Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smar do Łańcucha


2121 odpowiedzi w tym temacie

#961 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 11 grudzień 2016 - 13:40

Krótki test -50km Squirta. Ponieważ wymieniłem tylną przerzutkę /Mikroos pozdrawiam/  łańcuch i kasetę, postanowiłem podarować sobie jeszcze odrobinę luksusu i kupiłem Squirt /Mikroos pozdrawiam/. Łańcuch wymyty, nasmarowany wg instrukcji i.....jest dobrze. Było trochę słońca, ale szosa mokra i trochę mokrego syfu poszło na napęd. Rezultat lepszy niż przypuszczałem - czysto i dość cicho. Wprawdzie mimo dokładnego umycia łańcucha jednak wycisnęło ciut czarnego, ale są to śladowe ilości. Po przyjezdzie dobrze wytarłem i zrobiłem powtórkę ze smarowania. Wydajność będzie chyba podobna jak zwykłego oleju. Wprawdzie cena wysoka, ale pierwsze wrazenia b. pozytywne.  pozdr



#962 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 grudzień 2016 - 14:04

Cieszę się, że olej się spisuje! Ja również jestem z niego zadowolony.

 

Od siebie dodam tylko, że @Nick kupił wersję Squirt Low-Temp, a więc z rozpuszczalnikiem dostosowanym do niskich temperatur. "Zwykły" Squirt jest olejem na bazie wody, co w razie mrozu oznacza gorsze działanie.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#963 renton

renton
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 30 styczeń 2017 - 16:09

Czy fabrycznie nowy łańcuch przed aplikacją Squirt'a trzeba wyczyścić ( wyszejkować ).

Może lepiej przejeździć 1-1,5 kkm , umyć i dopiero potraktować go Squirt'em.

Jak dla mnie na fabrycznym smarze na nowym łańcuchu napęd zawsze pracował najlepiej/najciszej.



#964 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 styczeń 2017 - 16:36

To tak zrób - pojeździj na fabrycznym a potem squirt, którego faktycznie trzeba aplikować na odtłuszczony  łańcuch. Tak czy inaczej, bardzo dobrze jest z tym squirtem - czysto i cicho. Powinieneś być zadowolony.



#965 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 30 styczeń 2017 - 17:48

Zgadza się. Teraz będę patrzył na tempo zużycia łańcucha, ale to jeszcze potrwa.  pozdr



#966 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 03 luty 2017 - 16:18

Co za różnica: przymiar czy suwmiarka. Rozciągnięcie jest rozciągnięciem (a właściwie zużycie powodujące "wydłużenie" łańcucha).


Nieprawda, bo potoczne wydłużenie łańcucha w sensie jego długości możesz zmierzyć albo na gwoździu albo suwmiarką mierząc na boku odstęp między sworzniami - lewy lub prawy bok. Zużycie na rolkach + wydłużenie mierzysz przymiarem lub suwmiarką. Samo RÓWNOMIERNE zużycie rolek i płytek ogniw z ich strony jest nieszkodliwe (w jednym łańcuchu niemal ta sama twardość wszystkich płytek czy rolek to nie powinien być problem), bo nie zmienia podziałki, a raczej jedynie przesuwa podziałkę względem sworzni - szkodzi jedynie jak zajedziesz rolki i płytki aż popęka. Było o tym pisane już sporo.
  • Arni lubi to

#967 renton

renton
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 08:59

Tak wygląda łańcuch KMC po 500 km jazdy na Squiricie. Smarowany 2 razy.
Moja opinia - bardzo dobry produkt. Praca napędu bardzo cicha , łańcuch I kaseta nie łapią tak szybko syfu I kurzu.
Po około 350 km łańcuch zaczął delikatnie popiskiwać ( dziwne bo co 3 obroty korbą), problem ustąpił po ponownym nasmarowaniu.

Załączony plik  IMG_20170426_063458.jpg   79,67 KB   47 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20170426_063504.jpg   79,67 KB   41 Ilość pobrań



#968 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 26 kwiecień 2017 - 09:48

Co 3 obroty korbą łańcuch wykonuje pełen bieg wokół napędu, więc pewnie to była kwestia jednego suchego ogniwa.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#969 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 26 kwiecień 2017 - 10:23

Po przebiegu ok 1000 km nie zauważyłem większego zużycia łańcucha niż na tradycyjnych olejach. Ale muszę dodać, że smaruję częściej. Rekompensatą jest czysty napęd.  pozdr



#970 sbdr115

sbdr115
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 10:34

Jaki wosk polecacie ? Aktualnie używam FinishLine  Ceramic Wax

 



#971 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 26 kwiecień 2017 - 17:49

Tak wygląda łańcuch KMC po 500 km jazdy na Squiricie. Smarowany 2 razy.
Moja opinia - bardzo dobry produkt. 

attachicon.gifIMG_20170426_063458.jpg
attachicon.gifIMG_20170426_063504.jpg

Moja opinia - taki sam syf jak na tradycyjnym oleju. I ten i ten widać, że trzeba po 100/200km przetrzeć szmatką, ale oleju nie ma potrzeby 2x smarować.



#972 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 17:59

Tak wygląda łańcuch KMC po 500 km jazdy na Squiricie. Smarowany 2 razy.
Moja opinia - bardzo dobry produkt.

 

Zgadza się, Squirt jest super. Taki np. Rolhoff to przy nim -oględnie się wyrażając - kupa.


  • piotrkol lubi to

#973 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 kwiecień 2017 - 18:52

Zgadzam się. Przez wiele lat byłem wyznawcą Rohloffa, ale Squirt mnie rozłożył na łopatki :)
  • piotrkol lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#974 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 kwiecień 2017 - 19:07

Zgadzam się. Przez wiele lat byłem wyznawcą Rohloffa, ale Squirt mnie rozłożył na łopatki :)

Ja mam trochę inne odczucia niż Mikroos.Otóż przez wiele lat byłem entuzjastą Rohloffa, ale Squirt rzucił mnie na kolana! ;)


  • mikroos lubi to

#975 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 kwiecień 2017 - 19:25

Może towar z innej partii albo coś :D
  • puchaty lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#976 renton

renton
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 19:59

Może kolega @puchaty miał jego "damską" wersję. ;)

#977 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 26 kwiecień 2017 - 21:14

Cudów nie ma. Trący o siebie metal musi zostawć cząstki i one są na łańcuchu i zębach, bo inaczej być nie może. Niemniej jednak jak smarowałem olejem / a dbam naprawdę o czystość napędu/ było czarno. Teraz jest czysto.  pozdr



#978 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 26 kwiecień 2017 - 22:39

To i ja cos dorzuce do super hiper Squirt preparatu. Nie chcialem nic pisac, zanim nie pojezdzilem na nim troche.
Smarowanie - bez rewelacji, srednio-dobry poziom. Mniej wiecej polowa przebiegu osiagana na Rohloff, czy tez Morgan Blue Race.
Nawet jakby zalac caly lancuch i tak, przy mocniejszym depnieciu, lancuch steka. Pod tym wzgledem, poziom nieosiagalny w porownaniu do wymienionych specyfikow.
Czystosc - (to co na powyzszych zdjeciach, to syf!) W rzeczywistosci, wychodzacy i odpadajacy wosk ladnie syfi podloge! Tego nie da sie sciagnac mopem. Trzeba szmatka, z odpowiednim preparatem ruchem posuwisto zwrotnym scierac. Duzo wiecej roboty niz rutynowe przelecenie szmatka po jezdzie na w/w specyfikach.
Jak jestes mega zadowolony z tego preparatu, to masz niskie wymagania odnosnie jakosci smarowania lancucha, masz przytepiony sluch i nie trzymasz i nie serwisujesz roweru w domu, ;)



#979 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 kwiecień 2017 - 22:54

Akurat "wypadanie" brudu zmieszanego z olejem z łańcucha to cecha, o której otwarcie pisze sam producent (i która, nawiasem mówiąc, jest genialna). Dlatego ten zarzut jest co najmniej dziwny.

 

Co do "stękania", objawu nie zauważyłem.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#980 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 26 kwiecień 2017 - 23:22

Co jest genialnego w wypadaniu tlustego lepiacego i mazacego sie wosku na podloge, ktorego nie mozna latwo usunac???
Co do stekania, masz przytepiony sluch albo malo pary w nogach :) . Ten preparat nie ma co sie rownac z Rolkiem i Morganem. Na Squircie, nawet po swierzym obfitym podlaniu, przy mocniejszym depnieciu slychac roznice, ze nie jest to tak aksamitnie jak przy R i M.
Nie mowiac juz o przebiegach i wydajnosci preparatu, zadna rewelacja!




Dodaj odpowiedź