Skocz do zawartości


Zdjęcie

dziwne reagujący organizm?


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Basler

Basler
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGrójec

Napisano 27 kwiecień 2008 - 14:20

witam. wybrałem sie ostatnio z kolegą na trase. 140km zaplanowalismy i tyle tez zrobilismy. gdzies tak około 70-80 km pojawily sie problemy. konkretnie kolege dopadł suchy kaszel i zaczął strasznie szybko oddychac w takim stanie wracał do domu. cały czas zastanawia mnie co to moglo być ? na trasie zjadł jagodzianke i pil te energy drinki tiger. zanim zaczal kaslac wypił 2 puszki. po pewnym czasie doszedł do tego bol brzucha. jak wrocilismy to odrazu poszedł spac. przespał ze 2 h wstał i to samo. dopiero po całej przespanej nocy przeszło mu to. co to mogło byc?

#2 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 27 kwiecień 2008 - 14:25

Jeśli napoje były wcześniej źle przechowywane, to możliwe że był to np. wynik działania aspartamu na organizm.

#3 Basler

Basler
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądGrójec

Napisano 27 kwiecień 2008 - 14:27

napoje były prosto ze sklepu. jeden z lodowki i jeden z półki.

[ Dodano: 2008-04-27, 15:31 ]
dodam jeszcze ze wypilem na trasie dokladnie tyle samo co on i ja nic nie poczułem.

#4 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 27 kwiecień 2008 - 14:55

Mnie do głowy przychodzą takie przyczyny:
albo się czymś zachłysnął, lub zimny napój podrażnił gardło.
mogła to też być astma lub reakcja na dużą dawkę kofeiny.
Jeśli koledze się powtórzy taka sytuacja to warto by było się dokładniej temu przyjrzeć.

#5 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 27 kwiecień 2008 - 15:27

Ech ludzie ludzie, tych red bulli i innych tigershitow nie powinno się pić. To najgorszy badziew jaki może być. Zamiast tego badziewia kupcie sobie jakiś izotonik czy hipotonik, albo rozrabiajcie wode z cytryną i czymś tam jeszcze.

#6 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 27 kwiecień 2008 - 16:25

Nigdy nie pijcie tego gówna a jeszcze podczas wysiłku - toż to sama chemia, żadnych gazówek i cocacoli :-x . To jest ciężko strawne dla żołądka i jelit niezabawne.


Podpisuję się pod propozycją Malika

#7 sireus

sireus
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądOpole

Napisano 28 kwiecień 2008 - 19:52

Również nie popieram picia tych różnych wynalazków,typu napoje energetyczne, przynoszą organizmowi więcej szkody niż pożytku. Ale ten suchy kaszel i szybki oddech mogą też być objawem alergii np. na pyłki drzew ( jest wiosna mnóstwo tego w powietrzu), a przy intensywnej jeździe sporo tego się wchłania.



Dodaj odpowiedź