Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pedały Speedplay


30 odpowiedzi w tym temacie

#1 zas3k

zas3k
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądLublin / Poronin

Napisano 30 marzec 2008 - 11:41

mam pytanie czy ktoś z Was używa tych pedałów
Jeśli tak to jakie wrażenia z użytkowania.

pozdrawiam

#2 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 marzec 2008 - 16:08

Pedały lekkie, ale co z tego skoro bloki ważą ponad 100g. O ile w butach z systemem Look/Sh/Time mozna jako tako chodzić to w tym sie nie da - chodzi o wielkość bloków a także niebezpieczeństwo zabrudzenia mechanizmu zatrzaskowego.

#3 zas3k

zas3k
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądLublin / Poronin

Napisano 30 marzec 2008 - 17:12

Pedały lekkie, ale co z tego skoro bloki ważą ponad 100g. O ile w butach z systemem Look/Sh/Time mozna jako tako chodzić to w tym sie nie da - chodzi o wielkość bloków a także niebezpieczeństwo zabrudzenia mechanizmu zatrzaskowego.


tak wiem że bloki robią za pedały zatrzaskowe i viceversa, ale pomyślałem o nich gdyż mają duży luz boczny a ja mam problem z kolanem

#4 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 marzec 2008 - 20:16

mam problem z kolanem

To lepiej pedały Time. Łatwo dostępne bloki, lekkie, tanie i zdrowe dla kolan.

#5 fau

fau
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądw-wa

Napisano 09 wrzesień 2009 - 10:41

Odświeżę trochę temat, bo przypadkiem trafiłem na coś takiego: http://www.competiti...3825.336.0.html. Ktoś ma, próbował? Da się w tym chodzić "na paluszkach", czy normalnie?

#6 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 09 wrzesień 2009 - 14:13

Też się przyłączam do pytania. Słyszałem, że te coffee czasem same spadają ;/ Ogólnie to najlepiej w speedplayach w ogóle nie chodzić po piasku. Po betonie i asfalcie pare metrów mozna spokojnie przejść.

#7 tomeks

tomeks
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • SkądCzłuchów

Napisano 09 wrzesień 2009 - 19:11

Moj kolega uzywa takich pedalow w mtb. Ostatnio jezdzilem troche na jego rowerze i moge nieco powiedziec o tych pedalach.

To, ze maja duzy luz jest malo powiedziane :D Nie wiem ile to jest stopni, ale zeby sie wypiac trzeba bardzo mocno przykrzywic noge. Ja czulem sie w nich niezbyt komfortowo. Do tego czulem sie jakbym jechal w zwyklych pedalach, ten luz imo jest zbyt duzy i noga lata zabardzo na boki. Do tego wpiecie tez nie jest takie latwe jak w normalnych pedalach, aczkolwiek mozna sie przyzwyczaic.

Masa real bodajze 142g.

#8 fau

fau
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądw-wa

Napisano 10 wrzesień 2009 - 08:22

Z tego co jest napisane na ich stronie - luz można regulować aż do całkowitego zablokowania włącznie (z każdej strony oddzielnie). A jeździłeś na starszych X-ach? Podobno w light action i zero jakoś inaczej działa wypinanie się, ale z opisu jeszcze nie doszedłem na czym dokładnie ta różnica polega.
Widział ktoś może takie cuda w jakimś sklepie w Warszawie?

#9 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 10 wrzesień 2009 - 11:17

Ja mam Zero w szosie i używam ich tylko i wyłącznie z tego powodu, ze potrzebuje duzego luzu. W zero luz jest regulowany w bloku i z 15st niecentrowanego sprężyną można zrobić 0st - wszystko jest regulowane od dwóch stron - wewnętrznej i zewnętrznej. W x'ach luz chyba nie jest regulowany.

ALE. Cały system jest po prostu przeinżynierowany. Jeśli ktoś nie potrzebuje dużego luzu to Speedplay powinien być jego ostatnim wyborem. Po pierwsze niesamowicie denerwujący jest fakt, że nie można przejść sie po piasku. Od razu cały blok zalepia się piaskiem i nie da się buta wpiąć. Druga rzecz - blok trzeba czyścić (z raz na 500-600km benzyną ekstrakcyjną + pędzelkiem), a co drugą jazdę smarować pow. kontaktu z pedałem (smarem do łańcucha). Raz na 3000km trzeba przesmarować łożyska - do tego celu potrzebna jest specjalna smarownica - albo firmowa Speedplay, albo Finish line, której używam. Ogólnie cały system jest do dupy - drogi, beznadziejny w użytkowaniu, cena bloków także b. wysoka, ale... no właśnie ale ja go używam - tylko i ze względu na luz boczny i możliwość regulowania q-factor. Bo szczerze to najlepszymi pedałami są Shimanowskie Dury i Ultegra i naprawdę chętnie poświęciłbym te 100 czy 150g, gdybym tylko mógł, żeby jeździć właśnie w nich. Także Speedplay'e to jedyne pedały, których na szosie będę używał i jednocześnie odradzać ich będę wszystkim, bo konstrukcję mają porąbaną.

tomeks - wersja MTB jest zupełnie inna, tam normalnie skonstruowany jest blok, w szosowych jest inaczej, bo cały mechanizm jest jakby w bloku.

#10 comet1

comet1
  • Użytkownik
  • 215 postów
  • SkądPolska

Napisano 10 wrzesień 2009 - 12:09

Ja używam 'Zero' - są świetne! , mało ważą, mają dobre łożyska i wyróżniają się wyglądem. A bloki? - chodzi się w nich specyficznie ale można się przyzwyczaić (przecież nie służą do biegania); by się nie ścierały podkleiłem je 2mm gumą zelówkową przez co również nie ślizgają się tak i nie hałasują przy chodzeniu po schodach w bloku. A piasek? - jak się chce to można go uniknąć a poza tym w normalnch warunkach piasku nie ma. Chodząc po piasku czy ziemi każdy blok się zabrudzi.
Pozdrawiam
  • Zibinow lubi to

O! Widzę, że wykasowano moją sygnaturę. To znaczy, że jej treść dotarła. Bardzo mnie to cieszy.


#11 fau

fau
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądw-wa

Napisano 10 wrzesień 2009 - 12:18

(...) możliwość regulowania q-factor. (...)

Znaczy odległości pedału od korby? O jak dużo da się to zmienić?

#12 tomeks

tomeks
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • SkądCzłuchów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 12:44

marceln, wiem, ale moj kolega uzywa wersji szosowej ;) takiej jak w linku

#13 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 10 wrzesień 2009 - 13:01

A piasek? - jak się chce to można go uniknąć a poza tym w normalnch warunkach piasku nie ma. Chodząc po piasku czy ziemi każdy blok się zabrudzi.
Pozdrawiam


nie wiem gdzie jeździsz, ale ja np. nie moge się czasem odlać tam, gdzie chcę, bo na poboczu jest piasek, musze znaleźć naprawde pusta ulicę, żeby lać stojąc na drodze, albo jakieś pobocze z asfaltem ;) niby błachy problem, ale to już dla mnie kolejna wada speedplay'ów.

fau: tak, ale dokładnie, ile jest ten regulacji to nie wiem, patrząc wydaje mi się, że to 1cm / blok. Na Speedplay.com jest na pewno napisane.

tomeks: szosowe speedplay'e w mtb????

#14 mama

mama
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Skądswietokrzyskie

Napisano 10 wrzesień 2009 - 13:26

ale i tak speedplay jest niczym w porównaniu z tym badziewiem;) http://www.aerolitep...om/products.htm

#15 tomeks

tomeks
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • SkądCzłuchów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 13:35

marceln, owszem ;) On zrobi wszystko by odchudzic swoj rower :) 7.6kg full na tarczach :D

#16 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 10 wrzesień 2009 - 16:31

czyli gość w ogóle podczas jazdy nie wypina butów rozumiem? :)

#17 tomeks

tomeks
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • SkądCzłuchów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 17:28

Wypina ;) Nie wiem jak on tak moze jezdzic, ale idzie mu to calkiem niezle, chyba to kwestia przyzwyczajenia, aczkolwiek nie wyobrazam sobie jazdy w gorach w takich pedalach.

#18 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 10 wrzesień 2009 - 17:46

Ja też nie rozumiem, bo wystarczy blok położyć na piaszczystym i twardym podłożu i już się nie da buta wpiąć :-|

#19 fau

fau
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądw-wa

Napisano 11 wrzesień 2009 - 12:10

Trochę się do nich zniechęciłem, kiedy zorientowałem się, że te kolorowe części pedałów są z tworzywa. To raczej dobrze nie rokuje, jeśli chodzi o ich długowieczność.

#20 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 wrzesień 2009 - 19:30

A Looki z czego są? Z tworzywa. A nowe DA z czego będą? Z tworzywa.



Dodaj odpowiedź