Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dział Retro


31 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Otwieramy Dzia³ Retro Szosa (42 użytkowników oddało głos)

Otwieramy Dzia³ Retro Szosa

  1. NIE (7 głosów [16.67%])

    Procent z głosów: 16.67%

  2. TAK (35 głosów [83.33%])

    Procent z głosów: 83.33%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 Fannadil

Fannadil
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądZielonka

Napisano 21 sierpień 2011 - 18:56

Ja bym nie mieszał klasycznych, starych rowerów szosowych z ostrymi kołami, singlami i całą kupą"bananowych wynalazków". W końcu to jest forum szosowe, dla kolarzy amatorów a nie dla ludzi którzy kupują ostre bo jest taka moda, a za rok nawet na rower nie spojrzy.
Ale to tylko moja skromna opinia :-P

zgadzam się szosa to szosa a nie wynalazki :) poza tym myślę, że niema co dublować takich for jak warsztat

#22 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 sierpień 2011 - 16:23

Ja bym nie mieszał klasycznych, starych rowerów szosowych z ostrymi kołami, singlami i całą kupą"bananowych wynalazków". W końcu to jest forum szosowe, dla kolarzy amatorów a nie dla ludzi którzy kupują ostre bo jest taka moda, a za rok nawet na rower nie spojrzy.
Ale to tylko moja skromna opinia :-P



Z takimi nie rozmawiamy, albo robimy egzorcyzmy. Galerie można by trzasnąć, bo niektóre klasyczne ostre naprawde cieszą oko. Pozatym tak naprawdę to rower torowy, całkiem powiązany. A goście, którzy uprawiają thriatlon też tu piszą więc nie widzę problemu.


Pozdr!

#23 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 sierpień 2011 - 20:34

jedno nie wyklucza drugiego jak napisałeś. można mieć ostre z epoki. da się? da się. Można złożyć ostre albo single na starej ramie ze starymi komponentami. oczywiście wykluczam tu opcję aby było jak to nazwałeś true newschool, bo nie o to chodzi. też wolę widzieć ładne szosy, ale na ładnym OK też lubię zawiesić oko. Lepiej faktycznie poprostu zróbić tak aby wszystko co jest z epoki tam się znajdowało.


Pozdr!

#24 hablabablaS

hablabablaS
  • Użytkownik
  • 116 postów
  • SkądZielona góra

Napisano 31 sierpień 2011 - 21:51

I jak będzie z tym działem retro ? Jeżdżę aktualnie na OK a jest to bardzo zbliżone budową retro rowerów i troche brakuje mi odpowiedniego działu , a tematy o full carbonie jakoś mi nie pasują i tak jakby nie mam co robić na forum prócz przeglądania giełdy.

#25 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 01 wrzesień 2011 - 09:48

Wstępnie już jest. Wszelkie uwagi i propozycje będą mile widziane.

#26 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 01 wrzesień 2011 - 10:59

no piknie wygląda :)

#27 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 wrzesień 2011 - 19:33

Malik daj mi jeszcze pod działem Rowery , odrębny dział Nasze rowery i każdy wrzuci tam swój temat jak w normalnej galeri jest zrobione bo ja nie moge tego zrobić a tak to zaraz kaszana będzie !! i sie pomieszają , problemy rowerowe z galerią użytkowników.,


Panowie i Panie jak ktoś jeszcze nie czytał oddajemy wam dział Retro do użytku .
Prosze zachować w nim w miare sensowny porządek, czyli nie pisać wkólko tych samych tematów i zapytań.

Osoby które chciałyby zrobić jakiś temacik ważny - np , porada serwisowa z pięknymi zdjęciami i opisem, historyczne informacje ważne itp , aby go przykleić prosze o kontakt .
Kazdy pomysł mile widziany.

Przy ściąganiu danych z innych zródeł ( przy kopiowaniu ) prosze o podawanie żróła .


Tematy , nie związane z Retro będą automatycznie usuwane bez powiadomiania , aby było ładnie .

Przez Retro rozumiemy dokładnie Retro .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#28 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 01 wrzesień 2011 - 23:04

Sceptycznie podchodzę do tego działu... wprost nie cierpię rowerów typu "bananowce", tym bardziej, że ich użytkownicy w bolesnej większości mają o nich pojęcie kończące się na fakcie iż rower ma 2 koła, siodełko i błotniki, co jak mniemam spowodowane jest ostatnią (chorą swoją drogą wg mnie) modą na rowery miejskie, holenderskie i temu podobne z 50-60 szprychami przy każdym kole i frędzelkami...

Temat starych szosówek był (i jest nadal) na forum, ma się dobrze i wygląda fajnie, spójnie i "z jajami". Piszą w nim pasjonaci, którzy restaurują swe Jagi i inne starocia, ale w dziale retro obawiam się, że zlądują wątki z pytaniami w stylu "jak zmienić dętkę? - co to w ogóle jest dętka?!" itp. zadawane przez osoby, które pod wpływem obecnej mody pokupowały jakieś importowane kloce i teraz nie wiedzą co z nimi zrobić.

Prorokuję takie zachowania bowiem sam pracuję od pewnego czasu przy rowerach i widzę czasem co i kto przyprowadza na serwis, oraz jakie pytania padają z ust właścicieli rowerów "retro". Po 3-4 takim kliencie człowiek jest z lekka zirytowany, że tak powiem.

Jeśli modom nie będzie przeszkadzać fakt takich pytań (jeśli się w ogóle pojawią :lol: ) w nowym dziale to spoko, niech sobie każdy swe miejsce na Naszym forum odnajduje. Ja tylko przestrzegam przed nerwowymi sytuacjami, pytaniami w stylu " A po co dętka 27"? "i ogólnym burdelem, który w teorii zapanować może. 8-)

#29 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 wrzesień 2011 - 08:48

Spokojnie. Poczekamy i zobaczymy co z tego wyjdzie.

#30 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 wrzesień 2011 - 09:45

Bikemaster przecie napisałęm powyżęj coś co nie bedzie odpowiadało Retro pójdzie od razu do kosza nie ma zmiłuj sie i głupich pytań, a co do dętek 27 " to są uniwersalne od dawna 27
'/28".

a Starocie właśnie sie zintegruje do kupy , tak to na świecie sie robi tematycznie i od razy wiadomo co i gdzie szukać .

a singiel czy ostre jesli jest retro type ma prawo teżbytu choć tego też nie lubie ale są pasjonaci , ale powtarzam, RETRO - A NIE RAMKA 30 LETNIA I SZPEJA Z TEGO ROKU.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#31 Hrehor

Hrehor
  • Użytkownik
  • 503 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 wrzesień 2011 - 22:48

No ja wrzucę tam zdjęcie swojej maszyny, ale kierownice zmienić musze jeszcze i owijki założyć. Bikemaster, ogólnie wszyscy wiemy jak jest z bananową młodzieżą, ale nie ma co uogólniać. Bardzo dużo znam pasjonatów starego sprzętu, którzy wiedzą o swoich cackach więcej niż projektant z zespołem montującym rowery.

Pozdr!

#32 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 wrzesień 2011 - 18:20

Przniosłem troche temató warsztatowych do retro warsztatu .
Jak sąjakiessugestie odnosnie innych tematów do przerzucenia , prosze pisać , wskazać .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź