Skocz do zawartości


kompatybilność części: BB-5500, FC-5502, CN-5600, FD-5600.


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_xntom_*

Gosc_xntom_*
  • Gość

Napisano 25 lipiec 2011 - 10:07

Cześć,
Czy ma ktoś z Was może taką konfigurację części jak poniżej?

- suport BB-5500,
- mechanizm korbowy FC-5502,
- łańcuch CN-5600,
- przerzutka przednia FD-5600,
- klamkomanetki Ultegra SL ST-6600G 2x10

Sprawdzałem schemat kompatybilności Shimano, niestety nie ma tam uwzględnionych suportów z serii BB-5500. Stąd moja wątpliwość, czy konfiguracja jest prawidłowo dobrana (?).

Jest jeszcze kwestia przedniej przerzutki, po założeniu jej na ramę, prowadnik ociera o łańcuch, nie leży na jego linii, ale niejako pod kątem. Czy to może być efekt źle dobranych części?

Pozdrawam,
Tomek

#2 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 25 lipiec 2011 - 10:15

Jest jeszcze kwestia przedniej przerzutki, po założeniu jej na ramę, prowadnik ociera o łańcuch, nie leży na jego linii, ale niejako pod kątem. Czy to może być efekt źle dobranych części?

Domyślam się, że masz FD na haku i nie masz opcji (w przypadku obejmy) skorygowania położenia przerzutki na rurce podsiodłowej. Więc pozostaje jedna opcja - lekkie wygięcie przykręconej do haka przerzutki do prawidłowego (nie obcierającego) położenia. Bo dobór samych podzespołów napędu nie ma tu znaczenia.

Co do suportu się nie wypowiem, bo z octalinkiem nie jestem obeznany.

#3 Gosc_xntom_*

Gosc_xntom_*
  • Gość

Napisano 25 lipiec 2011 - 10:31

dzięki za błyskawiczną odpowiedź! błąd jest po mojej stronie. Założyłem FD, która jest przeznaczona na hak, na obejmę. Nie dziwota, że coś nie pasuje.....:)

#4 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 25 lipiec 2011 - 10:32

Czy obejma czy hak - możliwośc regulacji góra dół istnieje, więc pewnie problem tkwi w regulacji, czyli daj prerzutkę do góry i będzie dobrze. No chyba, że owy hak jest bez możliwośc regulacji to wtedy dupa zbita.

Co do reszty: korba 55xx czyli octalink, supory 55xx też octalink, więć będzie OK, ale korba jest 9s, więc tu może być lekka niedogodność, bo łańcuch i klamki są 10s, aczkolwiek nie robiłbym z tego problemu, gdyż nie powinno mieć to wpływu na pracę napędu.

#5 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 25 lipiec 2011 - 11:18

Czy obejma czy hak - możliwośc regulacji góra dół istnieje, więc pewnie problem tkwi w regulacji, czyli daj prerzutkę do góry i będzie dobrze. No chyba, że owy hak jest bez możliwośc regulacji to wtedy dupa zbita.

Po czym wywnioskowałeś, że chodzi o regulację góra-dół? xntom napisał

Jest jeszcze kwestia przedniej przerzutki, po założeniu jej na ramę, prowadnik ociera o łańcuch, nie leży na jego linii, ale niejako pod kątem.

Więc zapewne chodziło mu o regulację FR na boki a nie góra-dół. A tu już pozostaje opcja nieinwazyjna (w przypadku FD na hak wystarczy ją prawidłowo obrócić na rurce podsiodłowej, ale to chyba oczywista oczywistość) i opcja inwazyjna (kiedy FD jest na hak i pozostaje jedynie lekkie wygięcie jej do prawidłowej pozycji).

Założyłem FD, która jest przeznaczona na hak, na obejmę.

Nie bardzo rozumiem, bo domyślam się, że założyłeś ją na taką obejmę --> http://allegro.pl/za...1719772613.html
Więc teoretycznie FD powinna być dobrze zamontowana ...

#6 Gosc_xntom_*

Gosc_xntom_*
  • Gość

Napisano 25 lipiec 2011 - 12:26

Więc zapewne chodziło mu o regulację FR na boki a nie góra-dół.

zgadza się - na boki

Nie bardzo rozumiem, bo domyślam się, że założyłeś ją na taką obejmę --> http://allegro.pl/za...1719772613.html
Więc teoretycznie FD powinna być dobrze zamontowana ...

na taką obejmę, ale w charakterystyce FD jest napisana, że jest na hak - nie doczytałem...może ten hak ma większy zasięg niż obejma....

#7 Gosc_xntom_*

Gosc_xntom_*
  • Gość

Napisano 29 lipiec 2011 - 14:59

Żeby lepiej zilustrować problem załączam 2 zdjęcia

http://minus.com/m9akqz
http://minus.com/metE0hS

obejma (BBB Shift Fix) jest przeznaczona do przerzutek na hak, więc tu chyba wszystko gra.

#8 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 29 lipiec 2011 - 15:32

yyy nie wystarczy obrócić obejmę o kawałek i zwiększyć możliwość wychyłu jedną ze śrubek (nigdy nie pamiętam która).

#9 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 30 lipiec 2011 - 09:28

KeNaJ, nawet należy ;] Wodzik jest pod kątem ustawiony, a nie równolegle ;>

#10 Gosc_xntom_*

Gosc_xntom_*
  • Gość

Napisano 30 lipiec 2011 - 12:34

oki, dzięki za wskazówki, będę jeszcze próbował to regulować



Dodaj odpowiedź