Skocz do zawartości


Zdjęcie

BMC SLC01 Pro machine


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 29 maj 2011 - 20:56

Pochwalę się w końcu swoim zimowym zakupem, który zdążyłem już solidnie objechać i ościgać. Przepraszam za tło, poprawie się.

Specyfikacja:
rama: BMC SLC01 59
osprzęt: Campagnolo Chorus 2011
mostek: 3t arx team
kiera: 3t ergosum pro
sztyca: fizik cyrano carbon
siodło: fizik antates kium
owijka: fizik
koszyki: blackburn carbon
koła: easton ec90 aero szytkowe i campagnolo eurus oponkowe
linki i pancerze: campagnolo
pedały: time atac i time iclic

Proszę o uwagi i sugestie co do zmian.


Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 29 maj 2011 - 21:03

Hehehe.. dobry żart ;-) Zmiany? Jakie zmiany? :-D Jedyne co pozostało to rąbanie kmów ;-)
Super bryka.

#3 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 29 maj 2011 - 21:08

@Malik:
wiesz jak to bywa, każdy dostrzega inne rzeczy. wielkie dzięki za pochwałę, po 11 latach jeżdżenia złożyłem rower marzeń :)

#4 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 29 maj 2011 - 21:17

Ile Ty masz wzrostu ? Bo ten rower wydaje mi się być jeszcze większy od mojego ;-)

A tak to.. Co ? Brak słów.. Na prawdę "pro machine" ;-)
Piękny, stylowy...

#5 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 29 maj 2011 - 21:20

frixfrot, jak mamy się czepiać, to kierownica wygląda na wysoko podniesioną ;P

Piękna maszyna! A tak na serio, to nie ma się czego doczepić tylko do tła - daj go szybko na jakimś innym kontrastującym tle(trawa? łąka? bruk?), żeby nic nie odwracało od niego uwagi :)

Chyba kawał chłopa jesteś, bo główka wysoka;> I standardowe pytanie - jaka waga? :)

#6 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 29 maj 2011 - 21:22

@Xubix:

Dzięki, szczere dzięki, każda taka opinia bardzo mnie cieszy :)
trochę mam tej długości - 197cm :) ale Van Summeren daje mi nadzieję, że można i z takim wzrostem :)

#7 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maj 2011 - 21:23

Heh, podobnie jak Malik chciałem napisać, że w ramach zmian proponuję nie zmieniać nic ;-) Kosmiczny sprzęcior, jednak rama faktycznie wydaje się dość "kobylasta". No ale to w końcu rozmiar 59... Czy w wolnej chwili mógłbyś zrobić dokładniejsze zdjęcia górnej rury? Zwłaszcza okolic główki i zacisku sztycy, bo wygląda to dość intrygująco. Ważyłeś skubańca?

Gratulacje, naprawdę solidna maszyna.

fs-userbar-blog-white.png


#8 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 29 maj 2011 - 21:45

@PsYhOl: znów dzieki zsa pozytywna recenzje :) no tak, no tak, z kierą ciągle eksperymentuję, może trzeba wziąść mostek 11cm, a nie 12cm i skorygować pozycję.
zdjęcie z lepszym tłem, na eurusach dorzucam na życzenie :)

@pawelkepien: rama kobylasta, i sam przyznaję mniejsze ramy są piękniejsze (prawie jak kobitki :P ) no ale nic nie poradzę na swój wzrost :) dzięki za dobre słowo. wagowo w optymalnej konfiguracji to coś koło 7kg (szytki etc.). dorzucam fotki elementów, o które prosiłeś.

#9 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 29 maj 2011 - 21:56

Na wysokich stożkach się lepiej prezentuje - w tym sensie, że bardziej zawodowo :) Naprawdę piękny rower - robi wrażenie! :) Oprócz niezłego osprzętu(nie mówiąc już o ramie!), kolorystycznie się super prezentuje.

PS. Za takimi wysokimi kolarzami się fajnie jeździ :D

#10 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maj 2011 - 22:01

Nie no, jasne że wzrost to nie Twoja "wina", nielogicznie byłoby przecież kupić mniejszą ramę byleby ładniej wyglądała ;-) Tak jak napisałeś - van Summeren jakoś sobie radzi, hehe. Wielkie dzięki za zdjęcia. Co prawda pisząc o główce miałem na myśli miejsce jej łączenia z górną rurą, więc od strony przeciwnej do logo na główce, ale nie zawracaj już sobie tym głowy - widać co i jak. Zaintrygowała mnie jednak jeszcze jedna rzecz. Mianowicie - gumka Fizika przy zacisku sztycy. Przyznam, że z takim czymś się jeszcze nie spotkałem i nie za bardzo wiem, do czego miałaby ona służyć. Podejrzewam, że nie ma chronić wnętrza rury podsiodłowej przed brudem, bo i tak z tyłu jest szczelina. Może zaznaczenie dokładnej wysokości siodła (wysunięcia sztycy)? Chociaż to byłoby chyba łatwo przesunąć, więc poddaję się... ;-)

fs-userbar-blog-white.png


#11 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 29 maj 2011 - 22:19

@PsYhOl: kumpel mnie zawsze pyta dlaczego ciebie tak zawsze łatwo wpuszczają w środek peletonu. odpowiedź jest jasna :)

@pawelkiepien: to taki patencik, który załatwia dla tematy, które opisałeś: przede wszystkim zaznaczenie wysokości siodła, bardziej bajeranckie niż kawał taśmy klejacej (a trzyma się dobrze, ciężko to przesunąć), a dwa niezłe uszczelnienie, ale w przypadku mojej ramy jak sam widzisz, niewiele to da bo szczelina jest po byku.

#12 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maj 2011 - 22:30

O, czyli jednak dobrze kombinowałem. Dzięki za odpowiedź.

Heh, dla takiego Rujano większość kolarzy w peletonie stanowi skuteczną osłonę przed wiatrem ;-)

fs-userbar-blog-white.png


#13 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 29 maj 2011 - 22:39

@pawelkepien: dla niego tak, a ja muszę kombinować za kim się ustawić, żeby cokolwiek to dało ;)

#14 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maj 2011 - 22:41

Piotrek - piękny sprzęt. Szkoda, że tak długo każesz "pruszkowiakom" na siebie czekać ;-). Wpadaj na treningi.

#15 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 29 maj 2011 - 22:46

Pafcio, ja się wręcz już stęskniłem za Wami :) ale cały tydzień miałem 39 stopni, dziś byłem pierwszy raz na rowerze i forma poszła spać. w sobotę jestem pod fontanną :)

#16 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maj 2011 - 22:52

frixfrot, a wiesz, że w sobotę ma być 200km (Grójec, Białobrzegi, Warka itd) ? Za to w niedzielę ma być łatwo, bo podobno 'robimy" Poland Bike :mrgreen:

#17 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 29 maj 2011 - 22:56

@pafcio:
dobrze wiedzieć, ja w tym roku już jedną dwusetkę zrobiłem, więc jeśli tylko wrócę z formą to jadę z Wami.

#18 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 maj 2011 - 23:15

No to gites :mrgreen: ... się widzimy...

#19 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 maj 2011 - 08:02

Super maszyna, faktycznie mnie też wizualnie przykuła wielka rama ;)
Ale to moja ulubiona wersja kolorystyczna, nic tylko śmigać :)
pzdr

#20 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 30 maj 2011 - 17:56

Witaj w klubie BMC , co prawda jeżdze na gorszym tańszym modelu ale bmc to mercedes /w sumie mało powiedziane/ .Ramki mają super ,zwarte szybkie agresory .Pomimo wysokiej główki ster. wymieniłbym jedynie na cervelo , oczywiście ewentualnie .
Bij km , rowerek super