Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z butami i bolącymi ścięgnami


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • Skądwrocław

Napisano 07 sierpień 2011 - 09:34

Po jakiejś godzinie jazdy zaczynam odczuwać ból w tych okolicach (czerwony):
Dołączona grafika

Bolą ścięgna. Wpierw jedna noga, potem także druga. Przeważnie po godzinie od skończenia rowerowania ból ustępuje. Jednak wczoraj byłem w butach niemal cały dzień i dziś także odczuwam te miejsca dosyć wyraźnie.
Jestem przekonany, że przyczyną są buty i ich język, który jednak na pewno nie dotyka bezpośrednio tych obszarów, nawet przy mocno zgiętej stopie.

Czy ktoś z was ma/miał podobny problem ? Przyznam się, że zastanawiam się nad przycięciem obu języków nożyczkami :-/ , ale może jest jakieś inne rozwiązanie tego problemu

#2 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 07 sierpień 2011 - 09:57

z obserwacji u innych kolarzy - niektórzy mają ponacinane języki żeby uniknąć nacisku na te okolice stopy.
Swoją drogą buty zmieniłeś na inne, są to Twoje pierwsze szosowe? bo może to tylko kwestia przyzwyczajenia.

#3 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • Skądwrocław

Napisano 07 sierpień 2011 - 10:09

to są moje pierwsze buty rowerowe (shimano spd dedykowane do MTB), ale mam je od niemal roku - więc chyba nie jest to kwestia przyzwyczajenia

#4 Gosc_Dziegiel_*

Gosc_Dziegiel_*
  • Gość

Napisano 07 sierpień 2011 - 14:59

nie naciągaj tak mocno przedniego rzepa/ klamry, ten sam problem miałem

#5 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 07 sierpień 2011 - 16:39

Nie trzeba od razu nacinać/skracać języków. Podobny problem miałem - ból tych okolic pojawił się u mnie z nikąd po pewnym czasie użytkowania butów MTB. Poprostu podwijam trochę języki i zapinam rzep - po problemie :)

#6 Gosc_Ecobike_*

Gosc_Ecobike_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2011 - 15:49

Wg mnie ten ból podbicia ( o ile dobrze widzę na obrazku),spowodowany jest zbytnim uciskiem buta,nie wiąż ich do końca ani nie zapinaj na klamry,zobaczysz że pomoże.

#7 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • Skądwrocław

Napisano 29 sierpień 2011 - 22:47

Ecobike, to zdecydowanie nie ból podbicia tylko ścięgna, które "ujawnia" się podczas przyciągania stopy w kierunku kolana

#8 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 09 wrzesień 2011 - 13:43

A może zła technika pedałowania...??

#9 as007

as007
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 wrzesień 2011 - 14:38

Znam ten ból, U mnie był bardzo podobny objaw i przeszedł gdy cofnąłem trochę bloki w bucie (też mam MTB). Nawet wygodniej mi sie teraz jeździ, Pzdr



Dodaj odpowiedź