Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła gotowe firmowe


1149 odpowiedzi w tym temacie

#81 Gosc_kdk_*

Gosc_kdk_*
  • Gość

Napisano 27 styczeń 2012 - 23:52

Przymierzam sie do kupna ktoregos z tych modeli:
1 reynolds shadow
2 Pro-Lite Merano
3 easton ea70
4 mavic cosmic elite
Wlasnie w tej kolejnosci, waham sie miedzy nr 1 i 2. Slyszal ktos o nich? Uzywa? Jak sie spisuja? Mozecie cos polecic spoza tej listy w granicach 1000-1200zl?

#82 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 28 styczeń 2012 - 00:09

Mam pytanie, szczególnie do posiadaczy kół z podobnej półki cenowej, jak ten model: http://www.wertykal....-91011-kpl./639

Interesuje mnie, dlaczego koła te tyle kosztują (w sensie dużo)? Waga nie powala, a wręcz przeciwnie, zakrawa na kpinę. Wiadomo - karbon - on tyle kosztuje. Jednak czy tylko? Z pewnością mają dobre ułożyskowanie, pytanie tylko jak znaczna jest różnica w porównaniu z kołami za dziesięć razy mniej. Ciśnienie maksymalne też jest na przeciętnym poziomie - 125PSI.

Z góry dzięki za pomocne informacje.


Nie mam kół z tej półki cenowej ale chodzi o aerodynamikę i renomę marki.
  • sum lubi to

#83 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 styczeń 2012 - 07:42

Zipp to drogie koła, marka jakby sama w sobie , robione ręcznie tak samo jak koła przez dobrego mechanika.

Zciągając dobre obręcze nawet płącac cło i podatek zrobisz to spooro taniej , ale nie okleisz to nazwąZIPP i lansu nie będzie., poza tym koła , obręcze do pewnych startó musząmiec "homologacje UCI" a z chinolami tak nie bardzo jest do końca .

przygladnij sie na fakture powierzchni obręczy, zersztą wiele firm ma koła na karbonach, ale one właśnie powierzchnią wykończenia różnią sie od taiwańskich , są jakieś plastry miodu, jakieś piłeczki golfowe, matowe ,. kosmate i kupa innych wynalazków.

Ciężkie są, bo to koła czasowe , jak je rozpędzisz to niosą pięknie , poza tym to wersja pod opone ??? po wadze można są dzić, a fotki wersji szytkowej .

Felga 720 g sama waży dużo? mało ? to nie koła w góry .

Jak już Karbon pisał kiedyś do pewnych zastosowań za lekkie koła nie będą spełniały swojego zadania , jak i za cieżkie, w rowerach szosowych ma to większe znaczenie niż w mtb.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#84 michal2011

michal2011
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądWlkp

Napisano 28 styczeń 2012 - 11:57

Dzięki bardzo!

Taka odpowiedź w pełni mnie satysfakcjonuje. Na jej podstawie można z pewnością określić czy takie koła są odpowiednie dla danego delikwenta czy też nie.

#85 adabar1

adabar1
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOstrów

Napisano 01 luty 2012 - 15:47

znalezione w sieci gotowce w dobrej cenie http://www.tokenprod...tm/products.php czy ktoś zna taką firmę?

#86 doc.ryba

doc.ryba
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądKatowice

Napisano 01 luty 2012 - 18:07

Witam,

Co sądzicie o tych kołach: http://allegro.pl/ca...2087643708.html Warto je kupić?

Pzdr

#87 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2012 - 18:34

Adam zainteresowały mnie te tokeny , tylko ni jak ceny nie mogę na tym linku znależć/ślepota pewnie/ Jakbyś mógł powiedzieć ile kosztują .Dzięnks , Malik podobno jeżdzi na tokenach , zapytaj na pw .
doc.ryba za kawałek naklejki to za dużo

#88 adabar1

adabar1
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOstrów

Napisano 01 luty 2012 - 21:14

koło zipa to one nawet nie stały

#89 tornado

tornado
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 luty 2012 - 22:30

to jakaś ściema. Zipp'y od kilku sezonów mają wgłębienia (nieregularne kółka przypominające bąbelki w gazowanej wodzie) na powierzchni.

#90 Gosc_chris1990accent_*

Gosc_chris1990accent_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2012 - 22:42

to prawda, co napisał kolega tornado, z tym, ze te nieregularne wgłębienia, to świadome zastosowanie przez producenta tzw. efektu piłeczki golfowej,
co w znacznym stopniu poprawia aerodynamikę takich obręczy, dzięki czemu są one "szybsze".

#91 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 luty 2012 - 23:07

Zipp Panowie ma swoje piasty, nie robi na Novatecach , a to jest podóbka warta powiedzmy nowa ok 1700 zł , choć chyba widze tam okrągłe szprychy ( moge sie mylić ) .


Zipp-a koła to czuć zanim sie je zobaczy ;-)

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#92 wjagus

wjagus
  • Użytkownik
  • 195 postów
  • SkądMysłowice

Napisano 07 luty 2012 - 23:17

Jaka tak właściwie jest różnica pomiędzy kołami z wysoką i niską obręczą?
Muszę kupić nowe koła. Mam WH-R550, chciałbym nowy komplet z obręczą ~42mm ale tylko ze względu na wygląd. Co poza tym jest takiego wyjątkowego w nich?
Coś takiego wpadło mi w oko http://allegro.pl/kp....html?source=oo .
Ważę ponad 80kg i jeżdżę głownie po płaskim. Czy takie koła będą odpowiednie?

#93 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 07 luty 2012 - 23:32

Ale to ze 3 kg waży...

#94 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 luty 2012 - 23:44

prosze Cie ..... to są obręcze najniższej klasy jakie chyba sąna rynku .
Są dostępne w różnych wysokościach i wagach , ale wagi samych obręczy zabijają
Stozek 45 mm waży 845 g , stożek 52 mm - 920 g .

To byłoby w sumie nic strasznego , ale materiał na felgi też jest niskiej klasy, miękki przy naciąganiu szprych

Zapytaj o wage realną tych kółek , będzie spora pod 2500 .

je.sli juzna wyższym stozku to masz np te słynne KinLiN y , Halo, Cnc , to ta sama firma , stozki 27, 20 i 38 mm.
z innych firm Remerx , stożek 30 mm jeszcze sie nadaje .

i pytanie zadaj sobie , na co Ci duży stożek ? czy te co masz są złe ?? ,

spokojnie jak zrobisz kólka na stożku 30 mm to wystarczajace.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#95 adabar1

adabar1
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądOstrów

Napisano 10 luty 2012 - 17:38

Ja myślałem ostatnio nad CORIMA aero na szytkę i tak na 80% jestem zdecydowany ciekawy jestem opinii na temat tych kół rozmawiałem z jednym gościem co je ma i bardzo je chwalił. minus niestety cena.
  • Yuras lubi to

#96 Gosc_fiza1989_*

Gosc_fiza1989_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2012 - 21:12

Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy tymi dwiema markami. Które lepsze? Zależy mi na wytrzymałości, a nie na masie, bo mam same dziurawe drogi wokół :)

http://www.bikestacj...one-p-3604.html Fulcrum 5

http://allegro.pl/ko...2107092953.html DT Swiss R1900

Ew. ktoś może polecić jakieś do 1000 zł ?

Pozdrawiam

#97 RafalK

RafalK
  • Użytkownik
  • 457 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 luty 2012 - 13:42

Mavic Ksyrium SL, czy DA WH-7900 C24?

Za Mavicami przemawia serwis, dostępność części, minus waga większa 1517 g, wyższa cena.

Za DA przemawia waga 1395 g, cena, za to może być problem z częściami (np. szprychy), rozmawiałem w Eurobike w Poznaniu i szybciej dostane części w Niemczech niż w Polsce. :-/

Moja waga to ok.+- 80kg
Koła potrzebuję do startów w różnych imprezach, czasami do treningów, jeżdżę po płaskich drogach (drogi ładne-wielkopolska) zdarzają mi się także wyjazdy w teren górzysty.
Nie chcę ze stożkiem bo tu jednak często wieje, a ja dużo jeżdżę sam.

Czy jest między nimi spora różnica, czy róznią sie tylko niuansami :?:

#98 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 16 luty 2012 - 14:54

Też zaastanawiałem się na tymi dwoma modelami ;) jaka jest roznica pomiędzy klsyrium sl a ksyrium es? ( obie wersje karbonowy korpus przedniej piasty i czerwona szprycha)

#99 willy

willy
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 luty 2012 - 16:00

Mavic Ksyrium SL, czy DA WH-7900 C24?

Za Mavicami przemawia serwis, dostępność części, minus waga większa 1517 g, wyższa cena.

Za DA przemawia waga 1395 g, cena, za to może być problem z częściami (np. szprychy), rozmawiałem w Eurobike w Poznaniu i szybciej dostane części w Niemczech niż w Polsce. :-/

Moja waga to ok.+- 80kg
Koła potrzebuję do startów w różnych imprezach, czasami do treningów, jeżdżę po płaskich drogach (drogi ładne-wielkopolska) zdarzają mi się także wyjazdy w teren górzysty.
Nie chcę ze stożkiem bo tu jednak często wieje, a ja dużo jeżdżę sam.

Czy jest między nimi spora różnica, czy róznią sie tylko niuansami :?:


No to widzę, że jest nas więcej :D
U mnie w grę wchodzi jeszcze trzecia opcja czyli Easton EA90 SLX / Areo. Waga 1398g/1545g. Cena podobna do powyższych. Zalety - ceramiczne łożyska i klawy wygląd.
Dołączam się do prośby o opinie.

#100 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 16 luty 2012 - 17:23

To macie 4 tą opcje : campagnolo shamal ultra . Ceramika też ,waga też itd .Świetne koła na niskim profilu /tzn medium/ Pomogłem ? :lol:
Poważnie to kółka są naprawdę godne polecenia i teraz tanie /tańsze o tak/



Dodaj odpowiedź