Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pedały Speedplay


30 odpowiedzi w tym temacie

#21 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 11 wrzesień 2009 - 22:52

Trochę się do nich zniechęciłem, kiedy zorientowałem się, że te kolorowe części pedałów są z tworzywa. To raczej dobrze nie rokuje, jeśli chodzi o ich długowieczność.


Tworzywo nie ma znaczenia, bo ono w ogóle nie jest używane w mechanizmie zatrzaskowym speedplay'a. To nie problem speedplay'ów, wszystkie wady opisałem w poście wcześniej.

#22 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 wrzesień 2009 - 22:56

Speedplay mają bardzo wysokie bloki + dodatkowy adapter aby zamontować na trzech śrubach w układzie trójkątnym. W rezultacie robi się bardzo daleko między podeszwą, a osią pedału. Do tego bardzo ciężkie bloki. Jak dla mnie ta konstrukcja nie ma sensu.

#23 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 11 wrzesień 2009 - 23:04

Karbon: adaptery problemem raczej nie są, jedyna ich wada to fakt, że zwiększają masę :)
A bloki karbon w ogóle widziałeś? jeździłeś w nich? :-? bo nie są wcale wysokie, nawet z adapterami, po wpięciu butów cały system wysoki nie jest. Rzekłbym, że porównywalny z innymi konstrukcjami. Dla mnie konstrukcja Speedplay'ów też nie ma sensu, jest przebajerowana i b. chciałbym z niej zrezygnować, ale nie mogę :-)

#24 fau

fau
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądw-wa

Napisano 12 wrzesień 2009 - 08:39

Wg. producenta jest wręcz odwrotnie - są bliżej osi niż inne pedały (8,5 mm w wersji bez przejściówki i 11,5 z). Waga po zsumowaniu pedałów i bloków jest wciąż niższa niż u konkurencji: http://www.speedplay...are.compareroad. Wiem, że to trochę naiwne wierzyć porównaniom na ich stronce, ale takie ordynarne kłamstwo jak z wagą czy odległością raczej by nie przeszło ;-) .

#25 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 wrzesień 2009 - 16:29

Ciekawe, na foto wyglądały bloki z adapterami strasznie, a tu niespodzianka. Masa pedałów z blokami jednak wyższa od Keo Carbon cr-mo, ale niższa od Dura Ace (różnice zależne od wersji Speedplay).

#26 Zibinow

Zibinow
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 16:20

Mam luz na łożysku w prawym pedale. Czy da się to naprawić?



#27 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 lipiec 2016 - 18:44

jaki model ?

 



#28 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 lipiec 2016 - 20:15

Replacement-Bearing-Kit-to-fit-Speedplay

http://www.rullabear...n-ti-stainless/


  • Zibinow lubi to

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#29 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 07 lipiec 2016 - 07:42

Pewnie że się da musisz rozebrać zobaczyć, stan łożysk może któreś jest pęknięte. To wtedy kwestia wymiany ale nie wszędzie takie idzie dostać

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#30 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 lipiec 2016 - 11:32

mam takie pisz na pw  :)



#31 Zibinow

Zibinow
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 07 lipiec 2016 - 18:30

Dzięki za odpowiedzi. Zdjęcie  z częściami składowymi pedału przyda mi się jak będą demontował pedał. Luz wykryłem przy szukaniu stukania w czasie jazdy na mojej kolarce. Ale to nie pedał jest tego przyczyną więc po nasmarowaniu zostawiam go w takim stanie. Teraz mam problem ze znalezieniem przyczyny stukania w czasie pedałowania. Nie jest ono ciągłe wiec da się z tym jeździć ale chciałby tego się pozbyć. Te stuki są przenoszone na ramę i najprawdopodobniej pochodzą z napędu w tylnym kole. Pozdrawiam wszystkich, którzy zechcą mi pomóc.





Dodaj odpowiedź