Skocz do zawartości


Zdjęcie

dretwienie palcow u nogi


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 nessie

nessie
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Skądgdynia

Napisano 10 kwiecień 2008 - 23:57

Witam wszystkich

To jest moj pierwszy post choc forum czytam od bardzo dawna.
Mam problem z dretwieniem palcow u stop (tylko duzych u obu nog) gdy jade na rowerze, wystarczy ze tylko zejde z roweru moge w butach chodzic caly dzien i nic mnie nie uwiera. Wczesniej mialem buty mtb i bylo wszystko oki po zmianie na szosowe wystepuje ten problem. Buty sa raczej dobrze dopasowane jest lekki luz.
Co moze byc tego przyczyna?

pozdrawiam
greg

#2 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 11 kwiecień 2008 - 06:42

może za mocno ściągasz rzep?

#3 sireus

sireus
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądOpole

Napisano 11 kwiecień 2008 - 10:53

Miałem podobny problem z drętwieniem palców u stóp. Przyczyną w moim przypadku, okazało się zbytnie przewiewanie i wychładzanie stopy od spodu. W podeszwie buta (Diadora Ergo) mam kilka otworów wlotowo-wylotowych, oraz wkładkę w bucie wspomagającą wentylowanie stopy. Całość zachowuje się poprawnie w naprawdę wysokich temperaturach ok.30 stopni. Podczas wielogodzinnej jazdy w temp. ok 20 stopni występował problem drętwienia. Jak zakleiłem otwory taśmą i wymieniłem wkładkę w bucie problem drętwienia palców znikł.

#4 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 11 kwiecień 2008 - 18:22

a bloki masz odpowiednio ustawione? pozdr

#5 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 11 kwiecień 2008 - 19:00

No właśnie ... A ma ktoś książkową instrukcję dotyczącą prawidłowego ustawienia bloków? Czy trzeba to zrobić metodą doświadczalną ? 8-)

#6 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 11 kwiecień 2008 - 19:02

Gdy za mocno ściągałem rzepy, to po ok 100km paliły mnie stopy .... poluzowałem nieco i OK ...

#7 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 11 kwiecień 2008 - 19:50

Ja, podobnie jak sireus, mam kłopoty z ukrwieniem stóp w niskich temperaturach. Też zatykam wkładką izolacyjną otwory w podeszwie i oczywiście rzepy mam zaciśnięte z umiarem ;-)

pozdro horny

#8 mk

mk
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Skądznad koła

Napisano 11 kwiecień 2008 - 21:22

No właśnie ... A ma ktoś książkową instrukcję dotyczącą prawidłowego ustawienia bloków? Czy trzeba to zrobić metodą doświadczalną ? 8-)

Czytałem gdzieś, że niedokręca się bloków - tak by mogły przemieszczać się po płaszczyznach podeszwy. Blok należy dokręcić mocno dopiero po jakimś czasie jazdy, gdy sam ustawi się w najkożystniejszym dla nas położeniu. Sam jeszcze nie stosowałem tej metody.

#9 nessie

nessie
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Skądgdynia

Napisano 11 kwiecień 2008 - 23:16

Jesli chodzi o przewiewanie nie moze byc to przyczyna poniewaz dzieje sie to przy jezdzie na trenazerze.
Rzepy tez luzowalem jak i mocno spinalem i sytuacja jest zawsze taka sama po krotkim czasie nie mam czucia w palcach.
Zastanawiam sie wlasnie czy to jest przyczyna w zlym ustawieniu blokow - tylko jakie jest to prawidlowe, mniej wiecej teraz stopa jest ustawiona rownolegle do ramy.

pozdrawiam

#10 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2008 - 08:25

albo te buty ci nie leżą albo masz źle ustawione bloki
"Ogólnie rzecz biorą, poduszeczka stopy powinna znajdować się centralnie nad ośką pedału, co oznacza, że bezpośrednio nad ośką powinna być głowa trzeciej kości śródstopia. Głowa kości śródstopia znajduje się przy podstawie twego środkowego palca stopy. Takie położenie pozwala osiągnąć zarówno skuteczne przeniesienie siły na pedał, jak i lepszy komfort stopy podczas wysiłków wytrzymałościowych. Często proponuje się umiejscowienie bloku przy głowie pierwszej kości śródstopia; takie położenie bloku jest nieco bardziej wysuniętym do przodu w porównaniu z proponowanym tutaj." - fragment z książki Chrisa Carmichael'a

#11 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 12 kwiecień 2008 - 09:57

....
"Ogólnie rzecz biorą, poduszeczka stopy powinna znajdować się ( ciach ) - fragment z książki Chrisa Carmichael'a


Nie masz jakiego obrazka albo linka do obrazka ? :-D

#12 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 12 kwiecień 2008 - 14:01

Arnoldzik - generalnie kosc duzego palca powinna byc w osi pedalu. to norma ,ale z odstepstwami bo indywidualnie moga byc potrzebne drobne zmiany, w zaleznosci co komu pasuje. jednak te korekty sa minimalne. pozdr

#13 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2008 - 20:56

emer,
http://www.fotosik.p...68c9bb59a3.html
http://www.fotosik.p...086068aa1b.html

#14 marcadir

marcadir
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądPomorze

Napisano 12 kwiecień 2008 - 21:14

Ja miałem podobnie, po około 2 godzinach jazdy palce mi drętwiały... okazało się, że za ciasno buty wiązałem.

#15 nessie

nessie
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Skądgdynia

Napisano 12 kwiecień 2008 - 21:30

Dzieki wielkie za wszystkie wskazowki, poeksperymentuje troche faktycznie z ustawieniem blokow.

pozdrawiam

#16 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 29 kwiecień 2008 - 21:53

ustaw bloki jak dla Ciebie w pierwszym kroku to książkowo, a dalsze jazdy to praktyka 8-)



Dodaj odpowiedź