Skocz do zawartości

Zdjęcie

Smar do Łańcucha

966 odpowiedzi w tym temacie

#961 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 1272 postów
  • SkądWLKP

Napisano 13 wrzesień 2016 - 13:03

Stoi jak k... ;)

#962 nick

nick
  • Użytkownik
  • 1858 postów
  • Skądkrakow

Napisano 11 grudzień 2016 - 13:40

Krótki test -50km Squirta. Ponieważ wymieniłem tylną przerzutkę /Mikroos pozdrawiam/  łańcuch i kasetę, postanowiłem podarować sobie jeszcze odrobinę luksusu i kupiłem Squirt /Mikroos pozdrawiam/. Łańcuch wymyty, nasmarowany wg instrukcji i.....jest dobrze. Było trochę słońca, ale szosa mokra i trochę mokrego syfu poszło na napęd. Rezultat lepszy niż przypuszczałem - czysto i dość cicho. Wprawdzie mimo dokładnego umycia łańcucha jednak wycisnęło ciut czarnego, ale są to śladowe ilości. Po przyjezdzie dobrze wytarłem i zrobiłem powtórkę ze smarowania. Wydajność będzie chyba podobna jak zwykłego oleju. Wprawdzie cena wysoka, ale pierwsze wrazenia b. pozytywne.  pozdr

#963 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 5374 postów
  • SkądSzczecin/Poznań

Napisano 11 grudzień 2016 - 14:04

Cieszę się, że olej się spisuje! Ja również jestem z niego zadowolony.

Od siebie dodam tylko, że @Nick kupił wersję Squirt Low-Temp, a więc z rozpuszczalnikiem dostosowanym do niskich temperatur. "Zwykły" Squirt jest olejem na bazie wody, co w razie mrozu oznacza gorsze działanie.

rowerplus-logo-2.png

#964 renton

renton
  • Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 30 styczeń 2017 - 16:09

Czy fabrycznie nowy łańcuch przed aplikacją Squirt'a trzeba wyczyścić ( wyszejkować ).

Może lepiej przejeździć 1-1,5 kkm , umyć i dopiero potraktować go Squirt'em.

Jak dla mnie na fabrycznym smarze na nowym łańcuchu napęd zawsze pracował najlepiej/najciszej.

#965 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 styczeń 2017 - 16:36

To tak zrób - pojeździj na fabrycznym a potem squirt, którego faktycznie trzeba aplikować na odtłuszczony  łańcuch. Tak czy inaczej, bardzo dobrze jest z tym squirtem - czysto i cicho. Powinieneś być zadowolony.

#966 nick

nick
  • Użytkownik
  • 1858 postów
  • Skądkrakow

Napisano 30 styczeń 2017 - 17:48

Zgadza się. Teraz będę patrzył na tempo zużycia łańcucha, ale to jeszcze potrwa.  pozdr

#967 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1284 postów
  • SkądRumia

Napisano 03 luty 2017 - 16:18

Co za różnica: przymiar czy suwmiarka. Rozciągnięcie jest rozciągnięciem (a właściwie zużycie powodujące "wydłużenie" łańcucha).

Nieprawda, bo potoczne wydłużenie łańcucha w sensie jego długości możesz zmierzyć albo na gwoździu albo suwmiarką mierząc na boku odstęp między sworzniami - lewy lub prawy bok. Zużycie na rolkach + wydłużenie mierzysz przymiarem lub suwmiarką. Samo RÓWNOMIERNE zużycie rolek i płytek ogniw z ich strony jest nieszkodliwe (w jednym łańcuchu niemal ta sama twardość wszystkich płytek czy rolek to nie powinien być problem), bo nie zmienia podziałki, a raczej jedynie przesuwa podziałkę względem sworzni - szkodzi jedynie jak zajedziesz rolki i płytki aż popęka. Było o tym pisane już sporo.
  • Arni lubi to

Dodaj odpowiedź