Skocz do zawartości


�ożyska suportu Shimano HT2 - szosa a MTB


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2011 - 07:44

Witam - czy istnieją jakieś istotne różnice pomiędzy łożyskami suportu Shimano HT2 przeznaczonymi do szosi i MTB poza tym, że te do MTB sprzedawane są w komplecie z podkładkami dystansowymi dla zredukowania różnicy szerokości mufy suportowej 68mm a 73mm (w szosie mamy tylko 68mm z tego co wiem) oraz tym że plastikowa tulejka montowana pomiędzy miskami ma właśnie te 5mm więcej. Same miski z łożyskami są chyba identyczne w szosie i MTB?

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 maj 2011 - 19:32

nie jest identyczne i nie pasuje, pisaliśmy o tym w zeszłym roku w temacie , jeśli chcesz to szukaj , jeśli nie, to nie pasują.

Pzry okazji , pakiety Hollowtech II firmy Neco w kolorze tytanowo złotawym, próbowalismy dzisiaj pasować z korbą Ultegry do szosy i nie pasuje, korba opiera sie na obudowie alumiowej , osłonki plastykowe nie mają zgrubienia, natomiast pracuje ten pakiet idealnie z korbami mtb ( do lx mam założone ) .
Wzasadzie do szosowej korby wystarczyło by dać dwie podkładki 1 mm z każdej strony między korbe a plastyki i bedzie ok.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 04 maj 2011 - 20:12

Czy łożyska w wersji mtb są lepiej chronione niż w szosie?

#4 Amon

Amon
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŚwieradów-Zdrój

Napisano 05 maj 2011 - 09:41

Hmm jeśli chodzi o SH to niezezuwaniem różnicy w uszczelnieniu (ale dotyczy to naturalnie tych modeli które posiadam), sama konstrukcja jest niemal identyczna, łożyska to ten sam model w XT 760 i DA 7800 zresztą w tej chwili mam w mtb suport DA z szosy, na dodatek z jednym „przeszczepionym” łożyskiem z XT, działa bez zarzutu.
Pozdr.

#5 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 05 maj 2011 - 10:12

yyy, to ja już jestem cały głupi.. pasuje czy nie? Zerknąłem na tamten wątek i dalej jestem głupi, ale teraz widzę, że może źle się wyraziłem - nie chodzi mi o przekładanie samych łożysk z miski do miski (MTB <> szosa) ale o całe miski z łożyskami - czy można je zamieniać?

#6 Amon

Amon
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŚwieradów-Zdrój

Napisano 05 maj 2011 - 13:05

No wiec jak wspomniałem w mtb mam teraz miski DA 7800 (+ podkładki naturalnie i jedno łożysko (nie miska, one są DA) oryginalne drugie przełożone z suportu XT bo DA się zajechało a łożyska są identyczne tu i tu wiec pasują) Suport współpracuje z korba XT (760) bez zarzutu. W odwrotnym kierunku nie próbowałem ale podejrzewam ze tak samo miski XT będą działały z korba DA w szosie, choć zdaje mi się ze maja dłuższy gwint... nie pamiętam teraz a w pracy jestem. Co do samej konstrukcji to jest to moim zdaniem to samo, różnice są kosmetyczne w kształcie zewnętrznych części misek ew. w długości części wkręcanej w mufe (w razie kłopotu brzeszczot + browar i po sprawie :lol: ) - cały czas mowa o XT760 i DA7800)



Dodaj odpowiedź