Skocz do zawartości


Zdjęcie

pulsometr


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dawidjak88

Dawidjak88
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądRakow/Raciborz

Napisano 01 maj 2008 - 16:38

Chciałbym sobie kupić pulsometr, ale nie wiem jaki. Może podacie kilka dobrych ofert. Najlepiej aby nie był za drogi, ale dobry. ;)

#2 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 01 maj 2008 - 18:05

Ja od początku swojej przygody z rowerem używam takiego pulsometru :
http://allegro.pl/it...a_md_41189.html
i nie narzekam. Cena nie jest wygórowana, a problemów z nim nie ma, dlatego mogę go polecić.

pozdro

#3 marakatti

marakatti
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądJyvaskyla

Napisano 02 maj 2008 - 13:42

Witam,

Pulsometr pokazany przez Jesiona chwalą także użytkownicy forum biegowego. Ja sam przymierzam się do jego kupna - używałem także pulsometru RUN-TEC, na allegro za 49zł np ta aukcja Run-tec nie posiada jednak możliwości zapamiętania międzyczasów, co potrafi ten Donnay/Medion. Run-tec działał w porządku (już go nie mam, był pożyczony) czasem gubił się tylko w pobliżu sieci wysokiego napięcia - używałem go przy bieganiu. Moim zdaniem warto, dopóki nie dowiesz się jakich konkretnie funkcji chcesz używać a także czy chcesz wydać ponad 600zł na coś z firmy Polar czy Suunto.

Pozdrawiam

#4 Arthur

Arthur
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 12 maj 2008 - 17:56

jesion - dziś przyszedł mi pulsometr, który polecałes i mam w jego sprawie kilka pytań:
1) Można w nim ustawiać tylko 3 poziom pulsu - mianowice poniżej, powyżej i pomiędzys trefami - jakie ty masz ustawione (procentowo oczywiście)
2) Czy działa Ci informacja o tym, ile przbywasz w danej strefie?? u mnie mimo, że jestem w strefie poniżej non stop to i tak czas się nie zmienia:/ może czegoś nie nacisnołem??
3) czy po resecie znokają wszystkie dane?? łączine z ustawienie moich progów?? Czy hest jakiś inny sposób na to, żeby pulsometr pokazywał średni puls z każdego treningu poza resetem??

Dzieki z góry za pomoc

#5 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 12 maj 2008 - 19:43

1) Ja mam ustawione 2 strefy: dolną (ok.60% MT) i górną (84-85% MT)

2) Czy działa Ci informacja o tym, ile przbywasz w danej strefie?? u mnie mimo, że jestem w strefie poniżej non stop to i tak czas się nie zmienia:/ może czegoś nie nacisnołem??


Nie zwracałem raczej na to uwagi, więc nie kojarze

3) Po resecie znikają: czas średni puls i kalorie. Jeśli ustawisz swoje progi to po zresetowaniu nic się z nimi nie stanie ;-)

A nie przysłali Ci instrukcji obsługi pulsometru :?:

#6 Arthur

Arthur
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 12 maj 2008 - 21:22

Kurde, jak resetuje to niestety progi znikaja:-( Ale wprowadzeni ich zajmuje jakieś 30 sekund więc nie ma problemu:-)

#7 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 13 maj 2008 - 08:02

Kurde, jak resetuje to niestety progi znikaja:-( Ale wprowadzeni ich zajmuje jakieś 30 sekund więc nie ma problemu:-)


Hmm ... u mnie progi nie znikają, ale może poszperam coś w instrukcji i znajdę może jakieś rozwiązanie

#8 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 13 maj 2008 - 08:07

bo progi maja nie znikac. po to je ustawiles, zebys potem wiedzial w jakich zakresach tetna jezdziles. jak chcesz ustawic nowe musisz zresetowac wszystko, lub wyciagnac na chwile baterie. pozdr

#9 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 13 maj 2008 - 10:17

Mam ten sam pulsar i u mnie nic nie znika ...
A w jaki sposób kasujesz dane po treningu ? 2 sek przytrzymaniem przycisku 'SET' ? Godzina i data też Ci się kasują ?
Jeśli nie masz instrukcji to daj znać - podeślę Ci na maila.

#10 Arthur

Arthur
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 13 maj 2008 - 10:26

Kasuej przytrzymując 4 przyciski razem przez około 2 sekundy.

#11 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 13 maj 2008 - 10:31

Kasuej przytrzymując 4 przyciski razem przez około 2 sekundy.


No to mamy rozwiazanie zagadki ;)
Źle kasujesz bo właśnie w ten sposób, jak sam zauważyłeś, kasujesz wszystkie dane wpisane przez Ciebie, czyli przywracasz stan licznika do stanu fabrycznego. Po prostu przytrzymaj 'SET' przez 2 sek w trybie stopera (zacznie odliczać czas ale po 2 sek się wyzeruje) i skasujesz tylko dane z treningu.

#12 Arthur

Arthur
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 13 maj 2008 - 10:34

Rzeczywiście:-) Musiałem nie doczytać:-) A czy u Ciebie działa opcja pokazywania ile czasu spędziłeś w danej strefie??? I jakie strefy masz ustawione???

#13 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 13 maj 2008 - 10:49

Rzeczywiście:-) Musiałem nie doczytać:-) A czy u Ciebie działa opcja pokazywania ile czasu spędziłeś w danej strefie??? I jakie strefy masz ustawione???


Wszystko działa. Ustawiałem strefy wg. instrukcji (więc całkiem prowizorycznie póki co). Mam 2 strefę - wytrzymałościową: 126/155 czyli 65% HRmax/80% HRmax.
Opcja czasu spędzonego poniżej/w/ponad strefą działa. A u Ciebie co tam się pokazuje? Same zera, że niby nie działa?

#14 Arthur

Arthur
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 13 maj 2008 - 10:51

Dokładnie. Nie wiem co jest grane?? Zaraz ide pokręcić i przetestuje co i jak. Zobaczymy wtedy:-)

#15 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 13 maj 2008 - 19:29

Jak teraz będziesz dobrze kasował dane to wszystko będzie w porządku :-D

#16 Arthur

Arthur
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 13 maj 2008 - 21:04

Byłem, sprawdziłemw i wszystko w normie:-) Wielkie dzięki za pomoc.

#17 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 13 maj 2008 - 21:30

zeby zapisywal te dane o ktorych mowisz , musisz miec wlaczony stoper. pozdr



Dodaj odpowiedź