Skocz do zawartości


Zdjęcie

pedały Shimano Ultegra - odchudzanie


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 MrBike1

MrBike1
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 czerwiec 2011 - 17:23

witam szosowców - podpowie mi ktoś czy robi się tytanowe osie do pedałów ultegra??

#2 MrBike1

MrBike1
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądŁódź

Napisano 12 czerwiec 2011 - 23:04

chodzi o ultegre PD 6620!! najwięcej możnaby zyskać zastępując standardowe cr-mo osie na jakieś lżejsze tytanowe!!problem czy w ogóle ktoś takowe robi?!

#3 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 czerwiec 2011 - 14:04

Nie słyszałem. Moim skromnym zdaniem łatwiej będzie kupić pedały innych producentów. Chociażby LOOK Keo2Max, albo i nawet zwykłe classici będą sporo lżejsze od DA, a o ultegrze to nawet nie wspomnę.

#4 MrBike1

MrBike1
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 czerwiec 2011 - 12:07

Nie słyszałem. Moim skromnym zdaniem łatwiej będzie kupić pedały innych producentów. Chociażby LOOK Keo2Max, albo i nawet zwykłe classici będą sporo lżejsze od DA, a o ultegrze to nawet nie wspomnę.

Sprawa wygląda tak, że ultegra to moje pierwsze pedały w szosie i pasują mi idealnie(wpięcie wypięcie podparcie buta wszystko super), sporo osób polecało mi pedały shimano i rzeczywiście sprawdziły się , stąd moja myśl żeby je odchudzić bo wagowo trochę odstają od konkurencji!! Czy np. Look zaoferuje mi to samo+ niższa waga??jeśli tak to byłby to ideał dla mnie!!

#5 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 14 czerwiec 2011 - 12:34

Jak dla mnie wpinanie i wypinanie w looku jest dużo lepsze jak w shimano.
W shimano żeby but był dobrze trzymany przez pedał trzeba dosyć mocno podkręcić sprężynę, a to z kolei łączy się z większą siłą jakiej musimy użyć, aby się wpiąć.
W looku moim zdaniem jest to lepiej rozwiązane i wpinanie oraz wypinanie jest zdecydowanie łatwiejsze nawet przy mocno skręconych sprężynach.
Jedyny minus looka to bloki bez żadnych osłon. Podczas chodzenia blok po prostu się niszczy.
Mi bloki looka starczają na 2-3 sezony. (ok 15-18 tyś km).

#6 Makdeb

Makdeb
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 czerwiec 2011 - 14:10

edyny minus looka to bloki bez żadnych osłon.


Ja tam w swoich blokach looka, mam gumki, aby blok się nie niszczył. :-)



Dodaj odpowiedź