Skocz do zawartości


Okulary sportowe - korekcyjne


63 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 07 maj 2008 - 19:04

Spotkal sie moze ktos z Was z salonem optycznym ktory potrafilby wykonac szkla do sportowych oprawek ? Od wszystkich leniow w bdg uslyszalem ale nie da sie, za duza krzywizna, itp :P

Szkla ktore potrzebuje to

OP SPH 0 CYL -1 Os 10*
OL SPH 0 CYL -1 Os 180*

PD 57 mm wiec raczej malo, stad problem z dobraniem oprawek...

Niestety soczewki odpadaja, podobnie jak okulary z dodatkowa wkladka korekcyjna chyba ze nie znajde nic innego :/

Na oprawki i 2 pary szkiel chcialem przeznaczyc max okolo 1,2k pln

pozdrawiam i licze na Wasza pomoc

#2 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Napisano 07 maj 2008 - 19:32

dlaczego odpada u ciebie noszenie okularów z korekcyjnym dodatkiem... bardzo dobre rozwiązanie, takie okulary to 70pln zepellinki mam i sobie chwalę + 40pln kosztowały mnie moje szkła, i sobie śmigam... jak masz 1,2k pln na ten manewr to nie lepiej sobie dołożyć troszkę kasy i operacje zrobić?

#3 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 07 maj 2008 - 19:36

O operacjach wlasnie rozne rzeczy slyszalem :/ Pojawiaja sie nieciekawe skutki uboczne, pozatym wada jest raczej niewielka (mimo to po calym dniu w ksiazkach jak ide na rower to jestem slepy jak kret) no i chyba jeszcze z 3-4 lata powinienem poczekac

A jak jest z parowaniem takich wkladek ? smigasz tez troszke MTB czy tylko szosa ? Nie wyobrazam sobie sytuacji w ktorej krople deszczu albo co gorsze blota zaczynaja wpadac miedzy okulary a te szkla :/ No i ta gruba ramka, nie ograniczna pola widzenia ?

#4 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Napisano 07 maj 2008 - 19:50

jestem prawdziwym szosonem i mtb sie nie kalam... regularnie śmigam w deszczu i nigdy nic nie wpada między soczewkę a szkło, jak schylę głowę i dmuchnę mocno to zaparują okulary na 2-3 sekundy... mi pola widzenia nawet w dolnym chwycie nie ogranicza...

#5 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 07 maj 2008 - 20:01

Przejzalem pobieznie oferte rudego i w sumie wydaja sie byc sensowne, inne wkladki korekcyjne sa strasznie male i maja gruba ramke w porownaniu do reszty :/ Ale jak podliczyc calosc i tak wychodzi okolo 800-1000 :/

#6 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 07 maj 2008 - 20:35

widze, ze koniecznie chcesz wydac duzo kasy. Twoja sprawa, ale radze zrobic na probe to co mowi kolega Pegos. nawet jak Ci nie bedzie odpowiadac, stracisz malo, a zaoszczedzic mozesz duzo. pozdr

#7 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 07 maj 2008 - 20:56

mam wade -10L -8P. uzywam okularow z korekcja -8L -6,5P. nie mam problemow z widzeniem. co wiecej wydaje mi sie ze widze znacznie wiecej niz zdrowi ludzie. nawet przy -2 raczej zapominalbym zabierac bryli. zreszta pamietam ze jako dziecko wlasnie tak miewalem ze sobie zapominalem.
w tym roku na probe na imprezy zabiore soczewki jedniowe + okulary sportowe.
tak sie sklada ze akurat dzisiaj bylem u optyka w krakowie i pytalem o ten temat. mowil ze robia takie rzeczy jak profilowanie szkiel do opraw sportowych, ale nie przy mojej wadzie, bo soczewka na brzegu robi sie taka gruba ze nie da sie tego sensownie wygiac. co zreszta jest zrozumiale. tak do -2 da sie jeszcze w miare zrobic.
w zwiazku z tym nie pytalem juz o termin realizacji i cene, ale jest to jak najbardziej mozliwe.

#8 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 07 maj 2008 - 21:27

nick, Koniecznie duzo kasy nie, jade pozyczyc zwykle solano takie jak mam teraz ale z korekcja (szkla zerowki, kolega z nich nie korzysta) zobacze jak to wyglada w praktyce...

Powiedzmy ze skapiec placi 2 razy, a okularow sie nie kupuje na jeden rok ;) Niestety takie sa realia na tym rynku cena bardzo mocno przeklada sie na jakosc produktow - przekonalem sie o tym juz kupujac normalne okulary korekcyjne na codzien :/ pozatym nie mam szkiel "fotochromow" ktore i tak nie dzialaja w aucie w lato prowadzenie auta pewnie bedzie dosc meczace
spros, Moglbys zapytac o takie szkla jak moje ? Baza 8 no i jaki koszt dwoch par, jedne zolte + AR i drugie szare lub brazowe w miare mozliwosci z polaryzacja (jaki to dodatkowy koszt ?)

#9 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 07 maj 2008 - 21:53

Witam
Klaudiusz, ja też mam wadę wzroku. Jeżdżę w oklarach Accenta- model onyx. Dla mnie są super. Wkładka jest mniej wygięta jak w Zeppelinach i obraz się nie deformuje. Najpierw kupiłem własnie Zeppeliny, potem Accenty.
Moim zdaniem nie ma sensu wydawać dużo kasy. Okulary z wkładka są optymalnym rozwiązaniem. U mnie w Zeppelinach jeździ syn. Wywalił wkładkę i używa ich z powodzeniem. Pomyśl - wydasz dużo kasy a jak będziesz miał kraksę ( czego nie życzę) i okularki się stłuką???
Pozdrawiam Brać Szosową.

#10 Skeeball

Skeeball
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 maj 2008 - 21:58

Ja mam okulary Accent Onyx z wkładką ze szkłami optycznymi ok. -6 (nie pamietam dokładnie). Soczewki korekcyjne są standardowe z tworzywa sztucznego. Pole widzenia jest nieco mniejsze niż w klasycznych okularach - trzeba bardziej wykręcać głowę przy oglądaniu się do tyłu. W czasie jazdy nie parują - zdarza się to czasami w chłodne dni po zatrzymaniu (z powodu ustania ruchu powietrza). Optyk w salonie, gdzie mi te szkła wprawiali powiedział, że ze względu na ustawienie soczewek pod kątem do osi optycznej oka trzeba zastosować jakiś współczynnik i dostosować moc soczewki.
Podsumowanie: IMO zalety przeważają nad wadami - odkąd jeżdżę w tych okularach, jeszcze żaden robal nie wpadł mi do oka, nie łzawią mi tez oczy przy większych prędkościach.

PS. Salon, w którym mi to robili, jest w Poznaniu na ul. Głogowskiej niedaleko dworca kolejowego. Widziałem też na Allegro oferty optyków, którzy wstawiają na zamówienie soczewki korekcyjne do okularów kolarskich z wkładkami - może to jest rozwiązanie dla ciebie.

#11 bk

bk
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądZawiercie/Kraków

Napisano 08 maj 2008 - 19:39

Ja od 2 tygodni mam okulary accent onyx, wcześniej jeździłam w b-skin hybris bez wkładki korekcyjnej... IMO b-skiny są o niebo lepsze (jakość szkieł, oprawek itd)... W przypadku accentów muszę naprawdę mocno skręcić głową do tyłu, żeby zobaczyć co jest za mną-ciągle się nie mogę przyzwyczaić :evil: ... przy prędkości ok 70km/h oczy łzawią dużo bardziej niż w przypadku b-skinów (przy nich łzawienie było małe nawet przy ponad 85km/h)... No ale cóż - postanowiłam jeździć z okularami korekcyjnymi -trudno...
Myślałam też nad jakimś modelem Rudy'ego, ale w tym przypadku trzeba dać za samą wkładkę 200zł, a do tego jeszcze szkła i oprawki :-/
Ogólnie: do wyboru są tylko kiepskie okularki za ok 100zł lub Rudy za dużo więcej, szkoda tylko że nie ma czegoś pomiędzy... :-(

#12 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 maj 2008 - 19:49

mam okulary arctica s-32 i jestem zadowolony, sama wkładka nie jest bardzo duża, ale pole widzenia jest wystarczające, natomiast zwykłe przyciemniane szkła są bardzo duże, dzięki czemu świetnie zakrywają oczy, nawet w deszczu widoczność jest dobra, owady odbijają się od nich :lol: oczy nie łzawią, nawet przy prędkościach ponad 50km/h

#13 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 08 maj 2008 - 20:16

Narazie stanelo opcji Rudy + wkladka korekcyjna, mialem okazje obejzec i okulary sa b wysokiej jakosci i i jak na podwojne szkla bardzo leciutkie. Udalo mi sie skontaktowac z osoba ktora dorabiala szkla korekcyjne do oprawek sportowych i podobno sa raczej delikatne i porysowaly sie znacznie szybciej od oryginalow a szkla z trivianu to kolejne duze pieniazki...
Tylko ktore oprawki :mrgreen: na szkla jestem zdecydowany w wersji wypas yellow + multilaser (albo inne ciemne, na slonce) w wersji econo racing red podobno sa w miare uniwersalne, a Wy jakie macie doswiadczenia z kolorem soczewek ?

#14 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 02 czerwiec 2008 - 09:09

Moglbys zapytac o takie szkla jak moje

zapytalem w koncu, uff. troche to trwalo. oto odpowiedz:
szkla do oprawek wyginaja do kolo +-3d. facet mowi ze same szkla nie sa wiele drozsze od takich do zwyklych okularow. czyli od kilkudziesieciu zlotych. te bardziej zakrzywione moga byc deko drozsze, ale cena w granicach normalnych okularow.
co jest potrzebne: rozstaw zrenic i oprawki. oczywiscie w nie kazde da sie wstawic kazde szkla, wiec facet mowil ze najpierw musialby je zobaczyc. czyli oprawki nalezy kupic z mozliwoscia zwrotu.
troche zachodu na pewno jest, ale jesli sie chce to mozna miec.

#15 Gosc_tozik_*

Gosc_tozik_*
  • Gość

Napisano 02 czerwiec 2008 - 09:29

bardzo dobre rozwiązanie, takie okulary to 70pln zepellinki mam i sobie chwalę + 40pln kosztowały mnie moje szkła, i sobie śmigam...


Potwierdzam, też mam Zeppeliny, 4 sezony, bez zastrzeżeń, nie raz jeździłem przy fatalnej pogodzie. Jedynie co... odpadł znaczek z jednej strony ;) Główne szkła nieco już porysowane no ale to normalne przy intensywnej eksploatacji.
Aha - ok -2,5 z każdej strony jakby co.

#16 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 07 kwiecień 2010 - 11:09

Odgrzewam. Może to info przyda się jakiemuś poznańskiemu okularnikowi.
Kupiłem ACCENTy ONYX. Wybrałem się do galerii Pestka i Plaza, bo akurat mam blisko.
W Fielmannie (Pestka) zaśpiewali mi 220zł za wprawienie szkiełek korekcyjnych. Badania wzroku "gratis".
Poszedłem do Vision Express (Plaza). Za zrobienie szkiełek 129zł. Badanie 69zł.
Piętro niżej (winda :mrgreen: ) Lider Optyk, 80zł za szkiełka, 20zł za badanie wzroku...
Dla mnie wybór był prosty.

#17 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 kwiecień 2010 - 08:41

Zawsze warto sprawdzić cenę ;-)
Soczewki oczywiście plastykowe?
W zeszłym roku kupiłem podobne z wyglądu, tylko z wysprzedaży za ok. 80 złociszy, mają 3 pary szkieł poliwęglanowych, z których używam głównie ciemnych w dzień i przeźroczystych po zmierzchu, żółte rzadziej, choć moja małżonka lubi żółte, dla mnie świat ma jakieś dziwne kolory... No ale wracając do rzeczy - mają identyczną oprawkę (przynajmniej jeśli chodzi o kształt) na soczewki korekcyjne, na początku nie mogłem się przyzwyczaić, bo jest diabelnie mała, jak od okularów dziecięcych, zawęża obszar (ostrego) widzenia na boki...
Prawdę mówiąc zastanawiam się nad porządnymi fotochromowymi z wkładkami korekcyjnymi. Wiem, że kosztują niemało, ale to chyba dopiero po serii badań okulistycznych, które mnie wkrótce czekają... No cóż, starość nie radość ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#18 TUKAN

TUKAN
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądKrapkowice -Tomek

Napisano 14 kwiecień 2010 - 21:49

Mam parę pytań

1- ile takie okularki na szose z korekcją kosztują i czy jest taki optyk w opolu lub okolicy.

Serdeczne dzięki za odp.

POZDROWER :D

#19 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 23 kwiecień 2010 - 11:14

Okulary (accent Onyx) kosztują około 100 zł, a soczewki wprawi Ci każdy optyk za około 40-50zł

#20 TUKAN

TUKAN
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądKrapkowice -Tomek

Napisano 18 maj 2011 - 12:07

Okulary (accent Onyx) kosztują około 100 zł, a soczewki wprawi Ci każdy optyk za około 40-50zł


Dzięki za podpowiedź ale znalazłem przypadkowo dużo tańszy sposób na osłonę oczu:).
Kupiłem żółte okulary szlifierskie za 8 zł. Nie ma bata żeby mi coś zawiało a przy okazji mam lepszy kontrast :)) Teraz cały czas ich używam i jestem bardzo zadowolony.
pozdrower




Dodaj odpowiedź