Skocz do zawartości


Kupno pierwszego rowaru szosowego


26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Wraku_*

Gosc_Wraku_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2011 - 12:29

Witam,
Chciałbym zadać pytanie, zapewne jakich wiele przewinęło się przez to forum. Mianowicie chciałbym kupić sobie rower szosowy. Jestem zupełnym amatorem lecz zrobiłem już sobie małe rozeznanie w temacie. Mój przypadek jest dość szczególny gdyż jestem wysoką osobą, która ma ok. 203 cm wzrostu, a długość nogi od wewnątrz to około 101 cm.
Myślałem o zakupie jakiegoś używanego roweru, jednak z racji mojego wzrostu nie mogę znaleźć odpowiedniego rozmiaru roweru (obliczyłem, że rura podsiodłowa powinna mieć ok. 56 cm długości).
A teraz konkret mam do przeznaczenia do 3000 zł i to jest moje maksimum. W zasadzie chcąc kupić używany rower chciałem wydać około 2000 zł. Wybrałem sobie 2 rowery, które są w moim zasięgu cenowym, a mianowicie AUTHOR A3300 (rok 2010), albo SCOTT SPEEDSTER 50. Czy ktoś mógłby mi doradzić ewentualny inny rower?

#2 Darkievicz

Darkievicz
  • Użytkownik
  • 145 postów
  • SkądUstroń

Napisano 29 maj 2011 - 13:07

Zasadniczo na używane rowery jest dobry moment w okresie jesienno zimowym. Wtedy można wyrwać ładne modele za mniejsze pieniądze.
Pierwsza sprawa to rower obejrzeć na żywo przed zakupem najlepiej z doświadczonym kolegą który ma szosę i zajmuje się nią od strony mechanicznej (obsługa, konserwacja).
Druga sprawa to się do pojazdu przymierzyć i (jeśli jest taka możliwość) przejechać.
Trzecia sprawa to fakt ,że przy odsprzedaży w większości przypadków gwarancja ulega unieważnieniu. Co z tego wynika:
Jeśli chcesz kupić roczny model poszukaj u dystrybutorów po przecenie.
Możesz też wziąć nieco starszy kilkuletni ale za to o niebo lepszy jakościowo z drugiej ręki.

#3 Gosc_Wraku_*

Gosc_Wraku_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2011 - 13:43

Więc w gre wchodzi nowy rowerek ;-) czy mógłbyś mi doradzić coś w temacie speedstera s5 lub s40?

#4 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maj 2011 - 14:25

Przede wszystkim to nie 56 bo taki rozmiar to ja mam przy wzroście 180 cm, a dla Ciebie to maksymalny dostępny - chyba 61 cm. Konieczna przymiarka.

#5 Gosc_Wraku_*

Gosc_Wraku_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2011 - 18:51

Oczywiście miało być 65 cm, dzięki za czujność ;-). Wiadomo przymiarka to podstawa, więc też nie chcę kupować roweru w ciemno z Allegro. Chyba zostaje mi kupić jakiś nowy. Powtarzam się ale co sądzicie o Scott'ach Speedster S40 lub S50

#6 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 29 maj 2011 - 19:32

Podsiodłowej, to właśnie z 76, a nie 56. A rura górna powinna być dość konkretna - jak pisze pafcio, z 61, 62cm.

Ciężko będzie coś tak dużego.

#7 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2011 - 21:21

Poszukaj dobrze w necie - przy takim wzroście kupno roweru na dużej ramie, dobrej marki, i w dobrej cenie, sprzed kilku sezonów nie sprawi Ci większych kłopotów. Przejrzyj uważnie wątki np. rower do 3 tyś. zł

#8 Gosc_Wraku_*

Gosc_Wraku_*
  • Gość

Napisano 30 maj 2011 - 15:09

Witam ponownie, dziś rozejrzałem się trochę za rowerkami i trafiłem na stronę www.rower.com.pl i pewien człowiek z tamtej strony (po podaniu moich wymiarów ;-)) polecił mi ten rower http://rower.com.pl/...cPath=6_699_854 w związku z tym mam pytanie, czy ten rower nie jest za mały? (57cm).

#9 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 30 maj 2011 - 16:04

Na pewno będzie za mały. 57, to na 186-8 cm. Wyglądałbyś na nim trochę śmiesznawo. Na dodatek Kellys do 3.9 ma do bani koła..

Tak, jak radził pafcio, potrzebujesz dużej ramy - długość górnej rury to 61-62cm, czyli sporo większa.

Sprzedawca pewnie się chciał pozbyć rowera, który wisi mu na stanie już trzeci rok.

#10 Gosc_Wraku_*

Gosc_Wraku_*
  • Gość

Napisano 30 maj 2011 - 16:31

Uściślając 57 cm odnosi się do rury podsiodłowej, a długość rury poziomej wynosi w nim 59 cm. Szukam więc dalej. Kurcze kupno dobrego roweru to jednak nie taka łatwa sprawa, jakby się mogło wydawać. Dzięki za cierpliwość :-)

#11 wolnyelektron

wolnyelektron
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądMińsk Mazowiecki

Napisano 30 maj 2011 - 17:18

Najważniejsza wygoda bo od tego zależy jak daleko zajedziesz... ja mam 18 wzrostu i 57cm rury poziomej i to dla mnie troche przymało.

#12 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maj 2011 - 17:36

... ja mam 18 wzrostu...

Ile?

#13 Gosc_Wraku_*

Gosc_Wraku_*
  • Gość

Napisano 30 maj 2011 - 19:50

A czy ktoś z was mógłby mi wskazać jakiś rower pasujący do mnie? Bo zdaję sobie sprawę z tego, że sprzedawcy raczej chcą wypchnąć rower.

#14 wolnyelektron

wolnyelektron
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądMińsk Mazowiecki

Napisano 30 maj 2011 - 20:08

Pafcio 188 :) sorry za literówke :)

#15 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 maj 2011 - 20:13

Przy wzroście 188 to rama 57 faktycznie może być nieco za mała ;-)

#16 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 30 maj 2011 - 20:25

Ja miałem(i będę miał taką samą) 565 przy 186 i czułem się na niej bardzo dobrze ;>

Wraku, 59 jakoś by uszło, ale 2cm, to odczuwalna różnica. Chyba, że chciałbyś to regulować siodełkiem, mostkiem i np. kierownicą, ale to nie jest dobra metoda. Niemniej jednak koła kellys ma do bani - sprawdzone pod lekkim kumplem.

Ciężko znaleźć coś nowego(używane z resztą też) o tak dużym rozmiarze. Na zamówienie cena pewnie sporo podskoczy. Szukaj po największych rozmiarach ram. Na allegro z nowszych używek nie znalazłem nic w tym rozmiarze. Ze starszymi rowerami dużo łatwiej.

#17 Gosc_Wraku_*

Gosc_Wraku_*
  • Gość

Napisano 30 maj 2011 - 21:03

Dzięki za pomoc, niestety mój wzrost jak zwykle problemy stwarza. Mam nadzieję, że uda mi się coś znaleźć. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem.

#18 Cukier

Cukier
  • Użytkownik
  • 256 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 maj 2011 - 22:06

Witam , mam ten sam problem co Ty Wraku. Wzrost 200cm w przypadku kupna pierwszej szosy tylko przeszkadza. Ja też myślałem o scocie tylko o 30tce, są podobno w rozmiarze XXL.

#19 Gosc_Wraku_*

Gosc_Wraku_*
  • Gość

Napisano 31 maj 2011 - 15:28

A czy na przykład rower trek 1000d o rozmiarze ramy 63 cm? Dzisiaj jak zadzwoniłem to Pan, aż się zadziwił, że szukam tak dużego rozmiaru. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie są rozmiary ram trek'a?

#20 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 31 maj 2011 - 15:44

http://www.ssc.pl/trek2011/Szosa.html tutaj masz modele i rozmiarówkę na rok 2011 :)



Dodaj odpowiedź