Skocz do zawartości


Zdjęcie

Osprzęt Tiagra 2/9s 2008


28 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 24 marzec 2008 - 16:17

Co możecie powiedzieć o takim osprzęcie????
Nie wiem czy to lepsze o Campy Xenon.
link do grupy tego osprzętu http://www.sklep.bik...roducts_id=1055

Drugie pytanie tak na marginesie czy jako pierwsze koła do roweru szosowego (moja waga 63kg) są warte uwagi mam ograniczony mocno budżet. Czy lepiej dołożyć 100zeta i złożyć jakieś na alexrims albo accent?
link do kół
http://www.sklep.bik...products_id=416

#2 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2008 - 17:27

Ja śmigam na Tiagrze ( model z 2001 roku ). Przebieg co prawda zaledwie 10 tys. , jednak nadal sprawuje się znakomicie. 8-)

#3 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2008 - 18:14

Z tego co wiem to ten model Tiagry nie ma pustych ramion w środku jednak jest to HT2 i sztywnością nie odbiegają od wyższych modeli. Pod względem sztywności bije Campe na kwadrat. Klamkomanetki Tiagry 2008 mają do tego wskaźniki przełożeń.

Sam mam koła wh-r 500 i jestem znich zadowolony moja waga rok temu 80 kg później mała przerwa w życiorysie i teraz jest 70kg i już tak zostanie ;-) .

Jest na forum na temat tych kół http://forumszosowe....hlight=wh-r 550

#4 Gosc_von Lauenberg_*

Gosc_von Lauenberg_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2008 - 19:18

Kormoran sam sobie przeczysz - HT2 czyli Hollowtech II to korby z pustymi ramionami (hollow to po angielsku pusty). Mechanizm korbowy Tiagry ma rzeczywiście lite (pełne) ramiona, Shimano nazywa to Integrated Crankset - chodzi o integrację osi i korby. Tego samego typu korba w tym roku pojawiła się w linii Deore 2008.

#5 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 24 marzec 2008 - 20:19

I tak nikt nie używa nazwy integrated crakset. Korby Tiagry zachwalane są przez sprzedawców jako HT2 aby pominąć szczegół litych ramion. Po co łapać się za słówka kolega pytał o opinie na temat konkretnego sprzętu.

Pozdrawiam

#6 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 24 marzec 2008 - 21:35

witam po raz pierwszy na forum. moge sie wypowiedziec o klamkomanetkach. na pewno nowy model lepszy. wlasnie wymienilem. ma o wiele mniejszy skok jalowy, lepsza precyzja i ksztalt dzwigni. do tego jak ktos nie jest ortodoksem, ma wkaznik przelozen. dla mnie, amatora rekreacyjnego / chociaz moje przebiebi roczne to 8-10 tys rocznie/ to zaleta. pozdr

#7 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 marzec 2008 - 23:06

zrobiłem na tiagrze niespełna 3k km i sobie ją chwalę ;-)

#8 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 02 kwiecień 2008 - 13:13

co w tym osprzęcie najszybciej sie rozwala ;-) ???

#9 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 02 kwiecień 2008 - 14:21

ja za tydzień całą grupę tiagry kupuję a że cena gra dla mnie sporą rolę to zrobiłem spore rozeznanie i mogę ci powiedzieć co ja o tym myślę:
1. mimo że uwielbiam jak części w kolarkach są koloru czarnego tak jak np.xenon to jednak wybrałem tiagrę ze względu na to że jednak wygląd jej części podoba mi się bardziej jak np. wspomniana wyżej korba która moim skromnym zdaniem prezentuje sięświetnie.
2. przewaliłem sporo stron i wychodzi że pełną grupę tiagry można dostać taniej niż xenon
- www.bikestacja.pl - tiagra (chyba 2008)- 890zł
- www.wertykal.com.pl - xenon (2007) - 999zł
3. pod shimano można dostać taniej kółka ja mam np. wh-rs10 za które dałem 340zł
pod campę zaś jeśli nie składasz sam kółek to najtańsze to chyba miche które na allegro widziałem chyba za jakieś 430zł a z campy to kashmin-540zł.
4. shimano też podobno odrobinę ciszej chodzi co również ma dla mnie bardzo duże znaczenie
Więc mimo że campa jest trwalsza i ma wiele innych zalet to mnie niestety albo stety cena skłoniła do kupna sh. ;-)

A co do rozwalania się sprzętu to wszystko zależy chyba od tego jak go będziesz użytkował, wielokrotnie było pisane że sh ma słabsze łańcuchy więc można się spodziewać że po pewnym czasie trza go będzie wymienić. Co do reszty to nie wiem.

#10 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 24 maj 2008 - 19:27

I jak tam Tik_Tak z tą grupką Tiagry???

#11 yasiu

yasiu
  • Użytkownik
  • 310 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 maj 2008 - 22:47

klamkomanetki tiagry z zeszlego roku lapia wolniej luzy niz 105
Tik_Tak, wiec jak masz opcje to kup je z 2007

#12 buli

buli
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 czerwiec 2008 - 09:41

Ok. 2 miesiace temu zlozylem caly rower na nowej Tiagrze (kola od Sory - rs10). Zrobilem narazie 1700 km na rowerku i wszystko chodzi super! :-) Jedynym mankamentem sa troche slabe hamulce i korba, ktora po dluzszym dystansie lub jezdzie w deszczu lubi skrzypiec na lewym ramieniu. Jest to spowodowane zapewne aluminiowa osia na ktorej ramie jest osadzone (mialem tak samo w korbach LX). Korby LX zlapaly luzy i wymieniono je na gwarancji, jestem ciekaw czy taki sam los czeka te Tiagry... ;-) Co do kol, to mimo bardzo niskiej ceny i malej ilosci szprych sa sztywne i niewiele scentrowane (a o to nie latwo jak sie kilka lat jezdzi tylko MTB i nagle wsiada na delikatny rowerek szosowy :-P ).
Podsumowujac: przy skladaniu budzetowego roweru warto brac pod uwage Tiagre i tanie kola Shimano. Osobiscie mysle tylko nad zmiana hamulcow na Ultegre! ;-)

#13 Gosc_superpiki_*

Gosc_superpiki_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2008 - 15:29

Czy korba Tiary (9s) będzie mi działała z 10. rzędowym napędem?
Czy jednak muszę dołożyć do korby 105 (różnica w cenie jest spora).

#14 yasiu

yasiu
  • Użytkownik
  • 310 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2008 - 20:05

http://cycle.shimano...lty_charts.html

#15 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2008 - 20:11

wg shimano będzie niekompatybilne, ale ja bym zaryzykował

#16 gazela93

gazela93
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 30 czerwiec 2008 - 20:59

Ja też sie zastanawiam nad tiagrą '08. I takie pytanie czy jest aż taka duża różnica pomiędzy tiagrą i 105 z 2008r. bo cenowo jest.

#17 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 30 czerwiec 2008 - 21:14

ja już któryś miesiąc na tiagrze 2008 śmigam i jak na razie sprawdza się świetnie, co prawda nie mam zbytniego porównania z innymi grupami bo moje doświadczenie na szosie obejmuje zaledwie 2 latka ale tą konkretną grupę z lekkim sercem mogę polecić wszytkim ;-)

#18 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2008 - 21:23

Ja też sie zastanawiam nad tiagrą '08. I takie pytanie czy jest aż taka duża różnica pomiędzy tiagrą i 105 z 2008r. bo cenowo jest.


W tiagrze korby nie są puste w środku. Generalnie to ma się tak wyższa cena = mniejsza waga. Wg mnie to między tymi grupami nie ma zbyt wielkiej różnicy. Dopiero ultegra jest smaczniejszym kąskiem :-P
Jaki z tego wniosek po co przepłacać za parę gramów jak funkcjonalność jest ta sama.

#19 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 01 lipiec 2008 - 11:57

Czy korba Tiary (9s) będzie mi działała z 10. rzędowym napędem?
Czy jednak muszę dołożyć do korby 105 (różnica w cenie jest spora).


bedzie bez problemu. ja jak miałem cały naped na 10s, oprocz korby (bo brak kasy) to miałem zamontowaną starą korbe sory na 8s, i wszystko chodziło bardzo dobrze. po zmianie korby na 105, jakość pracy poprawiła sie troche. wiec pez problemu mozesz brac korbe tiagr ;-)


Pozdrawiam:P

#20 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 06 lipiec 2008 - 20:13

ja już któryś miesiąc na tiagrze 2008 śmigam i jak na razie sprawdza się świetnie, co prawda nie mam zbytniego porównania z innymi grupami bo moje doświadczenie na szosie obejmuje zaledwie 2 latka ale tą konkretną grupę z lekkim sercem mogę polecić wszytkim ;-)



Gdzie można dostać tiagre 2008? :?: Bo jak patrzyłem to najnowsza wersja jest 2007



Dodaj odpowiedź