Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakup szosy. Prośba o pomoc.


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 rkk33

rkk33
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 26 lipiec 2011 - 22:08

Witam. Chciałbym rozpocząć przygodę z szosą. W związku z tym przymierzam się do zakupu rowerka. Czy mogę prosić znawców tematu bądź też może użytkowników o pomoc w doborze sprzętu. Moje typy to:
Bulls Night Hawk 2
Giant TCR Composite 2
Focus Cayo 1.0 Carbon
Merida Scultura Evo 905
Author CA5500
Lapierre Sensium 100 CP
Planuję przeznaczyć na zakup do 7,5k może komuś przyjdzie do głowy jakiś inny sprzęcik.
Proszę o sugestie poparte argumentami.
Z góry dziękuję.

#2 Gosc_Dantev_*

Gosc_Dantev_*
  • Gość

Napisano 27 lipiec 2011 - 11:34

Jedna rada bo jestem na bieżąco.
Najpierw sprawdź czy te modele, które bierzesz pod uwagę są w ogóle dostępne w ofertach sklepu. Ja sprawdziłem marki, które mnie interesowały (Ridley, Corratec, Focus) i jedyne co było na stanie to FoCus Cayo 1.0 podany przez Ciebie w rozmiarze 54. Nic innego nie ma i nie będzie w tym roku :((( Pomimo, że na stronie można sprawdzić dostępność i na stronie niby jest wszystko.

#3 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 27 lipiec 2011 - 11:49

http://www.canyon.co...ike.html?b=2113
http://www.canyon.co...ike.html?b=2112

Argument: Canyon to Canyon, klasa, klasa i jeszcze raz klasa.

#4 rkk33

rkk33
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 27 lipiec 2011 - 21:18

Z tego co się orientowałem to tylko Bulls jest do sprowadzenia z Niemiec, a reszta jest w kraju ... oczywiście w odpowiednim rozmiarze:) Myślałem też o Felcie, ale te rowerki maja być dostępne dopiero od września, bo przyszła wadliwa partia, która zanim pojawiła sie na rynku została odesłana do producenta ... chodzi oczywiście o modele z ramą węglową.

#5 Gosc_Dantev_*

Gosc_Dantev_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2011 - 06:39

mnie po sprawdzeniu wszystkich marek które mnie interesowały został mi tylko Canyon i ewentualnie sprawdzę Cube'a ale nie łudzę się, że jest mój rozmiar .....że w ogóle coś jest. Napisałem wczoraj jeszcze do dystrybutora Cannondale. Ale skoro w większości sklepów nic nie ma... po co te wszystkie strony? Na każdej stronie 1000 rowerów w 1000 rozmiarów. Wysyłam zapytania a tam jak w Tey................nic nie ma...ja jestem

#6 rkk33

rkk33
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 28 lipiec 2011 - 22:20

Sprawdzałeś może w Czechach??? Wydaje mi się, że ceny są nieco niższe niż w Polsce, i że tam ... dystrybutorzy i sklepy mają towar, a nie katalogi i strony internetowe ...

#7 Gosc_Dantev_*

Gosc_Dantev_*
  • Gość

Napisano 28 lipiec 2011 - 23:26

dzięki za cynk....ściągnąłem listę sklepów i "baczę"

#8 Gosc_Dantev_*

Gosc_Dantev_*
  • Gość

Napisano 29 lipiec 2011 - 06:12

z ciekawostek z naszego rynku: tym razem Cube:

"itam,

Na wstępie pragnę przeprosić za zwłokę z odpowiedzią. Mieliśmy dzisiaj problem z programem pocztowym- nie "wchodziły" żadne e-maile.
Dostępność ogólnie wszystkich modeli marki Cube w tym sezonie jest "dramatyczna". Zapotrzebowanie na rynku niemieckim tak mocno wzrosło, że niestety
są poważne braki poszczególnych modeli, a co za tym idzie nie jesteśmy w stanie realizować bardzo wielu zamówień.
W dniu jutrzejszym zajmę się Pana zapytaniem i postaram się udzielić wyczerpującej odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie "

czyli jak ze wszystkimi modelami....
zostaje Canyon

#9 rkk33

rkk33
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 29 lipiec 2011 - 09:55

Ciekawi mnie tylko czy faktycznie tak jest czy ktos przespal sprawe .. tzn. nie zamowil, zeby nie zostac z rowerami na nastepny rok. Nie wiem jak z szosowkami, ale pytalem ostatnio u dystrybutora o fulla Orbea .. srednia-wyzsza polka ... za jakies 14k ... i powiedzieli, ze takie rowery to tylko zamowienie .. pod warunkiem, ze sa u producenta ... czas oczekiwania w tym przypadku ok. 30 dni. Pisalem o Czechach, bo kilka lat temu szukalem ramy do mtb .. i u nas byl problem, a tam znalazla sie na nastepny dzien po zamowieni i jakies 30% taniej niz w Polsce. W Czechcach objeta byla 5-o letnia gwarancja w Polsce 3-letnia. Co prawda w Polsce nie chcieli uznac gwarancji europejskiej, ale Czechy to nie koniec swiata. Chyba, ze mnei cos ominelo i srednia krajowa tak skoczyla, ze Polacy przesiedli sie masowo na rowery za min. 10k ...

#10 Gosc_Dantev_*

Gosc_Dantev_*
  • Gość

Napisano 29 lipiec 2011 - 10:20

nie no oczywiście ich nie ma żeby nie im nie zostały....tylko na jakiego CH.....to wszystko jest jako dostępne......albo 3-5 dni jak i tak po bezpośrednim pytaniu nie ma ŻADNYCH rowerów. Sprawdziłem, Cannondale, Cube, Corratec, Focus, ..... chyba faktycznie zamówienie od producenta jest jedyną możliwością chociaż pewnie to trochę potrwa.
Aczkolwiek mam awers do kupowania takiego sprzętu na odległość....jak z butami....muszę przymierzyć.......a tutaj...zapłać-czekaj-stres- przychodzi....zły rozmiar----odsyłaj.....dużo zachodu...a tu na miejscu zawsze jest kogo chwycić za mordę....bynajmniej tak mi się wydawało....cóż będę szukał u Czechów ale chyba zostaje niemiecka solidność :)

#11 oszo

oszo
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Skądmałopolska

Napisano 29 lipiec 2011 - 11:38

Tutaj masz rozmiarówkę.
http://www.poreba.ca...69,produkt.html

#12 rkk33

rkk33
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • SkądSosnowiec

Napisano 30 lipiec 2011 - 06:12

Dzieki Oszo. To akurat wiem, że z Lapierr-a jest moja rozmiarówka tylko raczej mierzę w Ultegrę. Do Dantev: brałeś może pod uwagę Scott-a??? Może oni mają rowerki???

#13 Gosc_Dantev_*

Gosc_Dantev_*
  • Gość

Napisano 30 lipiec 2011 - 09:54

Szczerze to nie brałem pod uwagę: mam jakiś awers do Scotta...wydaje mi się że za naklejkę sie sporo płaci...no i kolega w innym poście mi powiedział że haki są zintegrowane (niewymienne co wydaje mi się.....kulturalnie mówiąc nietrafionym pomysłem)
Ale szczerze mówiac mam dość szukania po sklepach czy jest w nich to co sami oferują.
Jednego Cube'a dla mnie mogą ściągnąć w 10 dni z Niemiec.... ale już jestem niemal pewien że będzie to Canyon.....



Dodaj odpowiedź