Skocz do zawartości


Wyścig o Puchar Wójta Gminy Piekoszów 2008


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Fabio_*

Gosc_Fabio_*
  • Gość

Napisano 08 maj 2008 - 13:46

REGULAMIN

Ogólnopolskiego wyścigu kolarskiego o Puchar Wójta Gminy Piekoszów
oraz „Puchar Polski” w kategorii Masters – 10.05.2008r
I EDYCJA „Pucharu Gór Świętokrzyskich”


1.Organizatorzy:
Urząd Gminy w Piekoszowie, Kieleckie Towarzystwo Cyklistów,
oraz współorganizatorzy: Świętokrzyski Regionalny Związek Kolarski w Kielcach, PROM – ART.- Leszek Janiszewski.

2.Cel imprezy:
- Popularyzacja i promocja Regionu Świętokrzyskiego oraz Gminy Piekoszów.
- Sprawdzenie aktualnej formy zawodników tak w kategoriach Masters jak i młodzieży.
- Popularyzacja sportu kolarskiego wśród młodzieży.

3.Termin i miejsce zawodów.
Zawody rozegrane zostaną w Piekoszowie w dniu 10.05.2008r. Zapisy w dniu imprezy w Biurze zawodów – GOK w Piekoszowie – ul. Kolejowa – w godzinach 12.00 – 14.00.

4.Uczestnictwo:
Prawo startu mają zawodnicy Masters, junior, junior młodszy, młodzicy oraz zawodnicy do 29 roku życia którzy nie podpisali kontraktów z grupami zawodowymi i sportowymi. Posiadający aktualne licencje, badania lekarskie, pełny twardy kask, sprawny technicznie rower oraz uiszczone startowe wg Kalendarza Masters (przepisy pkt6)

5.Zasady finansowania:
Koszty dojazdu, noclegi, wyżywienie oraz wpisowe ponoszą zawodnicy lub kluby. Koszty organizacyjne wyścigu Organizatorzy. Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

6.Sposób przeprowadzenia wyścigu:
Kategoria I rocznik 1978 –1969
Kategoria II A rocznik 1968 – 1964, II B rocznik 1963-1959
Kategoria III A rocznik 1958 –1954, III B rocznik 1953-1949
Kategoria IV A rocznik 1948 – 1944, IV B rocznik 1943-1939
Kategoria V rocznik 1938 i starsi
Wyścigi przeprowadzone zostaną zgodnie z przepisami sportowymi P.Z.Kol.
i przepisami ruchu drogowego na trasie okrężnej: start Piekoszów ul. Kolejowa - Wincentów – Łosień – Małogoskie – Promnik – Chełmce – Brynica – Micigózd –
meta Piekoszów ul. Częstochowska
Długość rundy – 27,8 km .

PROGRAM MINUTOWY:
godz.15.00 – start Kat. I oraz zawodnicy do lat 29, juniorzy, juniorzy młodsi – 3 rundy
godz.15.08 – start Kat. II A i B – 3 rundy
godz.15.13– start Kat. III A i B– 2 rundy
godz.15.18 – start Kat. IV A i B, Kat. V i młodzicy (IV A i B – 2 rundy ; V i młodzicy –1 runda)

7.Nagrody:
W każdej kategorii wiekowej trzej pierwsi zawodnicy otrzymują puchary oraz dyplomy.

8. Sprawy różne:
- Odprawa techniczna – godz.14.30
- Organizatorzy nie odpowiadają za spowodowane wypadki i rzeczy zaginione
- Każdy zawodnik startuje na własną odpowiedzialność
- Wyścigi przeprowadzone zostaną przy okresowo zamkniętym ruchu drogowym na czas przejazdu grupy zasadniczej ; zawodnicy tracący kontakt z grupą zasadniczą zobowiązani są do jazdy zgodnej z przepisami ruchu drogowego.
- W sprawach nie ujętych w regulaminie stosuje się przepisy P.Z.Kol. w porozumieniu z Sędzią Głównym i Organizatorem.
- Zawodnicy, którzy nie dostosują się do poleceń organizatora i Komisji Sędziowskiej zostaną ukarani zgodnie z przepisami sportowymi P.Z.Kol.
- Odpowiedzialnym za przeprowadzenie zawodów jest kol. Józef Sobura.
- W sprawach wyścigu prosimy o kontakt z kol. Ireneusz Chrabąszcz tel. 041 306-13-50 Jerzym Krukiem tel. 041 366-35-60 .
- Regulamin zatwierdzono przez Świętokrzyski Regionalny Związek Kolarski w Kielcach.

SZPITALE:
- Szpital Miejski ul. Kościuszki 25 Kielce tel.041 3446743
- Szpital Wojewódzki Zespolony ul. Grunwaldzka 45 Kielce tel.041 3671200
- Szpital Wojewódzki Spec. Gruźlicy i Chorób Płuc Chęciny (Czerwona Góra) tel.041 3152147


REGULAMIN KLASYFIKACJI PUCHARU GÓR ŚWIETOKRZYSKICH
Puchar Gór Świętokrzyskich składa się z czterech niżej wymienionych wyścigów:
- I edycja: „O Puchar Wójta Gminy Piekoszów” – 10.05.2008r.
- II edycja: „Gonitwa wokół Zamku Chęcińskiego” – 11.05.2008r.
- III edycja: „Mistrzostwa Polski” Strawczyn – 21.06.2008r.
- IV edycja (finał): „Truskawkowy Szus” Bieliny – 06.07.2008r.
Klasyfikacja będzie prowadzona tylko w poszczególnych kategoriach MASTERS.
Aby zawodnik mógł być sklasyfikowany musi ukończyć, co najmniej trzy wyścigi z wyżej wymienionych i musi wziąć udział w wyścigu finałowym w Bielinach.
Wygrywa zawodnik z najmniejszą ilością punktów przyznawanych według przykładu poniżej:
Zawodnik otrzymuje za 1miejsce 1punkt, za drugie miejsce 2punkty, za 3miejsce 3punkty itd.
Do klasyfikacji generalnej brane będą najlepsze rezultaty z trzech wyścigów uzyskane przez danego zawodnika.
W przypadku równej ilości punktów decyduje lepsze miejsce w wyścigu w Bielinach.


Jak tam wasze przygotowania do tej imprezy? Czy ktoś z was jedzie?

Ja w tym tygodniu zrobiłem trening w poniedziałek i małą przejazdzke w wtorek. Po za tym odpoczywam. Wyścig raczej przejadę na pół gazu. Wszystko zależy od sytuacji jaka się utworzy i od formy dnia. Jak będzie okazja zawalczyć to powalcze, a jak nie to przejadę bez rwania w połowie stawki. Jednym słowem nie będe się napinał na wynik.

Możecie też w tym temacie zamieszczać wasze relacje już po samej imprezie.

Do zobaczenia na trasie

#2 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 08 maj 2008 - 14:33

fatalna sprawa, bo akurat tamtedy chcialem przejezdzac sobie jadac na swoja weekendowa rowerowa wycieczke. znaczy sie dobrze ze napisales bo teraz wiem, musze nieco zmodyfikowac trase, bo nie usmiecha mi sie stac i czekac az warijaty przesmigaja na swoich rumakach. a juz najgorsze bylo by wlec sie za nimi z jakas marna predkoscia 45km/h :lol: chociaz moze popatrze... kto wie.

#3 Gosc_Fabio_*

Gosc_Fabio_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2008 - 20:21

Przed godzinną wróciłem z Piekoszowa. Pogoda dopisała, stawiło się dużo kolarzy. O 15 na start staneła moja grupa wiekowa tj. do Masters 0 (do 29lat bez zawodowych kontraktów).

Dystans: 84,5km (3 rundy po 28,7km)
Średnia: 31.9km/h
Czas: 2h 39' 12''

Co tu dużo można powiedzieć. Biorąc pod uwagę fakt, że trenuję rok i nie należę do ekipy kolarskiej (jak większość startujących w mojej grupie - 16 zawodników) nie miałem większych szans, aby dotrzymać im kroku. Czyli mieć średnią powyżej 40km/h.
Średnia i tak jest dla mnie bardzo dobra. Pół okrążenia przejechałem kompletnie zatkany i pół wyścigu z skurczami. Przez cały wyścig jechałem, a to trochę się łapiąc w kolejne mijające mnie grupy lub sam. Ostatnie 20km przejechałem w 3-osobowej grupce. Miejsce zająłem 14. Wyprzedziłem 1 osobę, a jedna osoba nie ukończyła.

Ogólnie jestem zadowolony. Sam start traktowałem treningowo.

#4 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 11 maj 2008 - 11:22

ja tez bylem. ale tak jak wczesniej pisalem: tranzytem. moze mnie widziales, w niebieskiej mapie-map z lemondka :D co oszukiwal jadac pod prad?
podobala byla reakcja ludzi : "panie! nie w w tą stronę!" jeden mi nawet wbiegl i recznie prawie probowal pomagac zawrocic. dobrze ze mialem z wiatrem to mnie nie dogonil.
no a dzisiaj w checinach, troche wiecej gorek bedzie.
a propos. pierwsza grupa byla strasznie porwana po drugim skrecie w prawo, tj. najpierw zajaczek potem 500m dalej z 6 osob potem po 500m z 10 potem jeszcze ze 3 pojedyncze. co sie stalo? przeciez tam nie ma jakis wiekszych gorek. tempo jakies 30km/h i to z gorki wiec mozna powiedziec zadna. jakas kraksa w rykoszynie byla czy co?



Dodaj odpowiedź