Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rama szosowa KTM aluminium - prośba o opinie


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 ojcie_c

ojcie_c
  • Użytkownik
  • 312 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 14 maj 2011 - 11:27

Witam serdecznie,

Natknąłem się na taką oto ramkę szosową na Allegro: klik, klik

Proszę użytkowników o opinie, czy warto ją kupić. Cena jest atrakcyjna, natomiast zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie czy suport Shimano BB-UN40 i korba Shimano Tiagra 30/42/52, będą pasowały do środka suportu BSA.

Dziękuję z góry za Waszą pomoc i informacje.

#2 oszo

oszo
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Skądmałopolska

Napisano 14 maj 2011 - 11:39

Co do ramy nie mam pojęcia, ale suport będzie pasował.

#3 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 14 maj 2011 - 12:53

To jest chyba rama K.T.M a nie KTM (austriackiej zacnej firmy od rowerów i motorów crossowych). Dorzuć 200 zł i kup Accenta Apex

http://allegro.pl/li...16460&country=1

#4 ojcie_c

ojcie_c
  • Użytkownik
  • 312 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 14 maj 2011 - 14:22

gibber, o tej ramie Accenta wiem i właśnie do momentu jak zobaczyłem tą ramę to zdziwiłem się, że te ramy coś podejrzanie tanio chodzą. Dzięki za wyjaśnienie.

#5 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2011 - 16:32

Ojcie_c wcale nie jest powiedziane, że to nie jest rama austriackiej firmy KTM. Jak Ci bardzo zależy zadzwoń do sprzedawcy i zapytaj.

Tego Apexa, to bym sobie podarował: ciężki, lakier - jak to w produktach Accenta- będzie odpadał. Ja bym się zaineteresował ramami na stronie lemonbike.eu

#6 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 maj 2011 - 17:17

Ojcie_c wcale nie jest powiedziane, że to nie jest rama austriackiej firmy KTM. Jak Ci bardzo zależy zadzwoń do sprzedawcy i zapytaj.

Tego Apexa, to bym sobie podarował: ciężki, lakier - jak to w produktach Accenta- będzie odpadał. Ja bym się zaineteresował ramami na stronie lemonbike.eu


No to przybliż nam to wspaniałe info jak to lakier odpada i Apexy są ciężkie w stosunku cena / jakość

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#7 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 14 maj 2011 - 17:33

Na lemonbike maja w podobnej cenie jedynie Cicli B, który jest cięższy od Apexa.

#8 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2011 - 17:37

Ojcie_c wcale nie jest powiedziane, że to nie jest rama austriackiej firmy KTM. Jak Ci bardzo zależy zadzwoń do sprzedawcy i zapytaj.

Tego Apexa, to bym sobie podarował: ciężki, lakier - jak to w produktach Accenta- będzie odpadał. Ja bym się zaineteresował ramami na stronie lemonbike.eu


No to przybliż nam to wspaniałe info jak to lakier odpada i Apexy są ciężkie w stosunku cena / jakość


Po tym, jak swojego czasu rozpisywałeś na forum ankiety typu: ,,Co sądzicie o...'' m.in. produktach Accenta zakładam, że handlujesz ich wyrobami.

Na Twoje ( Wasze ? :) pytanie nie zamierzam odpowidac.
Zdziwiony?

#9 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2011 - 17:46

Na lemonbike maja w podobnej cenie jedynie Cicli B, który jest cięższy od Apexa.


Ta? Ważyłeś obie w tym samym rozmiarze? A może porównałeś wagę podawaną przez producentów? Tym ostatnim za bardzo bym nie dowierzał. Wszystko tylko nie Accent.

#10 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 14 maj 2011 - 17:50

Ponieważ ani Ja ani Ty ramy CicliB i Accenta na wadze nie postawimy to należy założyć, że dyskutujemy na temat masy podanej przez producenta. Accent jest do dupy...bo Spike nim handluje i...Ty tak uważasz ? No to ja nie będe polemizował z kimś, kto WIE, że ma rację :lol:

#11 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2011 - 18:02

Ponieważ ani Ja ani Ty ramy CicliB i Accenta na wadze nie postawimy to należy założyć, że dyskutujemy na temat masy podanej przez producenta. Accent jest do dupy...bo Spike nim handluje i...Ty tak uważasz ? No to ja nie będe polemizował z kimś, kto WIE, że ma rację :lol:


Nie powiedziałem, że Accent jest do dupy, tylko, że jeżeli chodzi o ramę - w sumie podstawową częśc roweru poszukałbym czegoś innego.

Napisałem tak dlatego, bo używałem już wyrobów tej firmy i często nie byłem zadowolony. Części sa tanie, to prawda, ale słabo wykonane. To dotyczy: ochraniaczy na buty, nogawek, mostka, sztycy, zacisku do tejże i kilku innych rzeczy tej firmy, które w swoim czasie kupiłem.

Sprzedawcy mogliby się wysylic i zamiast tego Accenta miec w sklepach jakieś inne części, może nieco droższe, ale ciut lepszej jakości.

#12 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 14 maj 2011 - 18:13

Szczerze - mostka, sztycy, czy jak mówisz ochraniaczy i ubioru z Accenta bym nie kupił, mam potówkę zimową z Accenta, ale chyba na -50 st C, bo nawet jak biegałem przy -22 st. C to bylem zlany potem. W przypadku ramy, za bardzo w tej cenie nie widziałem innej alternatywy. Wygląda o niebo lepiej niż poprzednie szosowe ramy Accenta. Z tanich ram alu można wyrwać jeszcze Vitusa na wyprzedażach w UK (800-900 zł), albo Ragley'a - ale to raczej już 1200 zł.

#13 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2011 - 18:32

W cenie 800 - 900 zł to już można powybierac. Na jesieni w tamtym roku kupiłem za 840 zł Corrateca z widelecem. W SSC we Wrocławiu stoją Treki, ze sterami i z widelcami za 900 zł z 2006-2007r.
W cenie ok. 600 zł też by się coś znalazło - chocby rama Fuji z widelcem na Pro bike.pl ( no jest ciut drożej ), może jakiegoś Authora przecenionego. Może jakiś Poison przeceniony. Myślę, że są inne możliwości oprócz Accenta.

#14 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 maj 2011 - 19:41

Ojcie_c wcale nie jest powiedziane, że to nie jest rama austriackiej firmy KTM. Jak Ci bardzo zależy zadzwoń do sprzedawcy i zapytaj.

Tego Apexa, to bym sobie podarował: ciężki, lakier - jak to w produktach Accenta- będzie odpadał. Ja bym się zaineteresował ramami na stronie lemonbike.eu


No to przybliż nam to wspaniałe info jak to lakier odpada i Apexy są ciężkie w stosunku cena / jakość


Po tym, jak swojego czasu rozpisywałeś na forum ankiety typu: ,,Co sądzicie o...'' m.in. produktach Accenta zakładam, że handlujesz ich wyrobami.

Na Twoje ( Wasze ? :) pytanie nie zamierzam odpowidac.
Zdziwiony?


Nie jestem zdziewiony , czytajac opinie bez pokrycia z faktami .
Poza tym każdy handluje Accentem w tym kraju , bo Velo sprzedaje cześci wszystkim i pisanie bzdur na temat tych ram mija sie z celem , od dzisiaj hamdluje Ridleyem bo go dotknąłem , ah cudowniy jest .

Tu na Forum Taniakian ma do sprzedania Apexa, ogladaliśmy go i jest ładnie zrobiony, waga całkiem może być , w końću to tylko rama za pare stówek, a propo, Corratece też wcale lekkie nie są , u nas sobie chłopakie mają z 2 rowerki na Corratecu i też są zadowoleni.

P.S.
to nie były ankiety tylko czysta ciekawosć na temat trwałości komponentów tej klasy i przybliżenie mniej zamożnym kolarzom , ze te szpeja są w miare przyzwoite za niedużą cene, ale zawsze można doszukiwać sie ukrytych kontekstów i zarobków na skale światową.

Koniec na ten temat.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#15 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 maj 2011 - 09:47

Natknąłem się na taką oto ramkę szosową na Allegro: klik, klik

To jest chyba rama K.T.M a nie KTM (austriackiej zacnej firmy od rowerów i motorów crossowych)


http://www.ktm-bikes...any/kontakt.php

Mattighofen się zgadza

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź