Skocz do zawartości


Zdjęcie

Peritus Laboro F


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 05 czerwiec 2011 - 21:17

Po dłuższym czasie ujeżdżania ramki Peritusa i zmianie wielu części, przejściu z Shimano na SRAMa i przygodami z kołami, ogłaszam co następuje: oto wersja ostateczna ;-)

Elementy układanki:

Rama: Peritus Laboro F
Widelec: Jagu
Stery: FSA
Kierownica: 3T Ergonova Pro
Mostek: Deda Zero100
Owijka: PRO
Linki i pancerze: Jagwire Racer
Koła: Easton EA90 SLX
Opony: Veloflex Corsa 22
Dętki: Bontrager
Zaciski: Novatec NT-202
Klamkomanetki: SRAM Force
Hamulce: SRAM Rival
Przerzutka przód: SRAM Force
Przerzutka tył: SRAM Force
Korba: SRAM Force 172.5mm, 50/34
Kaseta: SRAM PG-1070, 11-28
Łańcuch: YBN SL100CR
Pedały: Expedo Thrust XRF07MT
Siodło: Specialized Toupe
Koszyk: Specialized Rib Cage Pro
Licznik: Garmin Edge 500

Waga setu ze zdjęcia: 7.10 kg

Ciekawostki:
- szkic opisu zapożyczony od xubixa
- siodełko dzięki koledze wicklowman
- zakończenia linek od GrzegorzP
- przednie koło dociągane przez ś.p. Karbona
- szprychy do tylnego koła ściągnął mi TomeK., a poskładaniem go zajął się SPIKE

Kilka zdjęć poglądowych:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

https://lh3.googleus...00/DSC_0543.JPG

A dla zainteresowanych 150 pozostałych zdjęć tu --> https://picasaweb.go...PERITUSLaboroF#

Enjoy! ;-)

#2 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 05 czerwiec 2011 - 21:24

Piękny :!: :!: :!:
Koszyk też ;-)
Co do samych zdjęć: zajebiaszcze ujęcia. Zabieram się do oglądania.

#3 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 czerwiec 2011 - 21:38

Ależ piękna maszyna, no i fotki faktycznie przednie :)
Nic tylko jeździć, jeździć i jeszcze raz jeździć.

#4 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 czerwiec 2011 - 21:40

Bardzo stylowy rower. Gładkich asfaltów życzę ;-)

Widzę, że ktoś tu ma zacięcie do fotografii :-)
Jakim szkłem focone?

#5 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 05 czerwiec 2011 - 21:45

Rowerek wyszedł bardzo ładnie, super fotosy :lol:

#6 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 05 czerwiec 2011 - 21:52

Fajnie travisb, rzadko sie spotyka , rowerek na sramie w moich stronach glownie SH dobry wybor w polaczeniu z niska waga osprzetu SRAM ;-)

A kiedy nabyles ta rame peritusa , napisz mniej wiecej ile dales za rame + widelec

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#7 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 05 czerwiec 2011 - 22:30

wicklowman, miło, że się podoba ;-) Ale koszyk już wcześniej miałem, a ten od Ciebie póki co leży jako zapasowy.
maccacus, szkła różne. Najłatwiej będzie, jak obczaisz to w exiffie na Picas'ie. Trochę szerokiego 10-20, trochę kitowego 18-50 a i jakaś stała 105'ka się przydała.
krzysztof1985, ramę mam od marca 2010. A za set dałem 2200 orzełków, czyli taniej niż stoi na stronie Peritusa, bo to ostatnia rama w tym rozmiarze była (akurat moim ha!) i nie jest pokryta lakierem bezbarwnym (co widać po odpryskach na napisach).

#8 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 05 czerwiec 2011 - 22:43

No nie powiem, rowerek bardzo ładny.

Stonowane kolory i fajne kształty. Ramka jest fajnie wyprofilowana, podoba mi się. Ozdobił bym ją tylko lepszymi komponentami, no może nie osprzęt, ale kokpit mógłby już być team nie pro, a kółka ec nie ea ;) Ale poza tym git, gratuluje szczegbólnie ramki

#9 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 05 czerwiec 2011 - 23:05

Mój ulubiony element to wypaśna sztyca :)

Co do roweru to kolejny czarny rower wyglądający ciekawie, który nie wieje nudą.

No i osprzęt Sram, możnaby rzec - perełka ;)

#10 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 05 czerwiec 2011 - 23:06

Piękna rzecz, po prostu prze-konkret.
Dziękuje za poważne podejście do tematu czyli zdjęcia nie odbiegające poziomem od prezentowanej maszyny.
Pełen szacunek za podejście do tematu.

Wszystkim paździerzowym fotkom na tle szafy mówię - nie!

#11 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 czerwiec 2011 - 07:49

Rower wypas, zastanawia mnie jedno - po co Ci duet korba compact 50/34 + kaseta 11/28? Stopniowanie od 19 jest co 3 zęby, mało optymalne. No chyba, że w góry zestaw taki jest Ci potrzebny?
U mnie też E500 kolorystycznie nie pasuje do roweru, póki co nie widziałem jeszcze samych obudów do wymiany (czarnych rzecz jasna ;-) )

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#12 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwiec 2011 - 08:54

Zarówno rowerek jak i zdjęcia bardzo mi się podobają. Odpryskami się nie przejmuj - przyznam, że nawet fajnie wyglądają - postaraj się tylko, żeby były symetryczne po obu stronach i pokryj lakierem ;-) Wg mnie rozszerzona zintegrowana sztyca nieco odbiera rowerkowi lekkości - przynajmniej w tym wizualnym znaczeniu. No i podoba mi się butelka "wpięta" w pedały ;-) Miłej jazdy!

fs-userbar-blog-white.png


#13 frixfrot

frixfrot
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądVarsovia

Napisano 06 czerwiec 2011 - 09:08

Muszę swoje fotki poprawić, bo aż wstyd przy tych. Rower bardzo udany, złożony z głową. Czy ja się nie mylę, czy robiłeś zdjęcia o 4:45? Respect! :)

ps molo Gdynia Orłowo?

#14 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 06 czerwiec 2011 - 09:40

prozor, dzięki. Takie zestawienie napędu (korba kompaktowa i 'miękka' kaseta) jest celowe - jako przygotowanie do zbliżającego się urlopu 3-tygodniowego, spędzonego głównie w górach Francji i Włoch. Na płaskie trasy mam twardszą kasetę. Chociaż nie ukrywam, że lubię wysoką kadencję i górki, ktorych wbrew pozorom u mnie na Kaszubach nie brakuje ;) I też boleję nad faktem braku w Polsce Edka w kolorze grafitowym, a ten sprowadzany z zagranicy byłby sporo droższy.
frixfrot, racja - foty cykane zaraz po wschodzie słońca, kiedy światło jest optymalne a i ludzi w takim miejscu jak molo (molo nie w Gdyni a w Gdańsku; to w Brzeźnie lub wg innych na Zaspie) jest jak na lekarstwo, wiec mogłem się skupić na pstrykaniu :)

Co do pokrywania ramy lakierem - nie będę tego robił. Nie przeszkadzają mi jakoś specjalnie odpryski na napisach. Poza tym te odpryski nadają rowerowi charakteru i są adekwatne do jego nazwy/marki - peritus to z łaciny 'doświadczony' a laboro znaczy 'pracuję', więc można to ładnie sklecić (i trochę naciągnąć, bo dosłowne tłumaczenie nie byłoby poprawne gramatycznie) w 'doświadczony pracownik' ;-)

#15 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwiec 2011 - 09:50

travisb, ale mi - tak jak Tobie - te odpryski się właśnie podobają i w ten sposób można by je utrwalić póki nie będzie za późno ;-) A swoją drogą - odpryski powstały od jakichś kamyczków (chociaż patrząc na położenie niektórych, to chyba niekoniecznie), czy te napisy "po prostu tak mają"?

fs-userbar-blog-white.png


#16 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 06 czerwiec 2011 - 10:01

pawelkepien, nie wiem kiedy i w jaki sposób powstały, ale rower był nie raz transportowany w różny sposób (czy to auto, czy to PKP ...), więc okazji do ubytków w napisach było sporo. Tak na dobrą sprawę (a raczej na 'złą sprawę'), to nawet drapiąc paznokciem można taki napis zdrapać.

#17 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 06 czerwiec 2011 - 12:08

Dostojny rower ;-)

Jak się koledze jeździ na Force? Widzę łańcuch spoza grupy? Można zapytać jaki powód?

#18 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 06 czerwiec 2011 - 12:34

Takie zestawienie napędu (korba kompaktowa i 'miękka' kaseta) jest celowe - jako przygotowanie do zbliżającego się urlopu 3-tygodniowego, spędzonego głównie w górach Francji i Włoch. Na płaskie trasy mam twardszą kasetę. Chociaż nie ukrywam, że lubię wysoką kadencję i górki, których wbrew pozorom u mnie na Kaszubach nie brakuje ;)


I wszystko jasne - bo już myślałem, że bierzesz wzór z Gianta, który nawet w TCR'ach (seria compact) montuje seryjnie korbę kompaktową i kasetę 11/28. Taka kaseta faktycznie w góry będzie przydatna, w moich okolicach wzniesienia kilka procent nachylenia (do 8, w porywach kilkanaście), na krótkich, kilkuset metrowych odcinkach, to i dla takiego cieniasa jak ja kaseta 11/23 wystarcza - prawdę mówiąc mogłaby być nawet 11/21, ale sram takich nie robi...

Miłego kręcenia na urlopie życzę, niech się sprzęt dobrze sprawuje, no i mam nadzieję, że upałów na urlopie unikniesz - wczoraj mój garmin rejestrował temperatury do 37*C, tętno średnie o 10 bmp wyżej niż normalnie, średnia prędkość niższa (na nieco ponad 100 km), każde wzniesienie jakby nagle miało parę % nachylenia więcej.

Widzę łańcuch spoza grupy? Można zapytać jaki powód?

Bo niestety obecne łańcuchy srama są kiepskie. Nie to co kiedyś... PC 1070 zużywa się bardzo szybko (w porównaniu do konkurencji).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#19 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 06 czerwiec 2011 - 13:40

prozor, a tak wiem, czytałem wyniki testów w innym poście opublikowane przez Kolegę

pytam z ciekawości, bo interesują mnie doświadczenia osób ujeżdżających Force'a

#20 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 06 czerwiec 2011 - 14:45

Ta waga to z Garminem??