Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosa Klasyk


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ozi23

ozi23
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądJarocin

Napisano 10 wrzesień 2011 - 17:43

Witam serdecznie wszystkich forowiczów :)

Interesuje się szosami od tego sezonu, także jestem nowy w tym temacie ale wszedłem w posiadanie ciekawego roweru. Majsterkowicz ze mnie żaden i na sprzęcie za bardzo się nie znam choć próbuje co nie co wynieść z tego forum (przeglądam od pewnego czasu ale nie udzielam się).
Rower jest na osprzęcie Campagnolo, nie znanego pochodzenia. Próbowałem znaleźć informacje na jego temat w internecie i trafiłem tylko na Wolfganga Steinmayra, austriackiego kolarza z lat 70'. Jego podobizna znajduje się na ramię. Miał ktoś styczność lub słyszał o rowerach tej "firmy"? Wydaje się, że są to rowery sygnowane jego osobą. Co najlepsze dostałem ten rower całkowicie za darmo zza granicy :-D Czy mógłby być ktoś tak miły i wycenić ten rower i napisać coś o jego osprzęcie? Aha. Rower leżał kilka lat w piwnicy i zostało ukradzione tylne koło (niestety). Macie może jakieś sugestie odnośnie roweru? Starać się dokupić tylne koło Campagnolo czy jakieś zwykle tanie byle, żeby pojeździć? Planuję trochę odnowić ten rower bo szkoda takiego sprzętu.

Zdjęcia zamieściłem tutaj:

https://picasaweb.go...COfJsbWLtYiviAE

#2 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 wrzesień 2011 - 19:53

Mod - prosze temacik do Retro przerzucić .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#3 @bartek

@bartek
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 wrzesień 2011 - 20:25

Jak dostałeś go za darmo to oczywiście, że warto dokupić koło (jakoś okazyjnie) i wyczyścić wszystko, podregulować i przesmarować :) Szkoda, że nie masz smykałki do majsterkowania, może jednak Cię to wkręci? Jest satysfakcja, kiedy samemu się ustawi rower i chodzi jak pszczółka. Lakier na ramie nie jest w wyśmienitym stanie, ale w to raczej nie warto inwestować, chyba że przewidujesz dłuższą przygodę z tym bike.
Pozdrawiam

#4 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 10 wrzesień 2011 - 21:36

Hamulce (mocniejsze, ale z epoki), koło, drobne poprawki lakiernicze i będzie git. Ładny sprzęt, szkoda wyrzucać, bo jest na dobrym osprzęcie. Skąd ja znam tą przerzutkę z tyłu? Być może nie wiesz, ale na niej Eddy Merckx wygrał swoje 4 pierwsze TDF. Niestety kilka miesięcy temu rozwaliłem taki rarytasik, bo za mocno złożyłem się w wirażu i był tam piasek co skutkowało gwałtowną deceleracją :-( . Brzydkie blizny na nodze i łokciu pozostały. Daj koledze który się zna na regulacji i śmigaj. Naprawdę niezły kawał stalówki.
pozdrawiam

#5 ozi23

ozi23
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądJarocin

Napisano 11 wrzesień 2011 - 22:01

Sorry za założenie tematu w niewłaściwym miejscu. Dzięki za wpisy. Wkręcić możliwe, że się wkręcę do czegoś rower zobowiązuje :) Postaram się w szybkim czasie doprowadzić rower do porządku i mam nadzieje, że będzie służył.

#6 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 11 wrzesień 2011 - 23:31

Cymesik. Rury columbusa, osprzęt campy i do tego kierownica jaskółka. Mam zabytkowe szosowe koła pod szytkę. Wymagają troski (naciągnięcie, albo wymiana szprych, nasmarowanie piast itd.) ale będą pasować. Jeśli jesteś zainteresowany zapraszam na priv.

#7 kapsel

kapsel
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądPtb \ ŁDZ

Napisano 12 wrzesień 2011 - 12:43

świetny jest.co do wyceny to jest trudna kwestia.
jeny, z dziką chęcią bym go wziął w swoje ręcę, uwalił się po łokcie ,tylko po to żeby go potem z dumą postawić na koła, błyszczącego i dumnego.
(gydyby się okazało że nie po drodze wam ze sobą to pisz na priv :D )

#8 ozi23

ozi23
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądJarocin

Napisano 13 wrzesień 2011 - 15:50

Dzisiaj objechałem paru znajomych zajmujących się rowerami i wszyscy są zgodzi co do pozostawienia oryginalnego lakieru. Jedynie polerka. Na obecna chwile mam założone koła Weinmann (czarne obręcze) z piastami shimano 105 z kaseta jak się nie mylę 6-rzędową. Może nie pasują ale nie mogę się doczekać jazdy na nim ;-) W miedzy czasie postaram się znaleźć drugie koło na piaście Campagnolo i obreczach Mavica, żeby wszystko ze sobą pięknie współgrało :mrgreen:



Dodaj odpowiedź