Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cust-tec czyli rower zbudowany na okazjach :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 maj 2011 - 20:01

Na początek trochę historii...
Przygodę z szosą zacząłem rok temu gdy chcąc kupić na dojazdy do pracy jakiegoś wysłużonego górala skusiłem się ostatecznie na używaną leciwą szosę.
Był to Raleigh Brazil na gazrurkowej ramie i osprzęcie SH Exage 300. Niestety po kilkuset kilometrach i próbie modernizacji wyszła na jaw ukryta wada - zajechany gwint misek suportu :(
Zmuszony byłem szukać nowej ramy i tak oto w lutym wpadła mi w ręce prawie nówka funkiel rama nieznanej mi firmy Cust-tec.
Na jej bazie zbudowałem nowy rower. Częściowo przekładając osprzęt z umarłego Raleigha (hamulce, koła, przerzutki, korba) a częściowo dokupując nowe budżetowe zamienniki.
W niedługim czasie udało mi się zakupić na forumowej giełdzie nowe koła Axel AKX R2.0.
Później za nieduże pieniądze przygarnęłem pedały LOOK od wicklowman'a - pozdrawiam!
Tak w przeciągu kilku tygodni kompletowałem sobie moją maszynę i akcesoria do niej.
Wisienką wieńczącą moje "dzieło" było zdobycie klamkomanetek. To pociągnęło też za sobą wymianę kasety z 7 na 9tkę.
Rower pochłonął już niezłą sumkę, choć w porównaniu do niektórych cacuszek prezentowanych na łamach tego forum jego wartość jest raczej symboliczna.
Nie mniej jednak chcę go tu zaprezentować bo pomimo skromnej specyfikacji jestem z niego bardzo dumny :mrgreen:

Rama: Cus-tec na rurach ze stopu alu 7005 Kinesis, podwójnie cieniowane
Widelec: Aprebic aluminiowy 1 1/8 cala ahead, model bliżej nieznany, przemalowany na czarny mat
Stery: FPD/Cane Creek
Koła: Axel AKX R2.0
Gumy: Schwalbe Lugano 700x23C
Hamulce: Shimano Exage Motion
Klamkomanetki: Shimano Dura Ace ST-7700 2/9
Korba: Shimano Exage 300EX Biopace 52-42, kwadrat
Wsad suportu: Shimano BB UN26
Kaseta: Shimano HG50 (12-13-14-15-17-19-21-23-25T)
Przerzutka przód: Shimano FD-2200
Przerzutka tył: Shimano Exage 300EX
Łańcuch: Shimano HG73
Sztyca: Accent 27,2 SP-495
Siodło: Velo Fascade
Kierownica: jakaś włoska 26mm, nazwa zatarta, 420mm
Owijka: czarna Merida
Mostek: Amoeba Borla 110mm
Koszyki: Accent alu
Licznik: Cateye Velo 8
Pedały: Look - bloki czerwone

Dołączona grafika


Pozdrawiam!

#2 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 08 maj 2011 - 23:15

Rower prezentuje się bardzo fajnie, więc kompleksy schowaj do szuflady. To, że ktoś ma najnowsze Colnago w pełnym plastiku, nie znaczy, że nie objedziesz go po trzykroć dookoła na trasie ;D
Rurka dolna wygląda jak Cannon, gdyby jeszcze spawy były gładkie to, kto wie...

#3 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 09 maj 2011 - 06:31

Rower "z duszą", bardzo w porządku.