Skocz do zawartości


Zdjęcie

Felt F5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sphincter

Sphincter
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądRybnik

Napisano 31 maj 2011 - 20:30

Rama, widelec i mostek Felt F5 rozmiar 58
Osprzęt: korba, kaseta, support, łańcuch - Campagnolo Record, reszta Centaur wersja karbonowa
Sztyca: Cycle King 125g
Siodło: Specialized Romin SL
Pedały: Look Keo Classic
Kierownica: FSA K-Force Compact
Owijka: Deda
Koła: Mavic Ksyrium Elite (do opchnięcia)
Opony: Schwalbe Ultremo (nowy model)
Dętki: Vittoria

Razem wyszło 7,2kg. Na dniach do rowerka dojdą kółeczka FFWD 38mm :) więc niebezpiecznie zbliży się do 6,8kg.

Pozdrawiam!
PS. trochę różowo wyszedł na zdjęciu, jednak jest bardziej pomarańczowy/czerwony niż różowy, dojdą koła nowe to wrzucę lepsze zdjęcie.

Goła fota:
Dołączona grafika

Oczywiście proszę o komentarze.

#2 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 01 czerwiec 2011 - 11:51

Ładny rower, wraz z kołami FFWD w wersji biało, czarno, czerwonej będzie jeszcze efektowniejszy.

#3 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwiec 2011 - 12:23

Ciekawe malowanie ramy. Brawa dla felta, że nie widać jak duża to rama. :-) Rowerek jest proporcjonalny.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#4 Gosc_łukasz_*

Gosc_łukasz_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2011 - 13:12

Oczywiście proszę o komentarze.

Nie to żebym się czepiał ale ten rower wazy sporo wiecej niz 7,2 jak napisales

#5 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 01 czerwiec 2011 - 13:31

Rowerek prezentuje się ładnie, ciekawie dobrane kolory, waga robi wrażenie. Dobry osprzęt, ładnie wyglądające koła,robią z niego sprzęt wyższej klasy.

#6 Sphincter

Sphincter
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądRybnik

Napisano 01 czerwiec 2011 - 14:05

Oczywiście proszę o komentarze.

Nie to żebym się czepiał ale ten rower wazy sporo wiecej niz 7,2 jak napisales


łukasz nie wiem o co Ci chodzi, ale widocznie waga na poczcie jest niedokładna skoro wyraźnie pokazywała 7,2kg. Jeszcze dopisek, że waży więcej bym zrozumiał, ale sporo więcej? Zresztą dla mnie nie ma różnicy czy on waży 7 czy 8kg, ważne, że jest sztywny i jeździ się na nim znakomicie, a żebym miał leczyć swoje kompleksy zaniżając wagę? Nie należę do takich osób...

PS. rowerek felta na tej ramie i shimano 105 waży z takimi pedałami jak moje prawie 8,5kg. Sama 105 jest dużo cięższa od tego zestawu, który ja mam (3156g waży 5600), nie licząc kół, sztycy, kierownicy (moja ma 205g), siodła.

#7 Gosc_łukasz_*

Gosc_łukasz_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2011 - 15:12

łukasz nie wiem o co Ci chodzi, ale widocznie waga na poczcie jest niedokładna skoro wyraźnie pokazywała 7,2kg. Jeszcze dopisek, że waży więcej bym zrozumiał, ale sporo więcej? Zresztą dla mnie nie ma różnicy czy on waży 7 czy 8kg, ważne, że jest sztywny i jeździ się na nim znakomicie, a żebym miał leczyć swoje kompleksy zaniżając wagę? Nie należę do takich osób...

Zupełnie o nic mi nie chodzi po prostu jak moglem skomętować to napisalem swoje a że odniosłem sie akurat do wagi to nie znaczy że chce cię skrytykować czy twoj rower , gdybys nic nie pisal o wadze to nawet bym się nie pytal ile waży ale jak ktos podaje wage to lubie jak ona jest prawdziwa ( tak juz mam bo sobie czasem odchudzam rowerek i jest dla mnie istotne czy jakas część waży 100 czy 130g nawet nie dla tego zeby miec lzejszą czesci o te 30g tylko dlatego zeby znac realna wage)

Jak nie znasz dokładnej wagi to nie wprowadzaj innych w bląd ze rower wazy 7.2kg , Tak sporo wiecej , pierwszy przyklad z brzegu podajesz sztyca Cycle King 125g a ona waży 216g a to tylko sama sztyca .

#8 Sphincter

Sphincter
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądRybnik

Napisano 01 czerwiec 2011 - 15:22

Śmiech na sali... Co tutaj komentować jeśli ktoś nie mając kompletnie pojęcia wyciąga wagę nie wiadomo skąd? 216g? :mrgreen: Jeśli chcesz tak pohejterować w moim temacie to chociaż miałbyś prawdziwe dane, a nie wyssane z palca. Zobacz sobie moje zdjęcie, a potem popatrz jak wygląda sztyca, która waży 216g.

EDIT: cieszy mnie również to, że bierzesz sztycę o średnicy 31,6mm i długości 35cm, nawet nie wiedząc, że w tym rowerze jest 27,2, nie mówiąc o tym, że nie ten model.

#9 Zdunek

Zdunek
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 czerwiec 2011 - 20:20

Rama, widelec i mostek Felt F5 rozmiar 58

Mam do ciebie pytanie co do rozmiaru ramy. Osobiście chcę kupić okazyjnie ten sam rower tylko w rozmiarze 62, nie mam niestety możliwości na niego usiąść. Mam 191 cm wzrostu i nie wiem czy będzie się nadawać. Ile masz cm wzrostu? Chciałbym mieć jakiś punkt odniesienia co do tych wielkości :)

#10 Sphincter

Sphincter
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądRybnik

Napisano 03 czerwiec 2011 - 23:34

Moim zdaniem będzie ok, ja mam 185cm. Pozdrawiam.

#11 Zdunek

Zdunek
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 czerwiec 2011 - 07:48

Zdunek, kuknąłem z ciekawości w poszukiwaniu geometrii i widzę największy rozmiar 60cm(591 mm TT), więc byłby dobry.

Rzeczywiście, też spotkałem się z największym rozmiarem 60. Będę musiał to wyjaśnić ze sprzedającym.

Moim zdaniem będzie ok, ja mam 185cm. Pozdrawiam.

Dzięki!

#12 Sphincter

Sphincter
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądRybnik

Napisano 03 sierpień 2011 - 12:36

Od ostatniego wpisu pojawiło się parę zmian, a właściwie para - nowe koła. Rower dostał bardzo fajnej "zrywności" i lekkości. Tutaj chciałbym podziękować SPIKE'owi za świetny montaż i profesjonalną wysyłkę. Parę fotek:

Dołączona grafika

Reszta:
http://imageshack.us/g/9/rower7u.jpg/

#13 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 03 sierpień 2011 - 19:59

A to Twoje obręcze u niego wisiały. Oglądałem - bardzo fajne, ale też dziwne z punktu widzenia profilu...

#14 Sphincter

Sphincter
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądRybnik

Napisano 03 sierpień 2011 - 21:24

Chodzi Ci o te wcięcie pod powierzchnią hamującą?

#15 Gosc_mlolembe_*

Gosc_mlolembe_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2011 - 00:43

optycznie super sprawa! zawsze czern z czerwienia ladnie sie komponuja. a skoro wazy malo i ma super osprzet to tylko jezdzic :) pozdrawiam

#16 meaculpa

meaculpa
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądLublin

Napisano 04 sierpień 2011 - 09:10

no sprzęcik niezły, ale gdybym już wydawał taka mamonę na rower to i zaopatrzyłbym się w solidną wagę aby uniknąć niepotrzebnych sporów odnoście wagi, pozdrawiam :-)