Skocz do zawartości


Zdjęcie

Torba podsiodłowa


263 odpowiedzi w tym temacie

#61 B25CX

B25CX
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądWLKP

Napisano 12 kwiecień 2013 - 09:16

BŁŚ, ja mam torbę Topeak Aero Wedge Pack Medium, czyli można by rzec idealną do mojej szosy :) aktualnie mam w niej zapakowane: pompka (mam zefala air profil micro, dł. 16,5cm), dętka, łyżki, rozkuwacz łańcucha i jeszcze da radę coś tam upchać bez problemu, dodatkowo rozsuwając zamek można zyskać jeszcze ciut więcej przestrzeni, i myślę, że 2 dodatkowe dętki wejdą bez problemu :) w sklepie rowerowym dałem za nią niecałe 70zł ale nie żałuję :) a jeśli chcesz naładować jeszcze kilka batonów, to byś musiał zakupić wersję large, z tym, że to już przypomina mini-plecaczek :mrgreen: chyba zrobię jutro jakieś fotki bądź filmik tej torebki :)



Znalazłem na necie jak one wyglądają, dzięki za odpowiedź.

#62 gustavo54

gustavo54
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądRybnik

Napisano 12 kwiecień 2013 - 14:50

Radello, ja myślę, że warto mieć gdzie schować potrzebne narzędzia w razie np. przebicia dętki i w tym przypadku wygląd niestety schodzi z 1. miejsca. Wersja large to jest kosmos, ale ta moja średnia wydaje się być jak najbardziej w porządku i nie niszczy specjalnie wyglądu. Była do wyboru jeszcze mniejsza, ale pompki tam raczej nie ma mowy schować; a lepiej wg mnie jest mieć pompkę w torebce, niż gdzieś przymocowaną do ramy (to już z pewnością jest beee).

#63 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 12 kwiecień 2013 - 22:12

A moze zamiast torby Elite Byasi ?

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#64 mat777

mat777
  • Użytkownik
  • 274 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 17:49

Petri- jeśli już idziesz tą drogą to nie lepiej po prostu stary, bezużyteczny już bidon? Cenowo wyjdzie się na plus.

#65 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 14 kwiecień 2013 - 17:52

tyle,ze bidony maja "zwezke" a Byasi nie... Ja zyje w troche innej strefie wydatkowej. Byasi to koszt paczki Cameli ;) albo 2h parkingu na miescie :evil:

psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#66 mlodszy

mlodszy
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądRybnik

Napisano 05 lipiec 2013 - 22:40

Witam,
czy ktoś z szanownych forowiczów korzysta z:
topeak aero wedge pack micro?
Bo się zastanawiam się pomiędzy micro a samll i sam nie wiem. Chciałbym w niej zmieścić przede wszystkim klucze do domu, jakąś kaskę, scyzoryk z imbusami, dętkę no i jakby się zmieścił to telefon ;)

Pozdrawiam.

#67 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 lipiec 2013 - 06:58

Nie korzystam, ale znam ten model dość dobrze.

Micro jest naprawdę malutka. Jeżeli chcesz mówić o mieszczeniu dętki i telefonu plus jeszcze kilku drobazgów, polecałbym Tobie nie Small, a Medium - to dlatego, że ścianki są dość grube i pojemność wnętrza jest nieco mniejsza niż sugerowałyby gabaryty. Nawet M-ka ładnie komponuje się jednak z rowerem i nie wygląda źle na szosówce.


Pozdro! :-)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#68 mlodszy

mlodszy
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądRybnik

Napisano 06 lipiec 2013 - 17:22

Dzięki za odpowiedź.
Dzisiaj zupełnie przypadkiem wpadłem na torby topaka w jednym z tutejszych centrów handlowych i rzeczywiście micro jest bardzo małą. Z racji tego, zamówiłem sobie Smalla.

Pozdrawiam!

#69 ronsko

ronsko
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 13:22

podsumowuje 2 podsiodłówki:

Lidl - padł zamek po ok 4-5msc jazdy na dworze (codziennie do pracy), do wyrzucenia

Kellys - po 2 maratonach MTB i paru h trennigu prawdopodobnie "majatający" się zestaw narzędziowy wywalił w boku dziurę (prawie wypadł), także też praktycznie do wyrzucenia 

dodatkowo mama też jedną kellysa pod ramę na crosssie i też zamek się rozleciał, suwak urwał itp. ale rower chodzi non stop, zima, lato, amor nawet zardzewiał :) także wybaczam.

 

- oczywiście produkty to budżetówka w cenie <50zł, 



#70 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 styczeń 2014 - 21:17

Swego czasu miałem torbebkę marki Blackburn; wykonana z bardzo lichego materiału przetarła się od ocierania o sztycę i przedziurawiła. Po półrocznym użytkowaniu. BTW sprzęt tej marki ejst bardzo lichy.

 

Teraz wybiorę Authora najmniejszą.

 

EDTI: kupiłem Authora A-S310. Dętka, łyżki, multitool i pieniadze nie zmieściły się. Torba ma 0,3 l pojemności, w związku z czym szukam dalej.



#71 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 styczeń 2014 - 08:53

"Podsiodłówka" w wersji minimum:

IMG_3000_thumb.jpg

 

W wersji "domowej" można użyć pasków rzepowych.

;-)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#72 k.abr

k.abr
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 31 styczeń 2014 - 13:55

Witam, 

jeżeli chodzi o topeak small a dokładnie tego. To Mieści się w nim:
Telefon, multitool, lampki Topeak Elite Race, klucz do domu, jakieś drobne i mały zestaw naprawczy do kół - ale naprawdę mały. Żeby się zmieściło trzeba to poukładać w odpowiedniej kolejności ale da się. Wiec ta torebka nie jest taka mała jaka się wydaje, miałem obawy przed zamówieniem jej. 

Teraz mogę szczerze polecić. 

 

pozdrawiam. 



#73 martinelli

martinelli
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 marzec 2014 - 19:19

co sądzicie o takim zestawie? Czy miał ktoś do czynienia z tą pompką speca?

 

http://wkreceni.pl/z...0000-75126.html



#74 Gosc_amrek1_*

Gosc_amrek1_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2014 - 21:35

Witam,

 

czy ktoś ma doświadczenia z torbami na ramę ?

 

np. http://tricarbon.pl/...owa-na-rame/223 

 

Wydaje mi się że może to być ciekawy pomysł na dłuższe trasy. 



#75 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 marzec 2014 - 21:59

Miałem inny model (innej marki) - wprawdzie sama torebka była fatalna, ale koncepcja torebki "przedniej" jest wg mnie godna pochwały. Bardzo dobrze uzupełnia podsiodłówkę, nie zajmując przy tym zbyt wiele miejsca.

W razie czego o jakość torebek Topeaka możesz być spokojny. Z innych marek ciekawe są też m.in. Zefal oraz SKS.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#76 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 marzec 2014 - 22:47

Ja od kilku tygodni "testuję" torebkę Deutera na ramę:

http://www.cyklotur....uter,37342.html

Zdecydowanie polecam. Zeszły sezon przejeździłem z podsiodłową i wg mnie taka na ramę jest dużo bardziej poręczna. Oprócz dętki, łatek, 3 imbusów, 2 łyżek, kluczy i telefonu, jeszcze spokojnie z 2 batony wejdą :). Nie rzuca się także tak w oczy jak podsiodłowa, z której zrezygnowałem puki co całkowicie :) 

PS: mała pompka też spokojnie wejdzie ;)



#77 smolar16

smolar16
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • SkądRadom

Napisano 27 marzec 2014 - 11:08

Jak dla mnie ta torba wygląda okropnie. Ja polecam lidlowską. Jest tania, sporo się w niej mieści i wygląda gustownie. Wraz z moim rowerem stanowi kompozycję niemal niezauważalną. Klucze w zestawie są w porządku, tylko łyżki trzeba sb porządniejsze dokupić. Serdecznie polecam!



#78 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 27 marzec 2014 - 11:41

Lidlowa ma wadę w postaci plastikowej konstrukcji, którą trzeba przykręcić do prętów. Moim zdaniem jednak szybszym, wygodniejszym i elastyczniejszym rozwiązaniem jest montaż na paskach ze sprzączką. Pstryk - ściągnięte, pstryk - zapięte na rowerze obok.

Na koniec zeszłorocznego sezonu rowerowego kupiłem produkcję dla Krossa za połowę ceny w Martes Sport:
http://www.kross.pl/...e-bag-strap-400
Mieści się dętka, multitool, 3 łyżki, pudełko z łatkami i klejem (zastąpione teraz woreczkiem) i jeszcze jest trochę miejsca na dokumenty, fundusze awaryjne i klucze do domu.
Nic się nie strzępi, nie pruje, zamek błyskawiczny z osłoną p/deszczową, w środku plastikowa wkładka usztywniająca. Nawet można zaczepić światełko na klapce zamykającej.

Trzepak 

"MAMIL"


#79 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 marzec 2014 - 14:29

Jak dla mnie ta torba wygląda okropnie. Ja polecam lidlowską. Jest tania, sporo się w niej mieści i wygląda gustownie. Wraz z moim rowerem stanowi kompozycję niemal niezauważalną. Klucze w zestawie są w porządku, tylko łyżki trzeba sb porządniejsze dokupić. Serdecznie polecam!


na ciemnym rowerze nie rzuca się w uczyw ogóle, a to jest dużo większy atut niż jakakolwiek torebka wisząca pod dupą :)

#80 Macko

Macko
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 kwiecień 2014 - 20:09

Ja używam  Topeak Aero Wedge Pack small 0,66l pojemności jest w sam raz, mieści się tu wszystko czego potrzebuję czyli, dętka, multitool, klucze, telefon, chusteczki i inne pierdoły, które się przydają. A co do micro to jest naprawdę micro, a small jest idealna i w dodatku dobrze komponuje się ze sztycą i siodłem.





Dodaj odpowiedź