Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koła składane

1373 odpowiedzi w tym temacie

#1361 Rumcajs

Rumcajs
  • Użytkownik
  • 89 postów

Napisano 01 styczeń 2018 - 12:35

A czy ta ilość zazębień jest aż tak ważna w rowerze szosowym? Np. w piastach szosowych Shimano zazębienie następuje co 20 stopni (czyli piasta posiada 18 "skoków"). Nie widziałem, żeby to przeszkadzało zawodnikom ścigającym się na kołach Dura Ace.  Zjeżdżając w pozycji aero (bez dokręcania) ograniczone jest tarcie w bębenku, bo zapadki rzadziej prześlizgują się po zębach. Nie wiem na ile jest to duży zysk, ale zawsze jakiś.

• vuc lubi to

#1362 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 1880 postów
  • SkądWLKP

Napisano 01 styczeń 2018 - 13:09

Marketingowo lepiej wygląda :) Mi nie przeszkadza totalnie 27 w MTB ani 54 w szosie na Bitexie, jeden ciul, masz rację. 

#1363 mitm

mitm
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 styczeń 2018 - 23:52

Przymierzam się do kupna nowych kół aero pod oponę za ok. 2-2,5k. Myślę o obręczach o wysokości ok. 4cm. Szerokość opony 25mm, więc szerokość obręczy najlepiej ok. 25mm? 

Ważę 75kg.

Czy znajdę taki dobry zestaw w alu? Czy lepiej będzie sięgnąć po chiński carbon?

#1364 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 140 postów
  • SkądSzwajcaria

Napisano 03 styczeń 2018 - 09:35

Przymierzam się do kupna nowych kół aero pod oponę za ok. 2-2,5k. Myślę o obręczach o wysokości ok. 4cm. Szerokość opony 25mm, więc szerokość obręczy najlepiej ok. 25mm? 

Ważę 75kg.

Czy znajdę taki dobry zestaw w alu? Czy lepiej będzie sięgnąć po chiński carbon?

4cm stożka na alu - koła będą bardzo ciężkie. Przy takim profilu tylko karbon. Są chińczyki i chińczyki. Każdy dobry zakład zaplatający ma swoich sprawdzonych dostawców i nie ma obawy o jakość karbonu. W budżecie 2.5k będziesz miał spokojnie karbonowe koła na piastach bitexa i szprychach sapima

Pozdrawiam

T.

• mitm lubi to

#1365 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 947 postów
  • SkądLublin

Napisano 03 styczeń 2018 - 11:30

A czy ta ilość zazębień jest aż tak ważna w rowerze szosowym?

Czym szybsze zazębienie tym lepiej, z tym nie ma dyskusji.

Ja osobiście nie toleruję standardowych piast DT Swiss (18T), Shimano, starego mavica, itp. właśnie z tego powodu że jeździ się na nich jak na rowerze komunijnym z marketu. 15 cm luzu na korbie to nie dla mnie ale co kto lubi. 

Cycling Order ★ Black is the new Fluo ★ Don't feed the troll

#1366 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 1880 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 styczeń 2018 - 17:07

18 punktów faktycznie na kolana nie powala, ale 27 czyli 50% więcej jest jak najbardziej akceptowalne i gdybym teraz nie policzył, to nawet bym nie wiedział, że w jednym mam 27, a w drugim 54. A gdzie tu teraz mowa o jeszcze większej ilości? Marketing. No i druga sprawa, więcej ząbków, to bardziej delikatne elementy, wszystko zostaje zminiaturyzowane, czy to dobre posunięcie dla trwałości?

#1367 Rumcajs

Rumcajs
  • Użytkownik
  • 89 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 17:52

Mnie nawet 18 zębów wystarczało. Teraz mam 27. Czy czuję różnicę? Tak. Ale nic z tego dla mnie nie wynika. Być może gdybym jeździł na MTB po skomplikowanych trasach i często puszczał korbę i wznawiał co chwilę kręcenie to pewnie bym był innego zdania. Na szosówce pedałuję w sposób ciągły, więc mała liczba zazębień nie jest dla mnie uciążliwa.

#1368 mitm

mitm
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 styczeń 2018 - 11:35

4cm stożka na alu - koła będą bardzo ciężkie. Przy takim profilu tylko karbon. Są chińczyki i chińczyki. Każdy dobry zakład zaplatający ma swoich sprawdzonych dostawców i nie ma obawy o jakość karbonu. W budżecie 2.5k będziesz miał spokojnie karbonowe koła na piastach bitexa i szprychach sapima

Pozdrawiam

T.

Skąd byście polecili kupić? Składane w Polsce jak Daveo, Dandyhorse? 

Czy też widziałem polecany sklep Far Sports.

#1369 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 947 postów
  • SkądLublin

Napisano 04 styczeń 2018 - 12:05

Far Sports jest ok. Dobry kontakt, respektują gwarancję, koła są dobrze poskładane i mają naprawdę duży wybór piast. 

Cycling Order ★ Black is the new Fluo ★ Don't feed the troll

#1370 wesoly_romek

wesoly_romek
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 12:35

Ja biorę już 3 komplet kół od Dawida z Daveo. Do tej pory bez najmniejszych problemów. Dobre ceny, dobry kontakt i sporo części do wyboru.

#1371 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 1880 postów
  • SkądWLKP

Napisano 04 styczeń 2018 - 17:08

A ja odwrotnie, Daveo to koła rozcentrowane po 500km i to nie tylko mi, ale i znajomych. U mnie jeszcze było ok, ale oni musieli przelatać, bo to co odwalił było masakrą. Chodziło o złe ustawienie krzyżowania szprych, chyba Dandy to wyjaśniał tu czy w innym temacie. Zresztą już czytałem jego dysputy na ten temat na innym forum i kończyło się to stwierdzeniem "bo tak". Sorry, ja jestem sparzony i jak słyszę DT to niedobrze mi się robi.

Z kołami konkurencji zero problemów, dwa komplety, śmigają aż miło. Przypadek? Być może, ale niesmak został.

#1372 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 851 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 18:21

Mama dwa komplety od Daveo i do tej pory nie było żadnych problemów. 

Z kołami zaplatanymi przez konkurencję po 80 km skończyła się jazda.

Poland. Probably the best country in the world.

#1373 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 216 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 23:49

Ode mnie również plusik dla Dawida. Nie jeden zestaw zanabyłem i wszyscy zadowoleni.

#1374 mess

mess

tłuścioszek

• Użytkownik
  • 1676 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 styczeń 2018 - 18:39

miałem koła od Daveo i było spoczko, dobry kontakt, zero problemów. W aktualnym mtb mam składane w wojczal i też póki co wszystko spoczko!

Strava

sprzedam korbę (zestaw) Ultegra 6800 50/34

Dodaj odpowiedź