Skocz do zawartości


Zdjęcie

Suporty Accent BB-EX2


29 odpowiedzi w tym temacie

#21 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 październik 2013 - 17:35

Suporty szosowe są minimalnie szersze (o ok. 1 mm na stronę) i to jest normalne, że suport MTB Accenta jest odrobinę zbyt wąski. Podkładka może rozwiązać problem, ale w zależności od konkretnej ramy i szerokości podkładki może się okazać, że teraz cały mechkorb jest ustawiony asymetrycznie względem ramy, co oczywiście korzystne nie jest.

Idealnie byłoby, gdybyś po prostu pomierzył, ile luzu masz i dobrał po jednej podkładce o odpowiedniej szerokości na stronę (zwykle będzie to po 1 mm na stronę, bo o tyle węższe są miski). Ale jeżeli udało Ci się skasować luz, a korba mimo wszystko jest porządnie osadzona na osi, to krzywda sprzętowi nie powinna się stać - problemem pozostaje jedynie komfort i ergonomia jazdy z asymetrycznie ustawionymi korbami.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#22 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 31 październik 2013 - 20:59

Niewielką asymetrię bez problemu można skorygować ustawieniem bloków pedałów względem podeszwy (ewentualnie odpowiednim zamocowaniem nosków - jeśli ktoś jeszcze takowych oprócz mnie używa ;-) ).

#23 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 październik 2013 - 21:08

No, nie do końca. Ponad milimetr to różnica w zupełności wystarczająca do tego, by powodować ocieranie łańcucha podczas jazdy z "przekoszonym" łańcuchem na co najmniej jednym dodatkowym przełożeniu.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#24 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 31 październik 2013 - 21:19

Moja rada dotyczyła głównie "komfortu i ergonomii" (Twoje słowa), linii łańcucha nie brałem tutaj pod uwagę. Ale nawet uwzględniając, że odległości między zębatkami (tzn. ich środkami) na kasecie 10-ce wynoszą 3.95 mm, to te 1-2 mm odchylenia od optymalnej pozycji nie zamorduje napędu.

#25 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 31 październik 2013 - 21:26

Nie zamorduje na pewno - tu pełna zgoda. Ale wydaje mi się, że nie po to kupuje się napęd klasy Dura-Ace, żeby potem nie wykorzystywać w pełni jego potencjału. Ostatecznie decyzję podejmuje jednak oczywiście użytkownik.


Pozdrawiam

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#26 kuman7

kuman7
  • Użytkownik
  • 221 postów
  • Skądwałcz

Napisano 31 październik 2013 - 21:34

No właśnie chyba tak. Tez mam accenta i musiałem z lewej strony dać podkładkę zeby skasowac luz boczny. W shimano pisza ze w szosie nie daje sie.



#27 bobo100

bobo100
  • Użytkownik
  • 199 postów
  • SkądNowy Tomyśl

Napisano 31 październik 2013 - 22:17

Dzięki za informacje. Widzę, że inni też się z tym spotkali. Założyłem to dzisiaj żeby sprawdzić jak będzie, bo nic innego nie miałem pod ręką. Długo nie pojeździłem, bo tylko 50 min ale nie zauważyłem nic niepokojącego. Jedyne co musiałem zrobić to wyregulować przednią przerzutkę, bo jak pisaliście zmieniła się geometria. Zostawiłbym ten suport, bo korba kręci się zdecydowanie lepiej niż na nowym od Shimano, ale problem będzie z podkładkami, bo te od Accena są za szerokie aby je wykorzystać, a skąd takie załatwić to nie mam pojęcia. Więc suma sumarum pewnie zamówię dedykowany support...


  • mikroos lubi to

#28 msilent

msilent
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 19 lipiec 2016 - 21:25

Odkopuję temat, muszę szybko kupić nowy support do korby Truvativ Firex GXP, wybór padł na accenta. Jaka jest różnica pomiędzy BB-EX2 a BB-EX PRO, warto dopłacić?

http://velo.pl/czesc...nt/bb-ex1bb-ex2

http://velo.pl/czesc...ccent/bb-ex-pro



#29 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 598 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 19 lipiec 2016 - 22:26

EX pro kupisz za 85zł więc brałbym tą.



#30 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 27 lipiec 2016 - 21:46

Wkład uszczelniony tylko uszczelką łożyska, to moim zdaniem średni pomysł.





Dodaj odpowiedź