Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stojak rowerowy do mycia i napraw.


73 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 10 kwiecień 2011 - 16:53

No więc tak. Stojak kupiony na tej aukcji. Cena jest bardzo dobra - tak moim zdaniem. Na początku ciekawostka: stojak zamówiony w środę popołudniu, w czwartek przyjechał kurier. Albo mieliśmy z tatą fuksa albo sprzedawca dba aby towar został dostarczony do klienta najszybciej jak to możliwe. Stojak jest stalowy, solidny. Nie jest jakiś super ciężki, ale przecież nie waga jest tutaj najważniejsza.
Na początek kilka zdjęć (bez i z rowerem):
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
http://img695.images...5/2480/st12.jpg

Jak widać na zdjęciach, wszystkie elementy które trzymają ramę są plastykowe. Na haki widoczne na jednym ze zdjęć są nasunięte gumowe osłonki. Tak więc sprzętu nie porysujemy.

Montaż jest prosty jak budowa cepa. W zasadzie instrukcja jest zbędna. Jedna uwaga. Na poniższym zdjęciu jest element, który według niej powinien być przykręcony odwrotnie. Tak jak jest teraz jest lepiej. Część w kształcie księżyca jest bardzo stabilna. Jak zamontujemy odwrotnie niż na fotce nie będzie zbyt dobrze (księżyc będzie się ruszał i jednocześnie rower siedzi niepewnie). PRZYSPAWANA NAKRĘTKA Z GWINTEM POWINNA BYĆ OD DOŁU, A NIE OD GÓRY.
http://img705.images...5/576/st14o.jpg

Przy stojaku jest półka na narzędzia. Można ją zaczepić z obydwu stron:
http://img191.images...1/8586/st5s.jpg

To w zasadzie wszystko.

travisb pytałeś o złożenie. Sprawa wygląda tak. Trzeba wyjąć półkę i odkręcić na pewno śruby widoczne na zdjęciu poniżej:
http://img232.images...2/6348/st2v.jpg

Obawiam się, że trzeba także poluzować chociaż trochę także te śruby:
http://img220.images...0/2940/st3p.jpg

Można sobie łatwo wyobrazić jak to będzie wyglądało po złożeniu. Dałem sobie spokój po przy myciu mojej szosy tak zmarzłem, że rąk nie czułem.

Stojak prawdopodobnie może stać nieco niżej (nie sprawdzałem) po odkręceniu tych śrubek (oczywiście z obydwu stron):
http://img683.images.../5289/st1ig.jpg

To tyle. Proszę nie komentować obleśnego siodełka i nie pasującej do niczego białej owijki :-P . Obie rzeczy są tymczasowo.

#2 geos

geos
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • Skądz zoo :-)

Napisano 10 kwiecień 2011 - 18:04

cześć!

dzięki za ten bogaty opis i ilustracje.
czy po zamocowaniu roweru całość jest stabilna?
czy tutaj zmieści się koło z oponą od górala?

Dołączona grafika

pozdrawiam,
geos

#3 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 10 kwiecień 2011 - 18:37

Całość jest bardzo stabilna, jeżeli chodzi o górala to trzeba odpowiednio rozłożyć ciężar (regulując odpowiednio księżyc).
Opony od MTB wejdą spokojnie.

#4 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 11 kwiecień 2011 - 10:16

wicklowman, dzieki za recenzje i fotki. Tez szukam stojaka i ten wydaje sie super oferta, ale zastanawiam sie czy ten stojak bylby tez dobry dla ramy karbonowej, tzn czy te haki (pomimo ze sa tam gumy) nie zmiazdza po jakims czasie karbonu, bo wydaje sie ze jest to nacisk dosyc punktowy na rure podsiodlowa ponizej koszyka na bidon? Czy ktos moze potwierdzic lub rozwiac moje obawy?

#5 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 11 kwiecień 2011 - 12:38

sewi co mogę napisać. Tata ma karbonową ramę, ale po jednym myciu to nie można wyciągać żadnych wniosków. Jednak jest sposób. Zamiast tych haków można się pokusić o zamontowanie paska dokładnie od starych noskowych pedałów. Troszkę pokombinować i moim zdaniem będzie ok.

#6 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 12 kwiecień 2011 - 07:57

zamówiłem,

Jak będzie lipton, to WIKI licz się z tym, że zwracasz mi kasę jak sprzedasz rzeczy i części w giełdzie ;-)

#7 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 kwiecień 2011 - 10:17

Wydaje mi się,że trochę jest przekombinowany ten stojak i za dużo w nim kręcenia,a do tego jeszcze te plastikowe elementy nie wyglądają zbyt solidnie.Choć za tą cenę nic innego się nie kupi,ale z drugiej strony za połowę tego można zrobić samemu o ile ma się zaplecze...Czekamy na dalsze uwagi i dalszy test może jednak to dział ;-)

#8 selfu

selfu
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • SkądTM//ŁDZ

Napisano 12 kwiecień 2011 - 11:37

Moim zdaniem to mega przydatna rzecz... Ile razy człowiek sie wk :evil: iał, jak coś robił z rowerem "pod ścianą"... Jak tylko mnie będzie stać to zakupie. Dzieki wicklowman.

#9 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 12 kwiecień 2011 - 15:37

zamówiłem,

Jak będzie lipton, to WIKI licz się z tym, że zwracasz mi kasę jak sprzedasz rzeczy i części w giełdzie ;-)


Haha juz kupiłem siodło więc nie mam z czego oddać.

xGx plastykowe elementy wyglądają bardzo solidnie uwierz mi. Druga sprawa, za taką kasę to jest OK. Może i wynalazek (też tak uważam) ale się sprawdza i to jest najważniejsze.

#10 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 12 kwiecień 2011 - 15:40

Deadi, dedi po co ci stojak? --> przecie nie jezdzisz--> rower sie nie brudzi :D

u2250y2014v3.gif


#11 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 13 kwiecień 2011 - 07:24

^ to było chamskie i godzące w osobowość moderatora - dostajesz słowne ostrzeżenie :mrgreen:

co do stojaka, to podobnie jak u Wikiego, wysyłka w tym samym dniu co zamówienie :)

#12 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 13 kwiecień 2011 - 08:24

co do stojaka, to podobnie jak u Wikiego, wysyłka w tym samym dniu co zamówienie :)


Czyli wychodzi na to, że sprzedawca ma bardzo dobry stosunek do klienta.
Deadi napisz kilka słów o nim (jak się sprawuje itp) w stosownym czasie. Na pierwszej aukcji były sprzedane dwa bodajże. Teraz już widzę, że jest pięć. Poniekąd sądzę, że to dzięki mojej recenzji na FS :-P . Tak na poważnie teraz: jak jest jakaś nowość (no sam stojak nowością nie jest, ale taki akurat to ja przynajmniej widzę pierwszy raz) to śmiało trzeba pisać co z czym się je. Recenzje i opisy użytkowników działają, wystarczy przypomnieć sobie co było z ramami z HongFu.

Ostatnia uwaga odnośnie tego stojaka:
Dołączona grafika
Ten element można zastąpić podobnym, tylko dłuższym (powiedzmy długości 1 metr). Na końcu dajemy zacisk i rower montujemy bez przedniego koła. Dzięki temu możemy unieść rower i dać go trochę jakby do góry nogami (zacisk będzie trzymał widelec także trzymamy rower tylko jedną ręką i nie potrzebujemy już "księżyca") i możemy wymyć wszystko to, do czego nie mamy dostępu w przypadku standardowego mocowania.

#13 Gosc_Vivi_*

Gosc_Vivi_*
  • Gość

Napisano 13 kwiecień 2011 - 10:55

No i super, bo poszły wszystkie :-x

Trzeba ich poszukać jak znajdę wrzucę Wam link


#EDIT
Nie ma takich na allegro. Wysłałem maila do sprzedawcy z zapytaniem czy będą jeszcze jak dostanę wiadomość to napiszę.

#14 geos

geos
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • Skądz zoo :-)

Napisano 13 kwiecień 2011 - 11:02

No i super, bo poszły wszystkie :-x

Trzeba ich poszukać jak znajdę wrzucę Wam link


w trochę niższej cenie są za zachodnią granicą lecz dochodzą wyższe koszty przesyłki. ale jeśli ktoś potrzebuje na gwałt to można kupić...

pozdrawiam,
geos

#15 Gosc_Vivi_*

Gosc_Vivi_*
  • Gość

Napisano 13 kwiecień 2011 - 16:57

Dostałem odpowiedź:

"Witam.Obecnie nam się skończyły,ale w przyszłym tygodniu jedziemy po towar do Niemiec i bedą dostępne.
Pozdrawiam Anna Rosman"

#16 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 kwiecień 2011 - 19:46

wicklowman - powinni Tobie odpalić prowizję za reklamę. Serio mówię. Też kupiłem. Wczoraj. Dziś dostałem. Jeszcze nie skręciłem, dzieciaki spać pogonię to i trochę czasu dla siebie zorganizuję - mi do mycia potrzebny nie był, ale do podstawowego serwisu. Na tym co używałem dotychczas, to komfortowo pracować się nie da. A mam do przełożenia korby z suportem w dwóch rowerach, u żony dodatkowo zmiana przerzutek i parę innych pierdół. Dziś to chyba tylko przełożę tylne koło w szosówce na to do trenażera i pokręcę w suchych warunkach z godzinkę przed spaniem ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#17 geos

geos
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • Skądz zoo :-)

Napisano 13 kwiecień 2011 - 20:08

jeśli ten wątek czytają nabywcy stojaka inni niż autor wątku to będę również wdzięczny za Wasze uwagi dotyczące tego modelu.

pozdrawiam,
geos

#18 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 13 kwiecień 2011 - 21:46

Mój też dziś doszedł, ale nie złożyłem, bo miałem inną robotę, ale jutro już będę oświecony :)

#19 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 13 kwiecień 2011 - 22:00

prozor he he poczytaj sobie:

Mój e-mail do nich:

Witam serdecznie, tata mój kupował od Państwa stojak. Stojak był wysłany do Zakopanego (nick: ???). Rozreklamowałem go na Forum Szosowym (dałem zdjęcia i recenzję). Oto link:
http://www.forumszos...p=139255#139255
Wydaje mi się, że wszystkie z tej aukcji zostały zakupione przez moich znajomych z forum :) Piszę tylko po to, że stojak jest naprawdę fajny jak za te pieniądze i życzę równie udanych aukcji w przyszłości.
Pozdrawiam !!!


W odpowiedzi dostałem:

Witam.Bardzo dziekuje za dobrą recenzję stojaka i obiecuje przy nastepnym zakupie w ramach rewanżu jaks mały rabat.
Co do podejścia do klienta to sprzedajemy na Allegro na dwóch kontach i słyniemy z szybkiej wysyłki oraz nie wprowadzamy klientów w błąd.
Stojaki żeczywiście się skończyły ,ale w przyszłym tygodniu będzie nowa dostawa więc zapraszamy wszystkich Pana znajomych na zakupy
Pazdrawiam



#20 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 13 kwiecień 2011 - 22:10

Wygląda na to, że to ja kupiłem ostatnią sztukę ;) Jeśli jutro mi go wyślą i dostanę paczkę w piątek, to w sobotę może go poskładam i w niedzielę przetestuję :)



Dodaj odpowiedź