Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smar do Łańcucha


2121 odpowiedzi w tym temacie

#981 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 kwiecień 2017 - 23:26

No tak, bo przecież lepiej, żeby Rolek po 100 km skleił cały brud ze sobą i młócił łańcuch aż do następnego smarowania. Ważne, że podłoga czysta :)


  • h/k i Dari lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#982 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1984 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 26 kwiecień 2017 - 23:48

Nie zanotowałem syfu na podłodze, a rower nocuje w sypialni także na pewno bym zauważył...

 

Ciężko było znaleźć fotę bo roweru raczej nie fotografuje, gdy odbiega od stanu "nowości" ale jednak się udało:

 

Rohloff 70km po nałożeniu na umyty łańcuch: 

aaedited_IMG_5015-1.jpg

 
 

 

 

Squirt 385km po nałożeniu na umyty łańcuch:

 

a_DSC_0562.jpg

 

Dziękuje, ale nie dziękuje :)

 

 

Owszem, squirt w niskiej temperaturze (0-12 stopni) działa zauważalnie słabiej (napęd słychać), ale w cieple jest ok. Nie ma tego "mlaskania" jaki daje Rolek ale napęd chodzi cicho i poprawnie.

Trzeba go też trochę częściej nakładać. Ale co z tego, że Rohloff trzymał się 500km skoro łańcuch trzeba było myć po 100 bo był czarny? Squirt daje radę przez około 300-350km. 

 

Dla mnie - maniaka czystego i cichego roweru - nic squirta nie przebije :)



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53120563481_c30890a179_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png

248


#983 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 kwiecień 2017 - 04:23

Na zimę Squirt oferuje osobny olej: SQUIRT LOW-TEMP

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#984 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 07:36

Jak jestes mega zadowolony z tego preparatu, to masz niskie wymagania odnosnie jakosci smarowania lancucha, masz przytepiony sluch i nie trzymasz i nie serwisujesz roweru w domu, ;)

 

Może poproś kogoś, żeby Ci pokazał jak się prawidłowo smaruje łańcuch, bo chyba tutaj jest przyczyna.

Albo przestań kupować podróbki hehe.



#985 krzysztofmk

krzysztofmk
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 09:42

Wcześniej jeździłem na PTFE Shimano a teraz na squrtcie.
Minusy:
Wytrzymuje krócej - około 200km, więc na dłuższe wyjazdy trzeba zabierać mała buteleczkę
Napęd jest wyraźnie głośniejszy
Też mam wrażenie, że poziom smarowania jest słabszy

Plusy:
Dużo czystszy niż oleje
Latwiejsza konserwacja napędu - wystarczy szczoteczka, żadnych rozpuszczalników, szmat, rękawiczek itd.

Początkowo chciałem wrócić do oleju, ale jak musialem wyczyścić napęd w rowerze dziewczyny, która jeszcze jeździła na oleju to stwierdziłem, że nigdy więcej.

#986 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 27 kwiecień 2017 - 10:39

stosuje ktos z was smarowanie łańcucha poprzez gotowanie w jakis parafinach itp.? ogladalem na YT jakiegos australijczyka co taka metoda osiaga niezly efekt jednak nie moge znalezc tych produktów które on tam uzywa.Jak macie jakies porady to z góry dzieki



#987 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 27 kwiecień 2017 - 14:13

Gotowanie to chyba słaby pomysł, bo można odpuścić hartowanie.  pozdr



#988 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 kwiecień 2017 - 14:53

Ja smaruję squirtem co 2 treningi - czyli jakieś 140-180 km. Łańcuch zaczyna być słyszalny po mniej więcej 120 km. Konserwacja jednak trwa zaledwie 3-5 min i polega na przetarciu szmatką łańcucha i aplikacji a wszystko jest czyściutkie i eleganckie. Nie trzeba się piep**ć z rozpinaniem, szejkowaniem, suszeniem, wycieraniem, nakładaniem, zapinaniem, myciem rąk jakimiś pastami bhp, szukaniem szczotki do paznokci, szorowaniem ich, wkurzaniem się, że nie schodzi, szukaniem po całej łazience pumeksu i pretensjami do żony, że nic nie leży na swoim miejscu, pretensjami żony, że zlew jest brudny, pretensjami do dzieci, że grają w lola zamiast się uczyć...



#989 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 kwiecień 2017 - 15:09

Grają w lola, czy palą lola? ;)

#990 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 27 kwiecień 2017 - 15:28

@Puchaty
Współczuję traumy serwisowej.
Ja przestałem się bawić w szejkowanie i stosuje Shimano PTFE. Dla czego? Bo schodzi szybciutko. Rower w trenażer, karton pod napęd. Stary ręcznik nasączony meglio i kilka obrotów korbą przesuwając ręcznik tak żeby nie wcierać brudu. Kaseta opryskana meglio i pasek ręcznika. Korba tak samo. Na łańcuch PTFE, zostawiam na parę minut i wycieram do sucha ręcznikiem. Z zewnątrz musi być dokładnie wytarty. Jak nie mam PTFE to używam zwykłej oliwki do łańcucha. Chodzi cicho, starcza na długo, napęd czysty w domu czysto, ręce czyste bo bez rękawiczek nie dotykam napędu. Po wszystkim rękawiczki spryskuje odtłuszczaczem(meglio oczywiście, naprawdę polecam)i wycieram w ręcznik i o ile się nie rozwalą to nadają się na następny raz. Całość trwa góra 10 minut. Do czyszczenia napędu polecam używać ręczników a nie tego co wpadnie w ręce. Można pozbierać raz na jakiś czas po rodzinie czy znajomych stare ręczniki albo kupić w sklepach z odzieżą używaną. Dużo szybciej i wygodniej idzie cała zabawa.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


  • Yar_Tur i manfred lubią to

#991 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 27 kwiecień 2017 - 16:18

........., myciem rąk jakimiś pastami bhp, szukaniem szczotki do paznokci, szorowaniem ich, wkurzaniem się, że nie schodzi, szukaniem po całej łazience pumeksu........

Po co to wszystko - wystarczy ręcznie wyprać skarpetki.  :)


  • puchaty i sts lubią to

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#992 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 12 czerwiec 2017 - 20:01

Expand rolling stuff, ktoś coś wie, poleca?

#993 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 30 czerwiec 2017 - 11:07

Witajcie - mam pytanie odnośnie Squirta. 

Będę robił pierwszą aplikację - łańcuch wymyty i odtłuszczony.

 

Czy jedna aplikacja smaru wystarcza czy proces należy powtórzyć po jakiejś przerwie?



#994 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 30 czerwiec 2017 - 12:56

Naloz raz, jak przeschnie powtorz. Ja zauwazylem, ze z biegiem kolejnych smarowan, (bez szejkowania pomiedzy, przelecenie tylko szmata zwilzona odtuszczaczem) przebieg jakby sie wydluzyl. Lancuch zaczyna halssowac po wiekszym przebiegu, pomiedzy smarowaniami. Caly czas to nie 400-500km... a syf sie sypie tak samo :)



#995 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 01 lipiec 2017 - 13:02

Nie wiem gdzie popełniłem błąd w nakładaniu Squirta - wczoraj nałożyłem dwie warstwy w odstępie 5h (na zdjęty łańcuch, po kropli na ogniwo). Dzis wyjeżdżam z domu, a łańcuch skrzypi jak w starym gracie... przemeczylem sie 80km, ale uszy bolały...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#996 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 01 lipiec 2017 - 13:48

Shimano PTFE, przy prawidłowym smarowaniu wystarcza na ok. 300km, po każdym treningu i przed kolejnym smarowaniem przecieram łańcuch ściereczką nasączoną środkiem otdłuszczającym z Decathlonu.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#997 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 sierpień 2017 - 12:53

Ma ktoś pomysł, jak czyścić łańcuch po Squircie? Wiem, że producent chwali się, że ogólnie wystarczy przecieranie szmatką, ale ja chciałbym dokładnie wyczyścić napęd. 

 

Problemem jest to, że Squirt to nie olej tylko wosk. W związku z tym odtłuszczacze nie są najbardziej efektywnym środkiem do czyszczenia napędu smarowanego woskowym Squirtem. Posiadam specyfik Muc Offa do czyszczenia napędu i trochę radzi sobie ze squirtem, ale nie rewelacyjnie (nie tak jak z olejem).

 

Skoro preparat jest woskowy to chyba najlepiej pozbyć się go przy użyciu temperatury - wytopić go spomiędzy ogniw. Może zatem zdjęcie łańcucha i wrzucenie go do ciepłej wody?

 

 i czy Wam też robią się takie duże grudy np. pomiędzy blatami korby? U mnie to czasami wygląda wręcz jak kawałki szarej plasteliny powpychane między zębatki kasety czy korby.  



#998 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 13:57

A) odtłuszczacz działa na squirta bardzo dobrze, mogę doczyścić napęd tak samo jak po innych olejach

B) za dużo nakładasz jak tworzą się spore grudy. Do tego wystarczy co jakiś czas przetrzeć szmatką napęd.



#999 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 sierpień 2017 - 14:07

przecieram po każdej jeździe. Może faktycznie za dużo nakładam. Przyznaję się bez bicia, że robię to metodą kręcenia korbą zamiast metodą kropelkowania na każdą rolkę. W efekcie sporo zbędnego smaru trafia też na płytki łańcucha. Pewnie stąd sporo materiału gromadzi mi się między zębatkami. 



#1000 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 28 sierpień 2017 - 21:33

Mnie się nigdy nic nie sypie z łańcucha. Może dlatego, ż wziąłem u Mikroosa zimowy.  pozdr





Dodaj odpowiedź