Skocz do zawartości


Zdjęcie

BMC SLC01 Pro machine


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#21 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 31 maj 2011 - 09:02

@Virenque: ja miałem wątpliwość która wersja kolorystyczna jest lepsza, biała, czy czerwona, ale to na czerwoną nadarzyła się okazja na ebay'u i problem sam się rozwiązał :)

@vmax: to witam w klubie :) powiem tak, zawsze mi się ta rama podobała, ale była poza zasięgiem finansowo-rozsądkowym, ale w końcu udało się i czasem po prostu podchodzę do roweru, żeby na niego popatrzeć ;)

#22 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 31 maj 2011 - 09:31

Fajne zestawienie kolek oraz campy z tam ramka , jedna rzecz ktora odbiega od tematu nigdy mi sie nie podobal ksztalt takiego duzego trojkata na duze zawodnika ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#23 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 31 maj 2011 - 11:02

Piękny rower, mój ulubiony na tym forum. Mam nadzieję, że w życiu dane będzie mi pojeździć na takim sprzęcie! ;-)

#24 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 31 maj 2011 - 11:26

@krzysztof1985: a to i tak nie jest największy rozmiar tej ramy :)

@Miguel: Tego Ci życzę, bo jeździłem parę lat na ramie alu, potem carbon oclv120 treka, ale bmc to inna liga.

#25 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 31 maj 2011 - 12:09

@krzysztof1985: a to i tak nie jest największy rozmiar tej ramy :)


Spoko mi sie tam podoba tylko wiesz , glownie chodzilo mi ze ramy dla wiekszych zawodnikow maja taki wiekszy trojkat wizualnie wygladaja takie duze ;-)


A ile ci wyszla taka ramka z przesylka bo duzo widzialem na ebay.usa takich ramek w roznych malowaniach :-P

#26 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 31 maj 2011 - 12:25

@krzysztof1985: coś koło 4800zł

#27 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 31 maj 2011 - 14:06

Jakie to uczucie mieć zajebisty rower, w którym nic nie można już poprawić? :mrgreen:

#28 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 31 maj 2011 - 14:18

@Deadi: Haha, wiesz co, dobre pytanie, tyle lat kombinowania, oszczędzania, aż w końcu decyzja - koniec tego, złóżmy coś o czym zawsze się tylko marzyło. uczucie jest dziwne, bo czasem myślisz sobie: hej, ale co dalej? :) odpowiedź chyba paru z Was dało, i jest jedyną słuszną: tylko jeździć i tłuc kaemy, bo teraz to naprawdę duża przyjemność.

ps. zawsze można złożyć czasówkę ;)

#29 Gosc_łukasz_*

Gosc_łukasz_*
  • Gość

Napisano 31 maj 2011 - 14:28

Jakie to uczucie mieć zajebisty rower, w którym nic nie można już poprawić?

można poprawic np. odchudzic go troszke do np. 6.5kg ;-) Tylko ze szkoda wymieniac takie dobre częsci bo rowerek extra.

#30 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 31 maj 2011 - 14:37

@łukasz: na pewno do odchudzania jest sporo, ale np. myślałem o recordzie, czy super recordzie, tyle że tam np. ta tytanowa kaseta, ma niższą żywotność, a wymiana bardzo boli. stwierdziłem, że będę jednak ten rower normalnie eksploatował i kupię komponenty, które bezstresowo na to pozwolą.
sztyca podobnie, są lżejsze, ale ta mi bardzo pasowała, ze swoim kolorem i wykończeniem
hample mogę kupić cnc planet-x - bo są lżejsze i dobrze działają, ale urok całej grupy campy ;)
itd. etc.

#31 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 maj 2011 - 15:21

Dajcie spokój - jakie odchudzanie? A przede wszystkim po co? Wpakować 10 tysi żeby zbić 500g? No, chyba że w koła - to akurat popłaca. Cała reszta jest tak znakomitej jakości, że wszelkie dywagacje na temat ich wymiany są bez sensu.

#32 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 31 maj 2011 - 16:14

Pafcio: co mam dodać, po prostu dobrze gadasz :) zresztą znasz mnie, swoje gabaryty mam i już to cieniowanie roweru niewiele da.

#33 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 31 maj 2011 - 17:58

frixfrot, Świetny rowerek, masz doskonałego nosa, że wybrałeś tę ramę dla mnie to jedna z najładniejszych konstrukcji na rynku. O walorach prowadzenia, sztywności nie będę nic mówił, bo to po prostu Ferrari :mrgreen: Osprzęt też trafiony w dychę, nic lepiej by nie pasowało do tej ramki niż Campagnolo 11s.

Jak byś chciał coś na siłę wymienić to dla mnie jedynym sensownym posunięciem to wymiana przedniego widelca na sztywniejszy Edge.

Ale tak żeby nie było za słodko, muszę się do czegoś przyczepić :lol: Zdecydowanie mostek, a i kierownica powinna być ze stajni Easton`a. Co prawda mostek 3T ładnie się komponuje kolorystycznie....ale i tak uważam, że powinien być Easton.
Do zdjęć nie przyłożyłeś się zupełnie. Takie cacuszko wymaga odpowiedniej oprawy, tła, ujęcia kwintesencji jego piękna, delikatności, a zarazem pokazania jego brutalnej mocy i drapieżności drzemiącej w jego nanorurkach 8-)

A jak się sprawują karbonowe kółka, jakie masz wrażenia porównując je z Eurusami.
Mógł byś podać dokładne wagi kół?

#34 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 31 maj 2011 - 18:58

@qqx:

Witam kolegę z klubu BMC :) Twoja opinia jest zawsze porządana :)
Easton - wiesz, troszkę się zawiodłem na sztycy, która momentalnie się rysuje od byle czego (3T w sumie nie jest lepsze). oczywiście Easton to "wzór metra", a ja chciałem troszkę złamać schemat pełnego osprzętu eastona i stąd 3T i Fizik (którego uwielbiam)
Zdjęcia - no tak, tutaj nie mam nic na obronę, to trzeba naprawić
Kółka - na ec90 jeszcze za mało jeździłem, żeby wyczuć wszystkie subtelności. wagi podam później.

#35 TomeK.

TomeK.
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Skądpodkarpacie

Napisano 31 maj 2011 - 19:20

Nooo, takie 'karbony' miałem na myśli ;-) Świetny sprzęt!

#36 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 31 maj 2011 - 19:31

frixfrot wypaśny rowerek :lol:
Jedynie co mi się średnio podoba to koła. Dokładniej: jakoś za dużo według mnie tych naklejek jest. No ale to tylko efekt wizualny, może jakby były ciut mniejsze.
Zmieniać według mnie nie ma co, wszystko na wypasie :-P
Pytanko odnośnie Antaresa: jak się jeździ (ja mam wersję "bez kium") bo ja jestem mega zadowolony ?

#37 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 31 maj 2011 - 19:55

@Tomek :) Dzięki Tomek, chciałbym tylko umieć je tak wykorzystać jak Ty mógłbyś to zrobić :) Ech, żebym ja był jakimś milionerem, to założyłbym polską zawodową drużynę kolarską z prawdziwego zdarzenia.


@wicklowman: trochę wielkie te naklejki, fakt, ale widzę że producenci coraz bardziej cenią sobie cichociemność i np. tegoroczne mavic są często matowe z ciemnymi napisami, tak by nie rzucać się strasznie w oczy.
Antares - u mnie na początku było cienko, a to dlatego, że ustawiłem nos nieco do góry, teraz ustawiłem sam nos poziomo i jest znacznie lepiej. Miewam tylko problem z obtarciami od bocznych krawiędzi siodła, ale powoli wyeliminowałem problem, cofając siodło nieco do tyłu.
A Ty jak swoje ustawiłeś?

#38 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 31 maj 2011 - 20:08

frixfrot poziomo jest ustawione i jest idealnie. Co do regulacji tył-przód to wiadomo, że u każdego wygląda to inaczej. W każdym razie siedzi się bosko :-P
Kółka: od kilku dni ujeżdżam Mavic Cosmic SL i te mają malutkie napisy tuż przy aluminiowym pasku. Podoba mi się taki czysty karbon, stąd pewnie już mam nieco inne zdanie na temat wyglądy innych kół. Dam sobie rękę uciąć, że jakbym miał coś podobnego jak Ty byłbym zachwycony wyglądem. Chyba w taki sposób to działa ;-)

#39 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 31 maj 2011 - 20:17

@wicklowman: Cosmic SL - chyba nie ma osoby, które by ich nie chwaliła, fajne kółka.
to kiedyś do kompletu życzę Ci Cosmic Carbone Ultimate :)

#40 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 maj 2011 - 20:34

Piotrek twój rower jest brzydki :D