Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła gotowe firmowe


1149 odpowiedzi w tym temacie

#741 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 21:51

Mówiąc "mało sztywne" masz na myśli, że pływają na boki czy uginają się przy mocnych depnięciach?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka



#742 horror

horror
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 23:24

Nie (chociaż są magicy co podtaczają pająk kasety żeby się zmieściła na bębenki 10sp ;) ). Budżetowe to znaczy do ilu? Najbliżej będą RS11

Budżetowe to tańsze od mavic aksium, ale z tego co widzę będzie ciężko o takie. Może dołączę do tych magików i spróbuję upchnąć większa kasetę.



#743 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 10 sierpień 2016 - 09:08

Mówiąc "mało sztywne" masz na myśli, że pływają na boki czy uginają się przy mocnych depnięciach?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

Troszkę pływają na boki. Do 1.5tys  testowałem jeszcze ultegry i jak dla mnie zdecydowanie lepsze są Team'y, mimo że cięższe.



#744 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 10 sierpień 2016 - 09:48

Ok. Dziękuję za opinie. Kupowałeś u nas czy w UK?
Jak coś to PW.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka



#745 marcin.

marcin.
  • Użytkownik
  • 325 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 14 sierpień 2016 - 07:01

Wracając do fulcrumów 5 a których pisałem kilka postów wcześniej, w tylnym kole pękły dwie szprych a nie jedna, więc ogólnie jakiś pogrom :).

Ale piszę tutaj aby pochwalić bardzo Wertykal, wymienili szprychy, naprawili koło, przy okazji sprawdzili przednie, koszta wzięli na siebie więc super podejście do klienta. Koła już sprawdzone w górach, na razie się kręcą :)

 

edit: do dziś, po przejechaniu 150km dziś ponownie pękła jedna szprycha, znów w tylnym kole, znów od strony kasety ponownie na dole przy piaście. c.d.n.



#746 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 14 sierpień 2016 - 13:08

Trafiłeś na wadliwą serię pewnie, jak dla mnie jedyna opcja naprawy takiego koła to wymiana wszystkich szprych na nowe, a przynajmniej tych po stronie kasety.



#747 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 14 sierpień 2016 - 15:38

Ja mam fulcrum 5 z 2014. Przejechane mają 10 000 km i nic się z nimi nie dzieje. Sztywne i wytrzymałe. Moja waga ~75 kg. Jeżdżą po dobrych i złych drogach. W tym przedziale cenowym polecam.

#748 Prz

Prz
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 19 sierpień 2016 - 12:20

Rozglądam się za kołami pod tarcze do gravela, obecny zestaw "fabryczny" waży ze 2 kg jak nie więcej. Na Planet X jest dobra promocja na DT Swiss R23 DB: http://www.planetx.c...r23-db-wheelsetWarto brać te kółka, lepiej dołożyć ok. 23 funty (w innym sklepie) do Fulcrum Racing 5 db, czy może w takim budżecie lepiej złożyć samemu?



#749 Wojtek_DW

Wojtek_DW
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 20 sierpień 2016 - 08:06

Witam panowie, odnośnie tych pękających szprych to trzeba całe koło zapleść na nowo na nowych szprychach... Miałem to samo w fabrycznych kołach - jakaś wada czy coś. Jednak Cannondale uznał reklamacje i przepletli  mi koło na niby nowych szprychach DT Swiss.

 

Skoro to temat kół, a niedawno prosiłem o poradę co wybrać Mavic Cosmic alu vs Fulcrum Racing Quattro - wybór padł na FR.

Przejechałem nimi jak narazie ok 350-400 km. Wyglądają super (stożek 35mm), koła są dużooo sztywniejsze niż te co miałem fabrycznie. Niestety nie mam punktu odniesienia do innych marek / modeli, bo to moje pierwsze lepsze szosowe koła. 

 

Pozdrawiam



#750 marcin.

marcin.
  • Użytkownik
  • 325 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 sierpień 2016 - 07:51

Wertykal ładnie wywiązał się z zadania i przepletli wszystkie szprychy od strony kasety, te które pękały (pękły w sumie 3).

Co prawda trwało to ponad 2 tygodnie ale mam koło, zobaczymy jak długo wytrzymają, wczoraj po pierwszych 80km jest ok.

 

Zakładając oponę zauważyłem "coś" ostrego pod taśmą, wygląda to tak:

15591053520743357877.jpg

 

obawiałem się, że na tym czymś może dętka strzelać, ściągnąłem taśmę i widzę taki zadzior i lekko wypuklona w tym miejscu obręcz.

Tak jakby szprycha uderzyła w krawędź otworu i spowodowała to pęknięcie, zadzior przy otworze.

17175513038452788357.jpg

 

mając nowe koło nie zauważyłem tego cuda, nie wydaje mi się aby to było od nowości.

Obkleiłem to 4x taśmą taką do wykończenia owijki + taśma na obręcz (pierwsze zdjęcie jest już po owinięciu 4x + taśma na obręcz)

Dętka nie strzeliła.

 

Co o tym myślicie? Trochę załamują mnie te koła, kolejny powód do ich oddania. Ogólnie strach jeździć w dłuższe trasy.



#751 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 sierpień 2016 - 07:56

A nie lepiej napisać maila bezpośrednio do Wertykala, zamiast pytać tutaj? Dostaniesz jasną informację, czy jest to problem, a dodatkowo w razie kolejnej awarii będziesz miał dowód, że "przecież zgłaszałeś".

 

Taki zadzior nie powinien powodować problemów, ale lepiej dmuchać na zimne i przynajmniej zgłosić problem "na zaś".


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#752 marcin.

marcin.
  • Użytkownik
  • 325 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 sierpień 2016 - 07:57

oczywiście, że napiszę, ale jestem ciekawy opinii Waszej.



#753 Grotrian0

Grotrian0
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 wrzesień 2016 - 19:07

Witam, ważę ok 85kg, które z tych kół były by godne uwagi:

 

1. http://www.bike-disc...85405/wg_id-511

2. http://www.bike-disc...61159/wg_id-511

3. http://www.bike-disc...19933/wg_id-511

4. http://www.bike-disc...30142/wg_id-511

5. http://www.bike-disc...48520/wg_id-511

 

Wiem, że jest pewna rozpiętość cenowa pomiędzy nimi ale dla mnie do zaakceptowania. Prosiłbym o jakieś podpowiedzi, czy sugestie.



#754 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 wrzesień 2016 - 19:28

Niezależnie od Twojej decyzji pamiętaj, że wymieniłeś koła z różnymi bębenkami (Shimano / Campa) i nie napisałeś, do jakiego systemu szukasz kół, więc w ostatecznym rozrachunku uwzględnij ewentualną wymianę bębenka.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#755 Grotrian0

Grotrian0
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 wrzesień 2016 - 19:35

Małe niedopatrzenie. Bębenek mam pod Shimano, chodzi mi tylko o rodzaje/modele kół. 



#756 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 15 wrzesień 2016 - 19:36

Witam, ważę ok 85kg, które z tych kół były by godne uwagi:

Sam się rozglądam za kołami i już znam wszystkie możliwe opinie ludzi którzy jeżdżą, przeczytałem również cały internet i prawdopodobnie będzie to Fulcrum Racing 3 odpowiednik Zonda firmy matki czyli Campagnolo.

 

Brałem też przez chwile pod uwagę te ultegry, ale podobno mogą być problemy z częściami za parę lat.

Również mają dobre opinie i nawet w tej chwili można dostać do nich obręcz.

 

Bolesne jest tylko że te wszystkie koła nadal są  ETRTO 15C a ja chcę iść w komfort i zakładać gumy od 25 wzwyż a na szerszych obręczach powinno być lepiej.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#757 Grotrian0

Grotrian0
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 wrzesień 2016 - 19:39

Sam się rozglądam za kołami i już znam wszystkie możliwe opinie ludzi którzy jeżdżą, przeczytałem również cały internet i prawdopodobnie będzie to Fulcrum Racing 3 odpowiednik Zonda firmy matki czyli Campagnolo.

 

Brałem też przez chwile pod uwagę te ultegry, ale podobno mogą być problemy z częściami za parę lat.

Również mają dobre opinie i nawet w tej chwili można dostać do nich obręcz.

U mnie też głównie biorę pod uwagę Zondy lub Ultegry. Ale ciekaw jestem opinii na temat http://www.bike-disc...19933/wg_id-511lub 

http://www.bike-disc...30142/wg_id-511



#758 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 16 wrzesień 2016 - 06:40

Sam się rozglądam za kołami i już znam wszystkie możliwe opinie ludzi którzy jeżdżą, przeczytałem również cały internet i prawdopodobnie będzie to Fulcrum Racing 3 odpowiednik Zonda firmy matki czyli Campagnolo...

Tez skłaniam się do zakupu tych kół. Podobno są teraz w dobrej cenie 1 599zł w Wertykal.com.

Masz może namiar na jakiś atrakcyjniejszy sklep?



#759 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 16 wrzesień 2016 - 06:51

No to nawet niezłą cenę mają, w Niemczech/UK praktycznie w tej samej cenie.

 

Zondy w Wiggle wychodzą coś ok. 1400 zł - jakiś czas temu widziałem je tam za 1200 (darmowa wysyłka do .pl) - to ździebko taniej niż bike-discount. 

 

Jakby ktoś brał coś z Wiggle, napiszcie na PW - mają taki program polecający, dostaniecie jeszcze 10 funtów zniżki.



#760 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 16 wrzesień 2016 - 09:55

Masz może namiar na jakiś atrakcyjniejszy sklep?

To chyba najlepsza oferta na polskim rynku. Ogólnie Fulcrum zrobił jakąś obniżke w tym roku więc dlatego pewnie i w wertykalu taka cena. Możliwe że szykują 17C na przyszły rok i stąd obniżka, ale tego nie wiem.

 

Wchodziłem jeszcze na cyklomanie ale jest ciut drożej.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź