Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosa do 3000


82 odpowiedzi w tym temacie

#21 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 10 maj 2011 - 06:21

Veloce można uznać za odpowiednik shimanowskich Tiagra w kierunku 105.


Nie chce wywoływać wojny - Campagnolo i reszta świata, ale Veloce zarówno jeśli chodzi o wagę grupy jak i kulturę działania to raczej między 105 a Ultegra.

Tanio, jeśli nie najtaniej można dorwać grupy na Shinybikes - tam zakupowałem Centaura do roweru CX.
Veloce jest w okolicach 1500 zł.
http://www.shinybike...upset-2011.html

#22 lara

lara
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądŚląskie

Napisano 10 maj 2011 - 14:09

Które marki rowerów dodają osprzęt Campy do swoich maszyn? Czy jest coś wartego uwagi? Oczywiście cenowo w granicach rozsądku :) Z reguły w sklepach spotykam jedynie rowery z komponentami Shimano. Wyjątkowo jeden egzemplarz MBK był na Capagnolo - ale chyba najniższej klasy Xenon. To pewnie coś jak słabe Shimano.

#23 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maj 2011 - 14:40

zerknij do Go-Sport zapewne będzie coś na campie (najniższa grupa) pod Warszawą w sklepie było kilka szosówek

#24 lara

lara
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądŚląskie

Napisano 10 maj 2011 - 14:59

Byłam niedawno w pobliskim Go sporcie, Niestety nie mieli na sklepie ani jednej szosówki> Coś cienko z takim typem rowerów w okolicznych sklepach, a jak coś jest to tylko na zamówienie. Już zaczynam się zastanawiać czy nie poczekać trochę i może coś upoluję na posezonowych wyprzedażach. Trochę żałuję że nie pomyślałam o tym jesienią zeszłego roku...

#25 Gosc_cyclist23_*

Gosc_cyclist23_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2011 - 15:22

szosówek nikt nie wystawia w sklepie w ilościach hurtowych

to są z reguły zakupy na zamówienie, jeżeli interesuje Cię konkretny rower musisz rozmawiać o sprowadzeniu i złożeniu takiego roweru pod Ciebie

rozmiarówka to raz, a druga sprawa jeżeli sprzedają jakąś tam markę na konkretnym osprzećie yo zamów sobie specyfikację

po pierwsze proponuję że jeżeli jest rowerek pod Ciebie musisz go dosiąść tak jak konia :oops:

w dobrym sklepie pomogą z geometrią i rozmiarem roweru a osprzęt klient wymaga i sobie życzy ;-)

jeżeli ineresuje Cię konkretnie marka wejdź na stronkę danej firmy i tam masz dostępne modele wraz ze specyfikacją osprzętu i spokojnie można powybrzydzać - czytaj negocjować i jeszcze raz wymagać

z taką kasą 3,0 tys. PLN spokojnie poszukaj na np. allegro i znajdziesz coś min. 105 na dobrej alu ramie

pozdrawiam

powodzenia w poszukiwanich jak coś pisz na priva ale najpierw napisz coś o rozmiarze ramy dla Ciebie, bo są takie rowerki tylko trzeba skierować Twoje zamówienie w kierunku bikerek

#26 slodziaksos

slodziaksos
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądDal

Napisano 10 maj 2011 - 16:05

SH 105




SH ultegra


Oczywiście to przykłady i trzeba jeszcze doliczyć cło i koszty przesyłki. o ile występują takowe.

#27 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2011 - 16:48

W "pseudo" sklepach sportowych typu Intersport czy Go-sport wszystkiego co trzeba do szosy od akcesoriów po sam rower nie ma co szukać. Takie rzeczy można znaleźć tylko w sklepach rowerowych.

#28 lara

lara
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądŚląskie

Napisano 10 maj 2011 - 18:32

dlatego tam raczej nie szukam, Do Go sportu zajrzałam przy okazji. Rozglądałam się trochę w sklepach rowerowych i internetowych, ale wszędzie podobnie. Dobra rama , marny osprzęt. A wiem, że na ramie lepiej nie oszczędzać, resztę można z czasem wymienić, w końcu wszystko się zużywa.

#29 Jakub123

Jakub123
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKatowice

Napisano 10 maj 2011 - 18:54

W katowickim GoSport mignęły mi dwie szosy ostatnio. Jedna za 4999pln na shimano 105, a druga tańsza (ale niestety cena mi umknęła, być może coś koło 3k pln) na Campie Veloce (przynajmniej tylna przerzutka i manetki - takie śmieszne, drobniutkie w porównaniu z klocowatymi shitmano ;) )

#30 lara

lara
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądŚląskie

Napisano 10 maj 2011 - 19:14

To pewnie Spego albo Meridy były te szosy, widziałam je w katalogu. Ten rower Spego 120 jest na Compagnolo Veloce częściowo i kosztuje 3 k PLN bez grosza:) a ten drugi Spego model 130 na Schimano 105 ale cena juz cos kolo 5 tys. Nie znam tej firmy niestety. Mają też jedną nawet ładnie pomalowaną Meride Roadrace 901 za 3 k. ale tylko na Shimano Sora. Nie wiem czy te rowery są warte uwagi...

#31 Jakub123

Jakub123
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKatowice

Napisano 10 maj 2011 - 20:54

te Spego to pewno jakaś marka 'made by gosport' coś, jak bTwin w decathlonie.

#32 chamsin

chamsin
  • Użytkownik
  • 223 postów
  • Skądkatowice

Napisano 10 maj 2011 - 21:02

To pewnie Spego albo Meridy były te szosy, widziałam je w katalogu. Ten rower Spego 120 jest na Compagnolo Veloce częściowo i kosztuje 3 k PLN bez grosza:) a ten drugi Spego model 130 na Schimano 105 ale cena juz cos kolo 5 tys. Nie znam tej firmy niestety. Mają też jedną nawet ładnie pomalowaną Meride Roadrace 901 za 3 k. ale tylko na Shimano Sora. Nie wiem czy te rowery są warte uwagi...


Lara widze ze jestes ze slaska, podejdz do bike atelier maja dosc duzy wybor merid. Wlasnie sprawilem sobie nie tak dawno meride road race za 3599(tiagra).Mialem obawy co do rowerka ale bezpodstawne. odpowiem ...ze jest super.Jezdzi bardzo lekko i w ogole lezy mi w rekach i nogach.Jestem zadowolony.Co do rowerow to popytaj maja duzo wyprzedazy.

#33 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 10 maj 2011 - 21:36

podejdz do bike atelier maja dosc duzy wybor merid

Właśnie chciałem to zaproponować :-)
W Gliwicach widziałem 8 rowerów szosowych Merida.
Adres sklepu
W Chorzowie w Twomark też jest sporo, Giant, Specialized, Centurion, Trek.
Mapa
I pamiętaj: zawsze pytaj o jakąś zniżkę, targowanie to podstawa.

#34 Jakub123

Jakub123
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKatowice

Napisano 10 maj 2011 - 22:52

Od kiedy mają Treka w Twomarku?

#35 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 11 maj 2011 - 08:36

Od zawsze?
Co prawda tylko jedna sztuka, ale jest/była (w kwietniu widziałem, w poprzednich latach też), może jakaś zaległość magazynowa :roll:

Zapomniałem że mają jeszcze CANNONDALE ale to rowery w mało atrakcyjnych cenach.

#36 lara

lara
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądŚląskie

Napisano 11 maj 2011 - 15:38

A orientujecie się gdzie można na Śląsku tj. rejon Częstochowa/Katowice szukać dobrych sklepów rowerowych które importują Treka, albo mają coś z poprzednich sezonów w dobrej cenie?

#37 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 11 maj 2011 - 16:49

lara -> 509792754 tutaj masz numer ziomka od szosówek. na allegro nick: PAWEL__242424 dzisiaj kupiłem swojego Cube (niedługo zaprezentuje na forum). Jutro wpłacam kasę jak dojdzie wszystko zdam relacje co i jak. Ale koleś wydaje się być profesjonalny. Ceny zbić z nim nie łatwo co świadczy, że ma pojęcie o sprzęcie jaki sprzedaje. Udało mi się wywalczyć tylko gratisową przesyłkę, pedałki i koszyki bidonów. Wszystko jak nowe. Choć cena i tak jest okazyjna (xubix i Bikemaster doradzali jakby co na nich pójdzie wina :D) Rowery u niego wyglądają kosmicznie. niby to używki ale wszystko wygląda w super stanie. Zero zakatowanego sprzętu. Tak jak mówiłem, koleś nawet chyba na zamówienie może coś sprowadzić bo pytał się czy poczekać bym nie chciał. Zadzwoń zorientuj się, warto według mnie. Można dostać u niego rower na super osprzęcie w przyzwoitej cenie.

PS zapomniałem o czymś. Ziomek wystawia Ci dokumenty na cały zakup. Żebyś w razie kontroli sprzętu (bo i takie się zdarzają) miała na wszystko papiery, że rower nie pochodzi z trefnego źródła.

#38 Jakub123

Jakub123
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKatowice

Napisano 11 maj 2011 - 17:18

Od zawsze?


śmiem wątpić ;)
Twomark miał GaryFishera, jak jeszcze dillował nim SkiTeam. Potem, po zmianie dealera na SSC zaprzestali prowadzenia GFa, ale Treka w ofercie raczej w ogóle nie mieli na stałe ( chyba, ze tak jak mówisz - pojedyncza sztuka) Na www SSC o twomarku nie wspominają w zakładce 'lista sklepów'.

A orientujecie się gdzie można na Śląsku tj. rejon Częstochowa/Katowice szukać dobrych sklepów rowerowych które importują Treka, albo mają coś z poprzednich sezonów w dobrej cenie?


Kwestia skąd jesteś konkretnie. bo i w Częstochowie coś jest i w rejonie Katowic (konkretnie Gliwice) -> http://www.ssc.pl/dealerzy.html -> tu masz listę sklepów, które prowadzą sprzedaż Treka.

Inna sprawa to kwestia dostępności. Ogólnie szosy to towar wciąż niszowy w sklepach i często gęsto w sklepach nic nie ma, a sprowadzają tylko na zamówienie. Ale w sumie próbować warto zawsze ;)

Ostatecznie wsiadasz w auto/pkp i lecisz do SSC do Wrocławia. Na miejscu muszą mieć jakieś szosy:D

#39 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 11 maj 2011 - 20:44

Pierwszy raz byłem w Twomark'u w 2007 i widziałem tam Treka, w tym roku też tam był (nie wiem czy ten sam model) i radzę w to uwierzyć ;-)
Pewnie jakiś zaległy egzemplarz, zadzwonić/napisać i wszystko będzie jasne.

#40 PanRoman

PanRoman
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maj 2011 - 20:11

http://allegro.pl/bi...1600073662.html co myślicie o tej Biance? Czy za cenę powiedzmy 2600-2700 opłacałoby się kupić ten rower? Czy lepiej poszukać czegoś innego w cenie do 3500?



Dodaj odpowiedź