Skocz do zawartości


Zdjęcie

FM015 simplicity by sewi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 28 kwiecień 2011 - 09:03

Plan był taki, aby złożyć samemu rower szosowy zbliżony jakościowo i wagą do karbonowych rowerów typu Pinarello, Bianchi itp. jednak za dużo niższą cenę. Myślę, że mi się to udało, bo rower spisuje się znakomicie.

rama: karbonowa FM015
grupa: SRAM Rival 2010
pedały: Look Carbon 2 Max
kierownica: FSA Compact
mostek: 3T Team ARX
sztyca: karbon no-name
koszytki na bidon: karbon no-name
koła: obręcze karbonowe przód 38mm, tył 50mm,
piasty Chosen, szprychy CN
siodełko Prologo Scratch Pro - wersja Try & Buy (planuję je wymienić na coś szerszego - 140mm, ale nie wiem na co się zdecydować)

waga: 7.4 kg

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
http://img708.images...file062a.th.jpghttp://img84.imagesh.../file061.th.jpghttp://img251.images.../file060.th.jpghttp://img822.images.../file076.th.jpg

#2 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 28 kwiecień 2011 - 09:21

Kolejny smutny, wypasiony rower :-|

Czerwone piasty pasują jak moja czerwona owijka :mrgreen:

Gdyby chociaż napisy i siodło były białe to jeszc ze by uszło, ale ta zieleń i turkus + czerwone piasty to jakieś kolorystyczne nieporozumienie.

#3 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 28 kwiecień 2011 - 09:23

sewi, bardzo ladny rowerek na fajnej ramie zdedcydowanie ladne zestawienie. Jedynie zmienilbym siodelka tez na czarne rzeczywiscie ten efekt matu prezentuje sie naprawde ladnie typowy rasowy scigacz ;-)

Jak mozesz to napisz czy placiles jakies clo + vat ?

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#4 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 28 kwiecień 2011 - 09:34

sewi, o gustach się nie dyskutuje... ale coś Ty do cholery zrobił ? :-P
Naklejki czerwone i siodło w czerwieni by jeszcze uszło.. ale tak.. to tak troche.. dla mnie niezrozumiałe czym się kierowałeś :-P

ps. jak się sprawuje SRAM ? :) Rival to odpowiednik czego ? shimanowskiej 105 ,ultegry ? ?

#5 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 28 kwiecień 2011 - 09:40

Deadi, czy zgodnie z punktem 3 regulaminu "Nasze rowery" (ktory sam ustaliles/zamiesciles) usuniesz swoj post? :-P

3. Wszelkie posty typu "fajna koza" czy "nie podoba mi się kolor owijki" będą usuwane bez powiadamiania autora. Komentarze powinny wnosić coś do tematu i powinny być związane z tematem. Wszystkie poboczne wątki zostaną usunięte bez powiadamiania autorów wypowiedzi. Komentujemy rowery, a nie czyjeś gusta.


krzysztof1985, za rame placilem kilkanascie euro cla (to bylo rok temu - juz dokladnie nie pamietam), za kola cos okolo 35 euro. Jednak to byla przesylka do Wloch i tutaj w zaleznosci na kogo sie trafi jedni placa clo a inni nie. Predzej czy pozniej siodelko zmienie na cos czarnego o ile np. Fizik Antares ma czarne siodelka...

xubix, czym sie kierowalem...? Po prostu siodelko kupilem w super cenie do testowania, kolor turkusowy napisow mi sie podoba, a niestety piast w kolorze turkusowym nie bylo :mrgreen: Jednak nadrzednie kierowalem sie wlasciwosciami jezdnymi, a nie kolorem. W sumie Sram Rival, ktorego bardzo chcialem miec, ze jest czarny i pasuje do ramy to przypadek. Reasumujac w przypadku skladaka, albo ktos sklada rower kolorystycznie dobrany albo takie jaki chce miec jesli chodzi o sprzet. Oczywiscie moglbym jeszcze miec siodelko karbonowe do koloru, ale co z tego, jak za twarde. Piasty karbonowe tez sa ale za drogie. Kazdy rower jest pewnego rodzaju kompromisem, miedzy tym co jest na rynku w danym kolorze i w danej cenie.

Co do Rivala to jest to odpowiednik Ultegry z tymze troche lzejszy. Jezdze juz na nim od roku i spisuje sie bardzo dobrze. Zdecydowalem sie na Rivala, bo mi najbardziej odpowiada system "double tap" zmiany biegow, ktory jest takze w Sram Force i Red jednak tu za duzo nizsza cene. Poza tym znalazlem cala grupe Rival tansza niz grupa Ultegra.

#6 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 28 kwiecień 2011 - 10:05

Źle nie wygląda oczywiście ,ale troszku kolorki rażą :-P
Ważne żeby Tobie się dobrze jeździło :-> No i wagowo poszalałeś w sumie.. Bo z tą wagą to na prawdę zdobywać góry możesz :mrgreen: Masz sylwetkę górala ? ;)

sewi, trzymałem taką ramę w ręku bo kolega też sobie kupił "chinczyka".. Bałem się ,że ją zgniotę :-P Bo na prawdę lekka, delikatna ,ale sztywna?
Ogólnie jak wrażenia z jazdy ? Jak koła się toczą ?
Też chcę kupić wysokie stożki tylko się zastanawiam czy iść w Twoją stronę i kupić takie czy inwestować w djura acze ;-)
Ps. próbowałeś coś na nich nakleić w razie czego ? jakiś napis ? da się ? bo nie lubię takich gołych, jestem "tandeciarzem" i wolę wielkie kolorowe napisy :mrgreen:

#7 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 28 kwiecień 2011 - 10:09

Sewi, mógłbym to zrobić, ale musiałbym usunąc słowa "wypasiony rower", a to już nie są nic znaczące słowa ;-)

#8 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 28 kwiecień 2011 - 10:14

xubix
1) sylwetki gorala nie mam 181cm/80kg :-P jednak potwierdzam, ze z lzejszym rowerem lepiej pokonuje sie podjazdy, a tych mi tu we Wloszech nie brakuje...
2) rama jest bardzo sztywna jak na moja wage. Zreszta akurat jesli chodzi o te ramy FM015 to bardzo wielu ludzi to potwierdza (na wloskich forach, gdzie kilkadziesiat ludzi juz ma takie ramy). Fakt rama jest bardzo leciutka (razem z widelcem ok. 1.1kg) i faktycznie osprzetu wydawala sie taka krucha, ale karbon po prostu tak ma :-D
3) te kola karbonowe tocza sie na pewno lepiej niz drugie ktore mam: piasty Novatec, obrecze Ambrosio F20. Specjalnie wzialem zroznicowane i tez sie ciesze, bo jak raz jezdzilem z podmuchami wiatru to czulem roznice miedzy tymi a F20, a z obreczami 50mm z przodu jeszcze pewnie byloby gorzej.
4) oczywiscie tak jak na rame naklejalem naklejki (te same co Ty zamawiales), tak tez mozna zrobic na obreczach bo to taka sama powloka na karbon. Jednak na razie nie chcialo mi sie kombinowac z napisem po luku. W przyszlosci tez taki napis sobie zamowie na obrecze, jesli te napisy na ramie sie sprawdza - na razie jest ok, ale jeszcze w deszczu nie jezdzilem i nie nalapaly brudu.

#9 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 28 kwiecień 2011 - 12:20

Nie za długi ten pancerz przy samej przerzutce tylnej?

#10 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 kwiecień 2011 - 12:50

Fajna maszyna, super waga i osprzęt.
Też mnie razi po oczach kolorystyka, jak byś dał czerwone naklejki i czerwone siodełko to było super i wszystko tworzyłoby spójną całość.
pzdr

#11 moly

moly
  • Użytkownik
  • 296 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 kwiecień 2011 - 14:24

oj Sewi, Sewi. Takie pole do popisu miałeś. Wszystko mogłeś pomalować, jak chciałeś. Spodziewaliśmy się tu show wielkiego... Teraz czekamy na poprawki :)

#12 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 28 kwiecień 2011 - 14:35

rama jest bardzo leciutka (razem z widelcem ok. 1.1kg)

Oj oj - chyba ciut za mało.Jakie szytki masz - i jakie wrażenia ?

#13 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 28 kwiecień 2011 - 15:23

GrzegorzP, masz racje ponizej 1.1kg to sama rama plus ok 0.4kg widelec.
Coz szytki mam z przodu Tufo S33 a z tylu Conti Sprinter, jednak Sprinterow juz nigdy nie kupie bo sa bardzo nierowne i maja gladka powierzchnie wiec pewnie sie slizgaja na mokrej nawierzchni. W sumie najbardziej jestem zadowolony z Tufo S33, w drugich kolach mam Vittorie CX Pro, jednak za szybko z nich schodzi powietrze i nie widze za duzej roznicy w jezdzie w stosunku do Tufo, roznica w cenie dwukrotna.

Bury, dzieki za przypomnienie - mialem w planach skrocenie pancerza tylnej przerzutki.

moly, Moglem dac pomalowac od razu w Chinach za ok 100$ jednak wolalem kupic taniej i szybciej, bo malowanie by opoznilo wysylke o kilka tygodni.

Virenque, Widzisz ja nie za bardzo przepadam za czerwonym kolorem na ramie - kwestia gustu. W mostku na czerwony pasek nie mialem wplywu. Piasty czerwone wybralem bo do wyboru byly jeszcze biale i czarne malowane, nie wygladalo to najlepiej, wiec wybralem anodowane czerwone.

#14 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 28 kwiecień 2011 - 16:47

Zgodzę się z Dedim. Wymień te siodło na jakies czerwone lub czerwono-białe i jakoś to będzie wyglądało, bo jak na razie każdy element jest z innej bajki i nie pasuje. A siodło będzie przynajmniej jedynym charakterystycznym i przyciągającym wzrok elementem, więc jakoś to zagra. Napis, hmm, teraz już chyba na to za późno aby zmieniać kolor.

#15 moly

moly
  • Użytkownik
  • 296 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 kwiecień 2011 - 17:03

Malowanie akurat mi się podoba - sama mam bardzo podobne :) Lubię prostą stylistykę.
A nie myślałeś o turkusowej owijce, żeby rowerek nieco ożywić?
Do swojego zmuszona byłam dać białą, pomimo uzasadnionych obaw o jej niepraktyczność. Jednak cały czarny, wyglądał jak rower listonosza.

#16 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 28 kwiecień 2011 - 17:47

do wyboru byly jeszcze biale i czarne malowane

Czarne malowane wyglądają rewelacyjnie........oczywiście dla mnie :-P
Rower bardzo fajny, rama zawsze mi się podobała..... estetycznie porażka :mrgreen: ach te kolory....może to po prostu artystyczny nieład :lol:

#17 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 29 kwiecień 2011 - 08:49

xubix
Campa Record - Shimano DA - SRAM RED
Campa Chorus - Shimano Ultegra - SRAM Force
Campa Centaur - Shimano 105 - SRAM Rival

Tak mniej więcej wyglądają odpowiedniki grup szosowych.
Tylko na Boga nie pytaj mnie gdzie wcisnąć Campe Atene :lol:

Widzę, że powoli coraz więcej osób wybiera SRAMa i chwali sobie ten wybór. Ja przesiadłem się na SRAM Force z korbą Rotora 3D Aero i napewno już nie wrócę do Shitmano :-)

#18 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 29 kwiecień 2011 - 08:53

sewi rower jest ok, zwłaszcza że chwalisz sobie jazdę na nim.

Po wymianie siodła na Fizika w kolorze black (lub black z czerwonym paskiem po środku - Fizik Arione Cx) i ew. kiery na 3T Ergonowa nie będzie się do czego przyczepić :-)

Witamy w klubie fanów SRAMa.

#19 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 29 kwiecień 2011 - 09:02

Veloce to pewnie Shimano Tiagra - SRAM Apex. Litości. Wg. mnie, bo jeździłem na grupie 105, Veloce jak i Centaur - zarówno jeśli chodzi o wagę jak i cenę to Veloce jest pomiędzy 105 a Ultegra. Sporo komponentów - kutych aluminiowych Campagnolo (korpusy przerzutek, hamulcy, ramiona korb) jest robionych w Polsce. Dostarczam do tej firmy narzędzia skrawające. Kupuję Campagnolo, bo po części daję pracę ludziom w tym kraju a nie skośnym.

http://www.totalcycl...nt-weights.html

#20 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 29 kwiecień 2011 - 09:12

gibber a Chorus cenowo porównywalny z DA 7900 i co to oznacza?

Nie wchodzę w żadne spory dotyczące wyższości Campy nad Shimano czy SRAM i odwrotnie, ale litości, Veloce na równi z Ultegrą???