Skocz do zawartości


Objętość waszych treningów


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Bartynsky_*

Gosc_Bartynsky_*
  • Gość

Napisano 02 sierpień 2011 - 12:16

Hej,
Chciałbym się dowiedzieć ile godzin tygodniowo spędzacie na rowerze trenując, poznać Wasz staż rowerowy i wiek :) Wiele rowerzystów spotykanych na drodze czy wyścigach często się przechwala, dlatego takie informacje nie są miarodajne, a dobrze jest przyrównać siebie z podobnymi zawodnikami.

Ja miałem małą przerwę w okresie wiosennym, dlatego aktualnie kręcę wytrzymałość, około 17h przed okresem regeneracyjnym, mam 18 lat i na szosówce jeżdżę od roku.
Jeśli ktoś nie czytał "Biblii treningu kolarza górskiego" J. Friela, to tam jest ciekawa tabelka wyznaczająca ilość godzin tygodniowo w zależności od stażu, polecam z ciekawości zobaczyć :P

#2 Gosc_Castor Troy_*

Gosc_Castor Troy_*
  • Gość

Napisano 03 sierpień 2011 - 08:16

Cześć,

Trenuję przeważnie 4 razy w tygodniu. Wtorki, czwartki, soboty i w niedzielę rozjazd. Suma godzin wypada różnie w zależności od weekendowych wypadów. Jeżeli ich nie ma, to suma tygodnia = 7 lub 8 godzin. Jeżeli są to jest dużo więcej. W mojej stopce "podpisie" jest "baton" z Bikestats, gdzie opisuję bardzo dokładnie wszystkie moje treningi. Zapraszam do poczytania, może coś Ci to pomoże.

#3 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 sierpień 2011 - 09:37

styczen - marzec: zaleznie od warunków ~4-6 godz/tydz, 1-3 wyjazdów na tydz (wtorek/czwartek, czasem sobota)
kwiecien - czerwiec: 10-15 godz/tydz, 3-5 wyjazdów na tydz (poniedzialek/wtorek/sroda/czwartek, czasem niedziela)
lipiec - wrzesień: 6-10 godz/tydz, 3-4 wyjazdów na tydz (wtorek i czwartek zawsze, dodatkowo jeden dzień w tygodniu i jeden w czasie weekendu)


Tak wychodzi, bo tak z dostepnoscia czasu, kazdy weekend mam praktycznie bez roweru, ewentualnie niedziela wieczor. Mozna powiedziec, ze konkretniej jezdze na rowerze od 6 lat, lat 26. Na nastepny rok poprawi sie troche na tym polu mam nadzieje.

#4 remio666

remio666
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądOstrołęka

Napisano 05 sierpień 2011 - 13:51

Bartynsky, a skąd masz pewność, że tutaj też ludzie się nie przechwalają? :-D
Mam 18 lat, zabawę z kolarstwem zacząłem 2 tyg temu, a więc totalny ze mnie amator. :mrgreen:
Obecnie kręcę jakieś 75-80km tygodniowo, jeden trening zajmuje mi od 45 do 70 minut. To tyle. Pozdrawiam. ;-)

#5 maciej1408

maciej1408
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądWlkp

Napisano 07 sierpień 2011 - 17:56

Ja obecnie jeżdżę około 14 h tygodniowo , czasem wychodzi nawet 17h (zależy czy w weekend mam jakiś wyścig czy nie i zależy jak często jadę do klubu na trening) . Mam 15 lat i w sumie jeżdże od 2 lat.. Jak jeżdże sam średnie mi wychodzą około 30 , z kolegami większe , no ale to też jest uzależnione od typu treningu.. Pozdr

#6 Gosc_Lexluthor_*

Gosc_Lexluthor_*
  • Gość

Napisano 08 sierpień 2011 - 10:11

średnio 12h tygodniowo, 4/5 treningów.



Dodaj odpowiedź