Skocz do zawartości


Lance Armstrong - historia subiektywna


515 odpowiedzi w tym temacie

#41 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 24 sierpień 2012 - 18:57

a co bardziej smieszne to zadna jego próbka nie wyszłą pozytywnie


A skąd to własciwie wiesz?

#42 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2012 - 18:57

Jak to mawiał klasyk (Wójcik) "Kasa misiu, kasa..."

Dziś nie jeżdżą nogi tylko banknoty i chemia ...a sport, "a sport to se możemy z kumplem za miastem zrobić".

:roll:

#43 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 24 sierpień 2012 - 19:05

wunderfaust, bo gdyby wyszła jakas probka pozytywnie to uwierz że napewno nie mowiono by ze wszystkie probki nie były pozytywne . Gościu wygrał 7 razy Tour de France ... to nie tylko 80 godzin wyścigu , tylko setki dni przygotowań , sama chemia nawet gdyby brał to i tak za niego nie pojechała by ... Wielu doperów przylapano na dopingu to czemu oni nie wygrali 7 razy tdf startując w nim ?

#44 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 24 sierpień 2012 - 19:13

Gościu wygrał 7 razy Tour de France ... to nie tylko 80 godzin wyścigu , tylko setki dni przygotowań , sama chemia nawet gdyby brał to i tak za niego nie pojechała by ... Wielu doperów przylapano na dopingu to czemu oni nie wygrali 7 razy tdf startując w nim ?


Nikt tu raczej nie twierdzi, że doping się używa zamiast treningu. Trzeba mieć predyspozycje, cieżko trenować i jeszcze się wspomagać nielegalnie.
Cóż, ja osobiście 100 razy bardziej cenie kogoś kto uczciwie 10 razy przyjechał w drugiej setce niż kogoś kto 10 razy wygrał nieuczciwie.

#45 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 24 sierpień 2012 - 19:17

Cóż, ja osobiście 100 razy bardziej cenie kogoś kto uczciwie 10 razy przyjechał w drugiej setce niż kogoś kto 10 razy wygrał nieuczciwie.


Ja również, ale amerykanie mówią, najgorsze miejsce na świecie to drugie na pudle. Nawet trzecie jest już lepsze, bo do pierwszego brakowało więcej niż "włos".

#46 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 24 sierpień 2012 - 19:18

Może i tak , ale nie przedstawiono opini publicznej dowodów na to że faktycznie brał , Wiemy tylko tyle , że kilku doperów powiedziało że brał . To tak samo jak ze smoleńskiem ze tak sobie pozwole przytoczyć , niby nikt nie znalazł dowodów na to ze to był zamach na polską elite , ale i tak połowa polski tak myśli , no bo przecież to stało się w rosji , na terytorum byłego zaborcy , to napewno był zamach ... tak samo jak z Lancem , wygrał tdf 7 razy , to nie możliwe napewno był doperem ...

#47 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 24 sierpień 2012 - 19:25

wunderfaust, bo gdyby wyszła jakas probka pozytywnie to uwierz że napewno nie mowiono by ze wszystkie probki nie były pozytywne .

No alkurat to jednak jego próbki z 99 coś jednak zawierały a co do tego za co go zdyskwalifikowali to dalej nie wiemy dopóki ni eujawnią podstaw.

Gościu wygrał 7 razy Tour de France ... to nie tylko 80 godzin wyścigu , tylko setki dni przygotowań , sama chemia nawet gdyby brał to i tak za niego nie pojechała by

To akurat nie jest żaden argument. Nikt mu nie zabiera tego że był swietnym kolarzem i nie twierdzi ze z żółwia za pomoca EPO zrobi się kangura. Równie dobrze mógłbym zapytać jak to jest że ten facet na czysto wygrywał z tuzinem kolarzy którzy jak się okazało byli po uszy kąpani w soku z gumijagód?
Dla mnie to po prostu niczego dalej nie wiemy. Nie interesowałem się ostatnio sprawa i nie wiem czy USADA teraz ujawni akta sprawy czy nie, ale chciałbym się dowiedzieć o co im właściwie chodzi. zakładam po prostu że mieli jakieś dowody począwszy od Vuelty 98 a póxniej to już siłą rozpędu przyłożyli dożywocie. Rok 2009 to już komedia pomyłek bo Armstrong sam się wkopał publikujac wyniki badań ktore zwrociły powszechną uwagę swoją 'niezwykłościa'.
Nie wyobrażam sobie aby dostał bana na podst tylko zeznań. Musi coś być o czym nie wiemy po prostu.
A prywatnie to powiem ze przezedłem w 93r ta samą chorobę co Armstrong tylko bez przerzutów- ale za to dwa razy i wiem jak to się je. Pierwszy raz o nim usłyszałem właśnie jak wygrał w 99 i pomyślałem ze to jakiś super gość bo nie wyobrażałem sobie jak mozna po czymś takim uprawiac wyczynowo sport i psychicznie się pozbierać. No ale tak sobie dalej oglądałem to i miałem coraz wiekszą pewność że jedzie na proszkach. Neiktóre mógł brac zupełnie legalnie w dawkach leczniczych ale pewnie to było za mało. Szkoda mi chłopa ale sam sobie to wszystko zmalował. Nikt mu nie kazał jeździć do Ferrariego czy bawić się Actoveginem. Chciałbym zeby to była nieprawda ale nikt przy zdrowych zmysłach nie banowałby takiego sportowca nie mając mocnych kart w ręku bo to równałoby się ze strzałem we własny durny łeb.
Przykrte, ale chyba najbardziej prawdopodobne. Poczekajmy jednak na jakies przecieki, dowody bo jak pisałem... same opowieści Landisa czy hamiltona mimo że wiarygodne to trochę za słabo zeby wydać aż tak radykalną decyzję. Poza tym... Co taki Landis mógł wiedzieć o Motoroli czy USPOstal skoro on tam pojawil się w 2002roku. Gdzie rzym gdzie krym i Vuelta czy tdf 99? hamilton mógł coś wiedzieć z tych z którymi miał na pieńku. F. Andreu nie był chyba aż na tak wojennej stopie z Armstrongiem zeby zmyślać.
I jeszcze jedno. WADA to nie sąd i tam za składanie fałszywych zeznan niewiele grozi więc WADA/usada musiała się chyba oprzeć też na zeznaniach sądowych jak przypuszczam skoro wzięła je pod uwagę.

#48 madridista

madridista
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Skądśląsk

Napisano 24 sierpień 2012 - 19:36

W próbkach z 99 znaleziono EPO, tylko sęk w tym, że substancja ta jest zabroniona dopiero od 2001 roku, więc zażywając ją wówczas nie łamał prawa.

#49 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 24 sierpień 2012 - 19:36

Widze, ze niektorym swiat sie pod nogami zatrzasl. Rozumiem, ze trudno zaakceptowac swoich bohaterow spadajacych z piedestalu :-)
Dziwie sie rowniez, ze oszustwo za ktore zostal oskarzony i skazany, jest przez tak wielu tu "akceptowane". A kim by on byl bez tych zwyciestw. Kto by czytal jego ksiazki, dla kogo bylby inspiracja....?
Wszystko to co osiagnal, wedlug oskarzenia i wyroku, za sprawa oszustwa........

Osobiscie wolalbym aby byl niewinny, bo te cale zamieszanie i pozostawiony smrod sa niemile.
Poza tym co z zoltymi koszulkami, zapewne ci co zajmowali 2-gie miejsca beda "zadowoleni".
Kolejna ciekawostka, z osmiu top kolarzy, od momentu kiedy Armstrong zaczal wygrywac, dzisiaj juz siedmiu mialo do czynienia z oskarzeniami o doping, 5 zostalo skazanych :-D

I na koniec, co rowniez kolega powyzej napomknal, system prawny w usa to nie Polnocna Korea, Zimbabwe, czy tez siegajac pare lat wstecz czasy PRLu.

#50 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 24 sierpień 2012 - 19:40

Dla mnie to po prostu niczego dalej nie wiemy.

No dokładnie , jestem podobnego zdania co ty ;) Zgadzam się z tobą nawet w dalszej części wypowiedzi . Dlatego może jest jeszcze za szybko na krytyke jego postaci za to że brał , bo mało jest jeszcze wiadomo , na jakiej podstawie , uznali go za winnego , kto się do tego przyczynił i w jaki sposób mysle ze powinnismy sie o tym dowiedziec w niedlugim czasie , bo przeciez juz oglosili ze zabierają mu te tytuły , teraz dopiero zaczną się pytania i spekulacje mediów , albo i nie ..

#51 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 24 sierpień 2012 - 19:44

Dla mnie to nic nie zmienia.
Kto czytał choć jedną książkę o LA ten zrozumie, a LA na zawsze pozostanie jego idolem, tak jak u mnie.


I u mnie. Od zawsze i po wsze czasy, oto dowód: https://picasaweb.go...093283154696834

Specjalnie wtedy kręciłem 4222 km, by go zobaczyć w akcji na TdF.

www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#52 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 24 sierpień 2012 - 19:47

W próbkach z 99 znaleziono EPO, tylko sęk w tym, że substancja ta jest zabroniona dopiero od 2001 roku, więc zażywając ją wówczas nie łamał prawa.



No jak... A Festinę rok wcześniej to za co niby z wyscigu wywalili? Jak w 2001r dopiero ją wciągnęli na listę to po co jej wcześniej szukali? I nie mogli znaleźć. w 2001r to o ile pamietam wszedł 1 test na wykrywanie tego czegoś. Dośc ułomny zresztą. Pamietam jak olimpiadę w Sydney otwierali to dużo mówiło sie o EPO i o tym ze niszczy sport a remedium zadnego na to na razie nie ma.
Dla mnie to ten wyrok niczego nie zmieni. Dawno miałem na jego (Armstronga) temat własne zdanie a teraz jest po Bożemu i jako cżłowiekowi można współczuć i po chrześcijansku wybaczyć. Byle nie zapomnieć.
A widzieliscie dzis jego minę jak pokazywali w Eurosporcie jak wychodził do samochodu? Buraka takiego spalił że hej... Widac że mu głupio i sumienie ruszyło bo zwyczajnie oszwabiał ludzi tak samo jak i jego rywale. A to że to wybitny kolarz to nikt chyba temu nie zaprzeczy tylko na ile wybitny byl w rzeczywistosci chciałbym wiedzieć bo on wyglądał jak nie z tego świata czasami

#53 _jezz_

_jezz_
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądPL

Napisano 24 sierpień 2012 - 20:11

No cóż znalezienie zwycięzcy będzie teraz trochę skomplikowane ;-)

http://www.naszosie....6/armstrong.jpg

#54 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 24 sierpień 2012 - 20:33

Tego jednego nikt mu nie zabierze...
Dołączona grafika

#55 pawelek_G

pawelek_G
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 24 sierpień 2012 - 21:05

Dla mnie ta cała sytuacja jest durna, chłop wygrywał od roku 1999, a mamy rok 2012. To już 13 lat, czy nikt tego nie widzi?? Skoro jak to ktoś opisuje, w niektórych próbkach coś znaleziono, czemu wtedy się do niego nie dopieprzyli? Ileż można odpierać ataki na własna osobę, w końcu więc odpuścił. Jeśli ktoś przedstawi publicznie jakieś twarde dowody, zmienię zdanie, ale póki co wierzę w jego niewinność, bo dzięki czytanemu kiedyś artykułowi o LA zacząłem interesować się kolarstwem i ruszyłem tyłek z domu, zacząłem zdrowo żyć, a dziś nie znam lepszego zajęcia w wolnym czasie niż jazda na szosie.

#56 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2012 - 21:57

Mnie tam tylko jedno dziwi czemu jego koledzy z drużyny powiedzieli że brali i Lance też hm przecież nie chodziło o kasę ja myślę tylko o co ?

#57 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 sierpień 2012 - 22:47

Ja się tylko zastanawiam dlaczego udupiają go amerykanie :?:

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#58 Gosc_sebreef_*

Gosc_sebreef_*
  • Gość

Napisano 24 sierpień 2012 - 23:19

Oj chopy chopy :) Póki co NIE WIEMY NIC i WIĘKSZOŚCI NIGDY SIĘ NIE DOWIEMY 8-)
Ktos już wyżej napisał że chodzi o kasę, a w tym przypadku to niewyobrażalna dla nas kasa... Mnie zawsze śmieszy jak ludzie przeżywają piłke nożną, nie wiedząc o tym że w piłkę gra się nie na boisku, tylko przy stoliku i nie grają piłkarze, tylko szyszki... Taka jest prawda, czy niestety, czy stety - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A prawda jest taka że jak mawiano w starożytnym Rzymie - "Lud potrzebuje dwóch rzeczy - igrzysk i chleba"... To my, my sami, napędzamy tę spiralę, chcemy żeby nasi idole skakali dalej, wyżej, biegali szybciej, kręcili lepsze czasy, czym się inspirujemy - właśnie nimi, to nie my, tylko oni są naszymi ofiarami, ofiarami naszej próżności, bo to my czerpiemy zdrowie z tego że oni sie zabijają, ja tak jak wielu, dzięki między innymi LA zainteresowałem się rowerem, ja czerpię z tego radość, on tytuły, a teraz? Tak jak napisałem wyżej - tym co zrobił, znów wygrał, jak dla mnie, to czy brał czy nie, mam to głęboko, szczerze, wiem że dzięki niemu to ja wygrałem, przestałem palić, przestałem chlać przy byle okazji, a i bez okazji, zacząłem jeździć, każdą wolną chwilę spędzac na rowerze, pompuje mi to do żył tyle endorfin że żadne inne używki nie są mi potrzebne, za to będę mu wdzięczny już zawsze, bo tak czy inaczej - zmienił moje życie, zmienił na lepsze! Nie bądźmy tylko kibicami zwycięzców, bo tacy kibicują tylko wtedy, kiedy ich idol wygrywa!


Pozdrawiam
seb

#59 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 25 sierpień 2012 - 07:41

I to jest właśnie Ameryka - państwo gdzie w imię prawa, demokracji i sprawiedliwości łamią wszelkie zasady i robią obywatelom sieczkę z mózgów że to jest dobre. Ktoś kto był bohaterem narodowym i bohaterem niezliczonej ilości ludzi jest na siłę udupiany żeby było że jakaś organizacja się wykazała.
Tak jak było powiedziane wcześniej niczego nie wiemy. Amerykanie lubią skandale i nawet jeśli dowody nie są mocne to jest to walka o sprawiedliwość i prawdę. Po prostu podsrywają swój dołek, mimo że jak powiedział sam zainteresowany nie mają ku temu konieczności.
Mimo że zawsze podziwiałem LA za jego wyczyny, to nie lubiłem go za specjalnie za jego charakter - był zbyt pewny siebie ( co z pewnością mu pomogło osiągnąć to co osiągnął). Tak czy inaczej dla mnie zawsze pozostanie bohaterem, nawet jeśli odbiorą mu te tytuły.

#60 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 25 sierpień 2012 - 08:51

Poczekaj aż wyjdzie sprawa pozytywnej próbki ze Szwajcarii którą zatuszowali pod rękę z UCI.. Wtedy tez będziesz robił z niego bohatera? Po tym jak gonił tego bidakę Simeoniego na nic nieznaczącym etapie, jak mu groził ze go zniszczy tylko dlatego ze przed sadem pwoiedział ze Armstrong współpracował z Ferrarim to też dla Ciebie jest bohaterstwo? Jak mówił że nigdy nie brał Epo a teraz cos przebąkuje że mógł brać rok po chorobie kiedy już się scigał to normalne tłumaczenie wg ciebie?
I co do tego ma amerykanskie prawo i skandale? W takim kraju jak USA można milionera skazać za to samo co biedaka. W pOlsce i Europie istnieje kasta nietykalnych. jakimś cudem mając 7 wyroków funkcjonuje gośc jako prezes duzej firmy finansowej a gwałciciela nastolatek chroni się przed ekstradycją do USA tylko dlatego że jest 'wazny'. Jak jeszcze dodamy to złodziejstwo urzędników którym nic się nei dzieje, toograbnianie podatnika z własnych pieniedzy, bezczelnie i bezkarnie. Ten pawlakowy nepotyzm i 600 tys luda pracującego w administracji tego kraju to będzie to obraz tego jak zwykli Polacy traktują własne elity. jak pies swego pana. A powinno byc odwrotnie.
Poczekajmy jak USADA przedstawi uzasadnienie, dowody i wtedy będzie wesoło bo z tego co piszą amerykanie w gazetach nawet eksperci antydopingowi ci którzy mu wierzyli nie mają już złudzeń.



Dodaj odpowiedź