wybrac. polecam strone faceta, ktory wyprawy zycia realizuje jezdzac wlasnie w ten sposob - http://ultralightcycling.blogspot.com/

ja akurat jestem szczesliwcem, ktory posiada treka, ktory umozliwia montaz zwyklego bagaznika stad solidny tubus cargo o wadze 533g i 30letniej gwarancji na pewno jeszcze dlugo wytrzyma ;)

/Rozumiem, że piszesz z telefonu lub innego urządzenia przenośnego, ale postaraj się pisać poprawną polszczyzną,
Bury




Dodaj odpowiedź