Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pedały - pomocy


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 hardclimb

hardclimb
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądSilesia

Napisano 12 lipiec 2011 - 11:49

Witam
Jako nowy na forum przedstawię się 38 lat z zamiłowania ...wiecznie walczący z tłuszczem. A teraz pytanie dla braci starszych w treningu. Planuję zakup pedałów do szosy z przeznaczeniem na triathlon, do tego zakup butów spd. I terraz sam nie wiem co z tymi systemami jest nie tak bo w sklepie mówią że jakieś adaptery trzeba. Mój pierwszy wybór to Dura Ace Pd-7810 + Sidi T2 lub Ergo 2 Carbon. Do tego muszę wymienić opony na ciężki asfalt ( zniszczony ) - może któryś kolega poleci coś. Czy ktoś może ma doświadczenia z siodłem do triathlonu ??? dla cięższego zawodnika ? No i na koniec koła ale to już nie chcę Was denerwować z tą ilością pytań. Pozdrawiam serdecznie. Hardclimb

#2 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 12 lipiec 2011 - 12:04

Jakie adaptery?? Bloki pasują do tych wymienionych butów. przykręcasz i koniec filozofii:)
Co do butów, to jesli dobrze kojarze, to różnica w cenie miedzy nimi to jakas dwukrotnosc wiec masz niezły rozstrzał :D a co do pedałów to w tej cenie mozna kupic look keo 2 max carebon albo ritchey wcs echelon...

#3 hardclimb

hardclimb
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądSilesia

Napisano 12 lipiec 2011 - 16:05

Ale czytałem na forum że gdy są looki lub ritchey to wtedy są adaptery w których ciężko się chodzi. A jadnak czasem troszkę muszę podejść. Z kasą nie ma problemu bo to nagroda za 15 lat pracy więc fundusze są.

#4 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 12 lipiec 2011 - 17:22

Witaj , Twoje kryteria spełniają ww przez Ciebie pedały . Bloki są 'dość" stabilne jak to na szose . Nawet na mokrych płytkach czy lastryku czuję się w miare bezp . Czyli do podbiegania się /nawias/ nadają . bloki sh są dosyć stabilne na boki , ale szybko pójdą przy łażeniu . zresztą jak i każde inne .
Buty wybieraj jakie Ci pasują , sidi to dobry wybór / niestety stety każdy ma inne stopy/ Dla mnie bomba bucik.
Oponki proponuje michelin krylion carbon , continental gp4000 , panaracer model zabyłem ale na wypasie I ZERO kłopotów na szajsowatych drogach
pzdr\
ps to nie są adaptery tylko nakładki hm ochronne na bloki , ale to na chodnik raczej

#5 carloss

carloss
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • SkądKraków/Bronowice

Napisano 12 lipiec 2011 - 22:59

AAA! nie mówiłes nic, że w butach musisz czasem zrobic pare kroków...wg mnie w blokach do szosy szimano chodzi sie tak samo do d jak np looka. i z tego co wiem to tez niepowinno sie chodzic w takowych.

#6 hardclimb

hardclimb
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądSilesia

Napisano 13 lipiec 2011 - 07:47

Panowie to jak to jest w końcu. Bo jak mam zwykłe spd shimano + xtr spd - nie ma problemu i z blokami i z pedałami. A w szosie ? Jeśli kupię pedały pd 7810 + sidi buty to to jest tak samo jak w MTB ? czy jednak są to inne bloki i inny rodzaj zapięcia. sorry że tak dopytuję ale do dobrego sklepu mam kawałek a tu jednak są ludzie którzy się na tym znają. A druga kwestia to czy Looki Keo 2 coś tam ... czy Dura Ace 7810. Waga dla mnie nie jest ważna bo jak zejdę z wagą to robię nowy rower na Cervelo ramie i tye a ten będzie treningowy. Ważna jest wytrzymałość i konstrukcja. Kasa ma znaczenie drugoplanowe.
Pozdrawiam

#7 Gosc_OutsideR_*

Gosc_OutsideR_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2011 - 09:42

Oczywiście, że szosowe bloki są inne niż mtb, przede wszystkim są dużo większe i nie są schowane jak bloki mtb "w bucie" przez co trudniej się na nich chodzi. Inny rodzaj wpięcia inaczej również montowane (na 3 śruby). Jeżeli potrzebujesz dużo chodzić to jedynym sensowym rozwiązaniem jest kupienie pedałów od mtb wtedy będziesz mógł używać obecnych butów i na szosówce i do mtb. Do szosowych bloków możesz kupić nakładki ale moim zdaniem to lipne rozwiązanie... trzeba by je zakładać na czas chodzenia, a ściągać jak potrzebujesz jechać no i jeszcze je gdzieś schować/wozić ze sobą.

Polecam pedały look keo 2 max:
http://allegro.pl/li...p&change_view=1

Carbonowych moim zdaniem dla paru gram nie ma sensu brac i dopłacać +100 zł... chyba, ze jak pisałeś faktycznie pieniądze nie mają znaczenia bo to nagroda i możesz/chcesz wykorzystać to maksymalnie wtedy bierz:
http://allegro.pl/pe...1703022954.html

:)

#8 MarEcZeK

MarEcZeK
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 lipiec 2011 - 20:49

W blokach Time nieźle się chodzi

#9 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 20 lipiec 2011 - 23:23

Sidi T-2 +dura ace. Ergo 2 itp. w triathlonie jaki rozumiem to nieporozumienie. Pedały Dura Ace będą raczej trwalsze i solidniejsze od plastikowych keo 2.

#10 remio666

remio666
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądOstrołęka

Napisano 04 sierpień 2011 - 17:07

Skoro już znalazłem temat o pedałach to pozwolę sobie zapytać czy jako początkujący kolarz opłaca mi się kupować specjalne pedały i buty? Ciekawi mnie jak to jest na przykład podczas upadku. Przed upadkiem (nawet przy wolnej jeździe) automatycznie chcemy podeprzeć się nogą. Jak więc to zrobić skoro buty są wczepiane? Jak w ogóle wejść na rower bez pomocy drugiej osoby? A może to prostsze niż mi się wydaje? Rozjaśnijcie mi to. :)

#11 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 04 sierpień 2011 - 17:15

Ja jestem początkujący i kupuję zatrzaski.
Po prostu albo zdążysz się wypiąć, albo gleba : )

Musisz wyrobić nawyk wypięcia, a dopiero potem podparcia.

Siadasz na rower, wpinasz się jedną nogą, ruszasz z małą prędkością i wpinasz drugą nogę.

To samo z zatrzymywaniem. Jedziesz i wypinasz 1 nogę aby się podeprzeć. Ew. 2 jak nie umiesz się oprzeć na jednej...

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#12 remio666

remio666
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądOstrołęka

Napisano 04 sierpień 2011 - 21:20

Aha. Czyli dobrze myślałem, że buty można wpiąć/wypiąć bez użycia rąk? :-)

#13 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 04 sierpień 2011 - 21:25

Wpinasz wciskając bloki w pedały, wypinasz wykręcając bloki z pedałów.

#14 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 04 sierpień 2011 - 21:28

Tu masz filmik :)


Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#15 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 04 sierpień 2011 - 21:35

Albo taki:

a to z perspektywy zainteresowanego:

a i ochraniacze na kolana sie przydaja ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=6tINgrGBmjw&NR=1



Dodaj odpowiedź