Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chodzenie w butach spd


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafus49

rafus49
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądLipsko

Napisano 10 sierpień 2011 - 20:46

Witajcie,
od niedawna mam buty spd z blokami.
Problem pojawia się gdy muszę zrobić pare kroków, jak np. wejście do domu, czy wyciągnięcie roweru.
Co zrobić, żeby bloki się nie ścierały i buty nie niszczyły przy chodzeniu? Jest na to jakaś rada?

pozdrawiam

#2 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 10 sierpień 2011 - 20:47

Nie chodzić :)

#3 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 10 sierpień 2011 - 21:18

mam buty spd z blokami.

Czy chcesz powiedzieć, że masz buty szosowe z blokami np. typu SPD-SL ? - to jest całkiem inna konstrukcja niż SPD.

To jakie masz buty i jaki system wpięcia ?

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#4 rafus49

rafus49
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądLipsko

Napisano 10 sierpień 2011 - 22:57

Te z blokami przykreconymi do podeszwy buta, a Buty z taka dluga sztywna i plaska podeszwa. Chyba te masz na mysli.

#5 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 11 sierpień 2011 - 06:48

nie ma rady, po jakim czasie trzeba bloki wymienić
i tak się zużywają od wpinania/wypinania

#6 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 sierpień 2011 - 08:06

jeżeli masz buty SPD-SL to proponuję zostawić je razem z rowerem, a z domu wychodzić w innym obuwiu i zmieniać je dopiero jak wystawisz sobie rower i przygotujesz wszystko do jazdy

#7 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 11 sierpień 2011 - 09:22

po prawie trzech sezonach moje bloki skonały po wyścigu TdPA - pewnie przez Gliczarów, trzeba będzie się w końcu wybrać przetestować czy da radę jeszcze pokręcić, bo jedenemu blokowi odpadł dość spory kawałek :mrgreen:

#8 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 sierpień 2011 - 14:09

bo w butach kolarskich się nie chodzi jak w trampkach, czy innych tam pantoflach, najlepiej dla butów jak cały ciężar spoczywa na pięcie i w taki dziwaczny i pokraczny sposób trzeba się poruszać...

pamiętam jak trener na czasówki zabierał ze sobą Trybunę Ludu (gazetę) ściągał buty i stał na niej przez cały czas aż się trening nie skończy :mrgreen:

#9 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:25

problem dopiero jest jak się ma buty carbonowe, bo wtedy szkoda
parę kroków po domu czy żeby do furtki dojść z rowerem to bez przesady, spokojnie można iść, a kiedyś i tak trzeba będzie wymienić bloki

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#10 Troi87

Troi87
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 15 sierpień 2011 - 08:08

jeżeli masz buty SPD-SL to proponuję zostawić je razem z rowerem, a z domu wychodzić w innym obuwiu i zmieniać je dopiero jak wystawisz sobie rower i przygotujesz wszystko do jazdy


No świetny pomysł, a buty zostawie przed klatką schodową albo włoże do kieszonki :P

#11 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 15 sierpień 2011 - 09:23

jeżeli masz buty SPD-SL to proponuję zostawić je razem z rowerem, a z domu wychodzić w innym obuwiu i zmieniać je dopiero jak wystawisz sobie rower i przygotujesz wszystko do jazdy


No świetny pomysł, a buty zostawie przed klatką schodową albo włoże do kieszonki :P

Albo do swojej skrzynki pocztowej ;-)
Albo poprostu schodź w skarpetkach z butami SPD pod pachą.
No i są jeszcze specjalne nakładki na bloki, ale chyba nie do każdego systemu ... Musisz poszukać, a jak nie to może jakiś sprytny patent-samoróbka.

#12 comet1

comet1
  • Użytkownik
  • 215 postów
  • SkądPolska

Napisano 15 sierpień 2011 - 17:41

Ja moje bloki podkleiłem twardą gumą zelówkową (gr. 3mm) kupioną u szewca. Zniknął problem ze ścieraniem bloków a chodzenie jest dużo bezpieczniejsze bo się nie ślizgam (np. na schodach). Czasami wystarczy trochę pomyśleć.
pozdr

O! Widzę, że wykasowano moją sygnaturę. To znaczy, że jej treść dotarła. Bardzo mnie to cieszy.


#13 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 16 sierpień 2011 - 02:28

Ja moje bloki podkleiłem twardą gumą zelówkową (gr. 3mm) kupioną u szewca.


Jaki masz system? Jak to wpływa na wpinanie/wypinanie

OT: Bądź łaskaw nie uprawiać politycznej agitki i zmień swój podpis. Nikogo tu nie obchodzi jakie masz poglądy polityczne.

Gdzie jest moderator?

#14 GreQ

GreQ
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 sierpień 2011 - 07:29

jeżeli masz buty SPD-SL to proponuję zostawić je razem z rowerem, a z domu wychodzić w innym obuwiu i zmieniać je dopiero jak wystawisz sobie rower i przygotujesz wszystko do jazdy


No świetny pomysł, a buty zostawie przed klatką schodową albo włoże do kieszonki :P


jak trzyma rower w piwnicy to spokojnie może zejść w klapkach i zmienić obuwie po wszystkich czynnościach przygotowawczych do jazdy i wyjść już przygotowany kompetnie do jazdy



Dodaj odpowiedź