Skocz do zawartości


Zdjęcie

Merida 880 - 16 który rocznik?


31 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomashek

tomashek
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 31 lipiec 2011 - 10:17

Witam. chciałem kupić rower do 2000 tysięcy max. czytałem dosyć na forum ale nadal jeszcze zbyt wiele nie wiem. zdecydowałem się jednak na Meride 880-16 w sklepie rowerowym powiedział mi ze może go ściągnąć za 1800zł lecz rocznik 2010. Czy opłaca się dopłacić te 200zł do rocznika 2011?
Merida 2010:
http://archiwum.rowe...9&gr=110&id=980
Merida 2011:
http://www.rowerymer...wer-merida.html

i jaki rozmiar ramy bym potrzebował? mam 172cm wzrostu i ważę 62kg czyli jestem dość chudy ;)

proszę o pomoc i z góry dziękuje :)

#2 czester_

czester_
  • Użytkownik
  • 428 postów
  • SkądWarszawa / Wola

Napisano 02 sierpień 2011 - 08:35

Merida z 2010 roku ma 8 biegów z tyłu, ta z 2011 już 9. Niby o jeden więcej ale gdybyś chciał wymieniać to wyjdzie drożej.
Tak to wszystko to samo.

Poprawka ta z 2011 też ma 8?! A to dziwne bo od tego roku sora ma już 9 biegów.

Jakbyś jeszcze znalazł to bierz tą z 2009, bo to samo a najtańsze. Dodatkowo kolor ładniejszy:P
Co do rozmiaru to ja mam 178 i M jest na mnie w sam raz przy mostku 80mm.
Zmierz się i przymierz do tej ramy i mniejszej.

#3 Dag

Dag
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądBielsko-Biala

Napisano 03 sierpień 2011 - 09:40

dodam od siebie ze ta merida z 2011 ma linke wewnatrz ramy ,a ta starsza na zewnatrz

#4 Gosc_Rules_*

Gosc_Rules_*
  • Gość

Napisano 03 sierpień 2011 - 10:18

Posiadam 880 z 2011 i mogę powiedzieć Ci tyle - sprawdź najpierw czy w ogóle ją dostaniesz w jakimś sklepie w takim rozmiarze jaki potrzebujesz, bo jak ja kupowałem pod koniec maja to nie można jej było dostać praktycznie nigdzie.

Ja również mam 172 cm, jestem troszkę lżejszy (no ale tutaj to nie ma wielkiego znaczenia) i myślę, że rozmiar S/M to świat i ludzie, na większej po prostu będziesz się męczył.

Ogólnie rowerek dla amatora mogę polecić, jak za tą cenę bajka, jedyne co mi przeszkadza to to, że jest trochę ciężki, ale nie ma co wybrzydzać za takie pieniądze.

#5 tomashek

tomashek
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 03 sierpień 2011 - 12:37

przyby7ski, a ile waży ten rowerek? szukałem i nie mogłem znaleźć wagi rowerka jedynie z 2009 roku widziałem że lekko ponad 9kg ważył. Nie jest to mało na kolarzówkę ale chyba na zaczęcie przygody z taką jazdą nie będzie najgorzej?

Lepiej zaoszczędzić te 200zł i brać 2010 czy szukać 2011? jednak bym musiał jeszcze jakiś kask kupić i parę innych rzeczy także każdy grosz się liczy.

kolor rowerka nie ma znaczenia gdyż zawsze można jakąś naklejkę dać

#6 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 03 sierpień 2011 - 12:50

Jak przesiądziesz się na wypasiony lekki rower po zbudowaniu bazy, będzie noga to poczujesz, że latasz. Jak zaczniesz od rakiety, to będziesz miał pewnie nie wiadomo jakie oczekiwania co do jazdy na innych i możesz poczuć zawód jeśli kupisz coś z niższej półki. Ja teraz tłukę starszego Peugeota ale w planach mam tytan Looka i karbon poniżej 8000 gramów na Dura Ace i lekkich szytkowych kołach.
tak więc na początek waga nie jest najważniejsza.
pozdrawiam

#7 Gosc_Rules_*

Gosc_Rules_*
  • Gość

Napisano 03 sierpień 2011 - 15:15

Z pedałami, koszykami itd. będzie w okolicach 10 kg, może nawet troszkę ponad. Jeśli nie zależy Ci na wyglądzie to bierz tą z 2010, ale szczerze wątpię, że ją znajdziesz, gdyż tak jak mówiłem - jest problem z dostępnością tegorocznego modelu, a co tu dopiero mówić o zeszłorocznym.

Na rozpoczęcie przygody z szosą taka Merida spokojnie Ci wystarczy, tak jak już wspomniałem - mogę ją z czystym sumieniem polecić.

#8 tomashek

tomashek
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 03 sierpień 2011 - 21:35

w sklepie rowerowym powiedział mi ze jedynie tą meride może mi ściągnąć z szosówek jak na dzisiaj bo sezon już się kończy no i powiedział że za 1800zł myślę że może uda mi się jeszcze spuścić z ceny to 100zł. zawsze można będzie potem kupić jakiś dobry kask itd.
aha widziałem w katalogu meridy że mają kaski po 120zł. warto brać? bidony tez za niecałe 20zł także chyba nie tak drogo a by się przydało o bezpieczeństwo zadbać.

#9 Gosc_Rules_*

Gosc_Rules_*
  • Gość

Napisano 03 sierpień 2011 - 22:18

Jak da radę ściągnąć z ramą 52 to bierz, w tej cenie nic nowego na lepszym osprzęcie nie kupisz.

Co do kasku to Ci nie podpowiem bo ja akurat teraz czekam na zamówione Giro, ale zawsze lepiej mieć coś na głowie jak nie mieć. Bidony i koszyki Meridy mogę polecić - używałem takiego zestawu i są w porządku, bidony nie wypadają z koszyków, nie łapią aż tak szybko zapachów (chyba że będziesz woził coś innego niż wodę), także możesz śmiało kupować.

#10 Dag

Dag
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądBielsko-Biala

Napisano 04 sierpień 2011 - 12:15

Rowniez mam koszyki meridy, bardzo fajne, pasuja do roweru. Z bidonow polecam kupic puszke isostara wraz z bidonem za 28zl u mnie w miescie w decathlonie. Widzialem takie polaczenie rowniez w supermarketach.

#11 tomashek

tomashek
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 05 sierpień 2011 - 11:50

dzisiaj byłem w sklepie rowerowym z chęcią zamówienia meridy odpowiedź jaką otrzymałem niezbyt mnie zadowala ;/
powiedzieli że mogą mi go ściągnąć lecz dopiero w listopadzie także w tym sezonie już sobie nie pojeżdżę ;/

#12 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 05 sierpień 2011 - 11:55

Może olej ten sklep i idź do innego?

#13 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 05 sierpień 2011 - 12:02

tomashek, w jakim byłeś?

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#14 tomashek

tomashek
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 05 sierpień 2011 - 12:21

w Bydgoszczy na magazynowej byłem. to jest niby sieć sprzedaży merida. jest jeszcze 2 u mnie w okolicy ale raczej dostane ta samą odpowiedź bo koleś przy mnie zadzwonił do kogoś z meridy i się pytał kiedy będą te rowerki a tego sprzedawce dosyć znam i jest spoko

jeszcze się przejdę dla pewności do 2 innych sklepów w Bydgoszczy ale wątpię. może przez internet zamawiać na stronie meridy? tylko pewnie wtedy nie ma co liczyć na jakikolwiek upust

#15 tomashek

tomashek
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 05 sierpień 2011 - 19:24

sorka że post pod postem

szukałem tej meridy lecz nigdzie już jej nie ma wszystkie magazyny opróżnione i dostaje same negatywne odpowiedzi. może co innego bym wyłapał w podobnej cenie?
np: http://rower.com.pl/...=1472_6_699_854

podobny do meridy tez ma 8 biegów z tyłu lecz 11-28 a nie 12-25 także lżej pod górkę i szybciej na płaskim czy z górki. czy byłby dobry ten rower?

#16 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 05 sierpień 2011 - 19:43

Może spróbuj z chainreactioncycles.com, jeżeli to, że z zagranicy nie jest przeszkodą.

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#17 tomashek

tomashek
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 05 sierpień 2011 - 19:50

zagranica = droższa wysyłka ;/ koszty mam bardzo ograniczone także każdy grosz się dla mnie liczy a taki rower jednak tani nie jest a będę musiał jeszcze zakupić licznik kask i jakiś ciuch także zaczynam wszystko od całkowitego 0 ale mam nadzieje że zmieszczę się w kosztach

#18 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 05 sierpień 2011 - 20:22

Rozumiem, też kupuję szosę i od 3 tygodni jak nie dłużej codziennie co godzinę odświeżam allegro. Mogłem już kupić 3 x i 3 x sprzedawca poleciał w kulki, bo sprzedał i nic nie napisał, a było ugadane wszystko.

Może rzeczywiście rozejrzyj się za jakąś używką, choćby z tego roku : )

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#19 tomashek

tomashek
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 06 sierpień 2011 - 10:52

a co sadzicie o tym rowerku?:
http://rower.com.pl/-p-307045.html

spodobał mi się tylko czy osprzęt jest dobry?

#20 Bart2142

Bart2142
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądRakoniewice

Napisano 06 sierpień 2011 - 11:51

ja mam do wyboru meride 880-16 rocznik 2011 za 1999 i kellys art 1.9. rocznik 2009 też za 1999 http://wwww.katalogr...?id_produktu=35
możecie ocenić który był by lepszym wyborem?



Dodaj odpowiedź