Skocz do zawartości


Zdjęcie

Colnago CLX 2.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 21 maj 2011 - 22:35

Pedała masz wpinane ?

#22 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 maj 2011 - 22:38

Deadi, ona przejeżdża dystanse giga.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#23 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 21 maj 2011 - 22:44

Rozmiar, ale co to ma do rzeczy i mnie? ;)

#24 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 maj 2011 - 22:58

Deadi, przejedź dystans taki jak zębatka, i zobacz jak się ma to, co napisałeś do tego. Jej rower jest zrobiony tak, żeby jej było wygodnie. Z tego co pamiętam te 407km zajęło koło 15h, jadąc tak długo, ciężko nie ścierpnąć. Jadąc tyle czasu, na źle ustawionym rowerze się nie kończy dystansu :-)

Ja tylko wiem, że jak lekko trzymam kierownicę to ciało jest luźne, co sprawia, że moje pedałowanie jest mało efektywne

Poćwicz ekonomię jazdy

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#25 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 maj 2011 - 10:13

ale jeśli tak, to dlaczego ból, który się pojawił był jednostronny? Powinno chyba boleć symetrycznie, jeśli to by miało być od ustawienia siodła?


Dlatego wydaje mi się, że Twoja pierwsza hipoteza, że skolioza może mieć jakiś wpływ na niesymetryczny ból pleców jest całkiem wiarygodna. Sam też czasem cierpię na jednostronny ból w okolicy lewej łopatki, lewego barku. Kierownica ustawiona prosto, wszystkie wymiary (siodło, mostek, offset etc.) w rowerze raczej książkowo i ogólnie jeździ mi się wygodnie. Mimo to czasem przy intensywniejszej jeździe łapie mnie wspomniany ból, coś jak pieczenie albo palenie. I też mam lekką skoliozę.

A tak w ogóle: piękny rower :-)
Gratuluję sprzętu!

#26 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 22 maj 2011 - 16:30

Jak widac [chyba zębatka mnie nie zabije]- krzywe siodełko i pedały platformowe nie przeszkadzają aby zrobic ponad 400km z ładną średnią https://picasaweb.go...057452009066866 ale to siodełko jednak proponuje wypoziomowac. Co do platform - to tak się składa że kiedyś zrobiłem 440km na takich pedałach - i uważam że z SPD byłoby mi gorzej . Interesuje mnie jeszcze lampka przednia - mogłabyś napisac co to i jak się spisuje ?

#27 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 22 maj 2011 - 16:42

Co do platform - to tak się składa że kiedyś zrobiłem 440km na takich pedałach - i uważam że z SPD byłoby mi gorzej


Jakim cudem? Przecież przy wysokich prędkościach na platformach jest po prostu niebezpiecznie. Nie wspominając o pogorszonym transferze mocy. Jak ktoś ma uprzedzenia do szosowych pedałów to można się chociaż zaopatrzyć w zwykłe SPD, które są kilkukrotnie lepsze od najlepszych nawet platform. 8-)

#28 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 22 maj 2011 - 16:46

Lepsze i zdrowsze platformy niź żle ustawione spd . A jechałem z Olsztyna i miałem całą droge do Leszna z wiatrem. Pedały spd - Ritchey Micro zepsuły mi się 350km od domu i musiałem kupic u gospodarza jakieś pedały plastykowe za 10zł.

#29 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 22 maj 2011 - 19:07

Lepsze i zdrowsze platformy niź żle ustawione spd .

Heh dobre ;> Po to się je ustawia dobrze ;P

Też bym proponował wypoziomować, obniżyć i pewnie też minimalnie przysunąć siodełko. Zaznacz jakoś to ustawienie, by móc w razie czego do niego wrócić, ale spróbuj je wypoziomować :)

Poza tymi uwagami, rower wypasiony :) Jak na kobietę przystało, kolorystycznie super wszystko dobrane, a i osprzętowo również. Jakie te klamki campy się wielkie wydaję przy tej malutkiej ramie :>

#30 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 22 maj 2011 - 19:17

No to ja jeszcze dopisze że kółka ten rower ma fajne - jaka masa ?

#31 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 22 maj 2011 - 19:24

Ja nie wiem czy się śmiać czy płakać już ... Zamiast się zachwycać (lub wyrażać przeciwne zdanie na temat roweru jako całości), to znowu odzywają się 'specjalisty', które lepiej wiedzą od właściciela roweru, jak mu się będzie jeździło na nim. Jak dziewczynie wygodnie z tak ustawionym siodełkiem i nie ma ona do tego zastrzeżeń, to po co ją strofować, że ma sobie je ustawić inaczej? Jak dla mnie może jeździć nawet z siodełkiem w pionie albo bez niego, jeśli takie ustawienie jej pasuje ...

Ale uwaga! Przecież pancerz tylnej przerzutki jest o 2mm za długi! Trzeba go czym prędzej skrócić, bo jak tak można z takim długim jeździć? Przecież przerzutka nie ma prawa prawidłowo działać przy takim pancerzu! SKANDAL!

Ale ad rem. Rower pięknie się prezentuje. Dobrane pod względem wizualnym komponenty i pasujący swoim charakterem do kobiety wizerunek. Marzeno, jeśli tylko czujesz się komfortowo i wygodnie przy tak ustawionym siodełku i z klasycznymi pedziami, to nie sugeruj się tym co tu niektórzy piszą. Ciesz się jazdą i dalej pokonuj w takim stylu jak najdłuższe dystanse. Bo jak mówi stara łacińska prawda zyciowa: 'Każdy ma swoją jazdę'.

#32 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 22 maj 2011 - 20:13

Co do tego siodła. Obstawiam zbyt wysoko ustawioną sztycę.
Rower super :-)

#33 zêbatka

zêbatka
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądPolska

Napisano 23 maj 2011 - 19:04

widzę, że temat się trochę rozwinął. Wczoraj cały dzień byłam na rowerze, piszę więc teraz, zbiorczo:

1. Hamulce Veloce, jak słusznie zauważył jeden kolega, są faktycznie bardzo mocne. Przyznaję - byłam zaskoczona ich działaniem. Tyle się słyszy, że hample w kolarkach, to jedynie spowalniacze, a tu taka miła niespodzianka! Przekonałam się o tym (niestety) w sytuacji prawie wypadkowej. Jechałam główną, samochód wjeżdżający z podporządkowanej nie ustąpił mi pierwszeństwa. Byłam na końcówce zjazdu, jechałam szybko. Te hamulce mnie wyratowały. Wyratowały też rower. To było mocne hamowanie z piskiem oponek.
2. Co do masy kół: przednie - 673g, tylne - 835g.
3. Tak, jeżdżę na platformowych, zwykłych pedałach (nie są ciężkie - oba razem to 244g). Pewnie to niepopularne, ale po krótkim epizodzie z wpinanymi zachwycona nie byłam i z radością wróciłam do platformowych.
4. Trochę daliście mi do myślenia z ustawieniem siodła. Zastanawiam się, czy miało ono związek z bólem po prawej stronie karko - pleców. Może je trochę wypoziomuję, zobaczę jeszcze. Nie wiem, czy jest sens kombinować cośkolwiek przed Lesznem, pewnie na ew. zmianę ustawienia zdecyduję się dopiero "po".
5. Ani ja Panna, ani panna, tylko Ryby i mężatka :-)

#34 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 23 maj 2011 - 22:20

5. Ani ja Panna, ani panna, tylko Ryby i mężatka :-)


no to po ptokach ;-)

#35 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 24 maj 2011 - 17:25

Muszę przyznać że rama slicznościowa. Colnago ma piękne te malowania. Rower fajnie złożony. Nie ma to jak włoska klasyka ;) Gratuluje sprzętu, na pewno super śmiga.

Co do mostka to ja bym wybrał jednak dedę, szczególnie że do takiej ramy, no ale cóż, każdy ma swoje preferencje ;)

#36 zêbatka

zêbatka
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądPolska

Napisano 25 maj 2011 - 16:23

Interesuje mnie jeszcze lampka przednia - mogłabyś napisac co to i jak się spisuje ?


moja lampka przednia, którą miałam w Gryficach - dostałam ją w prezencie ślubnym: (DX SKU: 25149) :-)
http://tnij.org/lyvs
spisuje się świetnie, zwłaszcza w najmocniejszym trybie (tryby są trzy: stały mocny, stały średni i mrugający). W stałym mocnym nawet taki krecik jak ja sobie radzi w ciemnościach. Mrugający tryb to prawdziwa masakra dla aut jadących z naprzeciwka i dlatego właściwie go nie używam. Nie chcę mieć na sumieniu żadnego kierowcy auta w rowie ;-)

Lampka w tej samej cenie, ale z nowszą diodą (DX SKU: 57100) - nie mam takiej
http://tnij.org/lyvt

Najsilniejsza przednia obecnie dostępna: (DX SKU: 80953) - tej też nie mam
http://tnij.org/lyvv

Moja tylna lampka - potworek - MacTronic WALLe :-)
http://tnij.org/lyvx
tak, to prawdziwy potworek, jeśli ktoś z Was czytał moją relację z Gryfic na stronie Supermaratonu to wie, że jej moc można porównać do samochodowego światła przeciwmgielnego. No i tak ma być, abym na drodze była widoczna.

Legenda:
DX - dealextreme.com
SKU - numer produktu na w/w stronie

pozdrawiam,
M.

#37 bam

bam
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 sierpień 2011 - 21:54

pozwolę sobie od siebie dodać 3 grosze do tematu siodła... to mój trzeci sezon na szosie, a czwarty na serio na rowerze, i na szosie ciągle jeszcze szukam tej jedynej pozycji. osobiście też mam pochylone siodło do przodu ( nos w dół), może nie aż tak jak Panna nie Panna Zębatka, ale trochę... tylko dlatego, że przy poziomym ustawieniu i jeździe w dolnym chwycie uciska mnie tu i ówdzie między nogami i nie mogę tak za długo.. obniżenie nosa siodła eliminuje tego rodzaju bóle, nie zauwazyłem też zbytniego obciążenia rąk.
Colnago ładne, ładnie wszystko dobrane, choć powiem szczerze białe rowery nie należą do moich ulubionych, wolę zdecydowane barwy!

Mój kolorowy Colnago pozdrawia białą koleżankę :)