Skocz do zawartości


Zdjęcie

Red, Force, Dura Ace - kilka pytań


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 08 czerwiec 2011 - 21:18

Witam.

Sprawa wygląda następująco - wymyśliłem sobie, że będę jeździł na SRAM'ie. I od razu pojawiło się kilka kwestii do wyjaśnienia.
Aktualnie jeżdżę na DuraAce 7900, z której nie jestem w 100% zadowolonych. Znani mi użytkownicy SRAM'a zachwalają swoją grupę i mówią, że do Shimano już nie wrócą.
Teraz kilka pytań.
Czy są jakieś kosmicznie wielkie różnice między Redem a Forcem? Wszędzie informują, że Force jest technologicznie kopią Reda, a różnica jest wyłącznie w wadze (i to nieznaczna).
Czy przesiadka z Dury na Force to czasem nie krok w tył?

Bardzo proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#2 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2011 - 21:55

Mateunio ja wywaliłem RED-a i założyłem DI-2. Do SRAM-a już nie wrócę.

Ale 7900 w drugim rowerze też wywaliłem - tez na DI-2 ;-)

RED jest na pewno lżejszy ale czy lepszy? Dla mnie nie był.

#3 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 08 czerwiec 2011 - 22:01

Z tego co wiem to niestety technologicznie Force jest bardziej zbliżony do Rivala niż Reda.
http://bikehabit.blo...th-free_28.html - tu ktoś porównywał budowę.

#4 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 09 czerwiec 2011 - 08:24

Jakie masz problemy z DA 7900?

Jeśli zdecydowałbyś się na Reda to bierz kasetę 1070 od Forca i łąńcuch KMC X.10L.

Ja mam Force z korbą Rotor 3D Aero Q-rings. Wszystko pracuje w porządku. Jedynie łańcuch wymienię na w/w (mam teraz Ultegry) bo ponoć pracuje ciszej niż Ultegry i DA 7900.

#5 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 09 czerwiec 2011 - 08:37

Jako takich technicznych problemów nie mam. Wszystko pracuje sprawnie i dobrze. Jedyne do czego mogę się przyczepić to jakoś wykonania, wydaje mi się że 7900 nie jest do końca dopracowana. Nie mówię, że jest zła, ale wg mnie to jeszcze nie jest najwyższa jakość.
Do SRAM'a przymierzam się bardziej z ciekawości ;-)
Rozważam też kombinację, Red - klamki+przerzutki, Force - napęd.

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 




Dodaj odpowiedź