Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tylne koło...


34 odpowiedzi w tym temacie

#1 kriso1994

kriso1994
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Skądokolice Zamościa

Napisano 10 maj 2008 - 16:15

Witam!!
Możecie powiedzieć że jestem troche dziwny że kupiłem kolarke na allegro. :-?
No ale ja kupiłem. I pisało że przednie obumienie do wymiany.
A ja sie nie zapytałem czemu...
Już kupiłem i zawiozłem przednie koło do naprawy.
I się okazało że to jest stary model koła, tzw. szywka.
Chodzi o to że tego sie nie opłaca ładować. I doradzili mi żeby kupić nowe koło.
No i facet (z naprawy) zostawił mi szprychy a reszte dał nowe.
Wyniosło mnie to ponad 100 zł.
A teraz to samo sie zrobiło z tylnym kołem :-x


I w tym moje pytanie. Czy ktoś może ma do sprzedania tylne koło?? (rozmiar 28, szczegółów nie znam)
Albo może mi doradzi co w tej sytuacji zrobić żeby nie wyniosło mnie to tyle samo co poprzednie koło??


Czekam na szybką odpowiedź.
Kris

#2 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 10 maj 2008 - 17:00

trochę chaotycznie piszesz kriso1994. Po pierwsze nikt nie będzie ci mówił że jesteś dziwny dlatego że kupiłeś kolarkę na allegro bo część z nas też tam kupiła swoje bajki.
Co do twojego problemu to może mógłbyś trochę dokładniej opisać o co tam chodzi??
Jeśli na allegro pisało że przednie ogumienie do wymiany no to dlaczego kazali ci wymienić całe koło ??
Po drugie nie spotkałem się nigdy z takim słowem jak "szywka" więc podejrzewam że chodzi tu raczej o to że są to koła na "szytki" czyli oponki bezdętkowe. I tu dochodzimy do sedna bo jeśli to koła są tak zniszczone że nie opłaca się ich ani reperować ani tym bardziej na nich jeździć no to nie lekko będzie ci dostać jakieś inne kółka do 100zł, nawet z używanymi będzie ciężko. A jeśli koła są jednak w porządku a tylko szytki trzeba wymienić no to najtańsze szytki na allegro możesz dostać już za jakieś 60-70 zł.

pozdro
tik_tak

#3 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 10 maj 2008 - 19:05

Tik_Tak ty też niezbyt jasno to piszesz."szytki" a opony bezdętkowe to 2 różne systemy ogumienia!

kriso1994 już widzisz że w serwisach chcą tylko rucha...haha z kasy ludzi ,trzeba było napisać na forum co nie tak było z tym kołem , może wystarczyło zalać uszczelniaczem tą szytke ostatecznie wymienić ją.w ogóle co za baran z tego serwisu że zostawił ci stare szprychy rzecz którą trzeba bezwzglednie wymieniać przy przeplataniu koła

#4 kriso1994

kriso1994
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Skądokolice Zamościa

Napisano 10 maj 2008 - 19:51

on powiedział że na stan polskich dróg to nie długo z tym kołem zabawie.
no ale masz racje że wczesniej sie was nie zapytałem.
no a teraz mozna tym uszczelniaczem zalać??

#5 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 10 maj 2008 - 20:16

fakt, źle się wyraziłem ale ogólnie wiadomo o co mi chodziło prawda ?? ;-)

#6 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 10 maj 2008 - 20:17

kriso1994: http://karbonkrieg.o...rg/tubvscl.html - od tego zacznij. Jeśli miałeś szytki i gość przeplótł Ci dobrą obręcz na nową, pod opony, to zacząłbym od wykastrowania takiego jegomościa. Być może szytka miała już swoje lata - trzeba ją było wymienić. Za ~70 zł można nabyć szytki dobrej jakości. Nie przestrasz się pierwszego zdania "Szytka (oponodętka) jest konstrukcją przeznaczoną do profesjonalnego kolarstwa." w linku który Ci podałem. Ja osobiście jeśli będzie mnie stać, to w przyszłym roku składam koła właśnie pod szyteczki...

Druga sprawa, co zrobić z tylnym kołem - powiedz coś więcej o tym jak koło wygląda no i jak wygląda ogumienie. Daj najlepiej zdjęcia.

#7 kriso1994

kriso1994
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Skądokolice Zamościa

Napisano 10 maj 2008 - 20:30

to jesli mi sie ta detka przebiła to mam ją zakleic czy zaczyć jak tam pisze??

#8 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 10 maj 2008 - 20:36

kriso1994: jeśli jest to SZYTKA, to musisz wlać do wentyla specjalny płyn, którą ją od środka "zaklei". Jeśli jest to OPONA + DÊTKA to musisz wymienić dętkę (i być może oponę, jeśli jest przykładowo rozcięta, albo już mocno zużyta).

#9 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 10 maj 2008 - 21:12

Kriso , gosc z serwisu tak kombinowal, zeby dla ciebie bylo wygodniej i generalnie rzecz biorac taniej. 2 nowe szytki to min. 140 zl. kazdy kapec na szytce to dla ciebie katastrofa finansowa. biorac pod uwage Twoje niedoswiadczenie sam szytki nie naprawisz, a zaden serwis nie bedzie sie z tym bawil. przednie kolo juz masz na oponke, teraz poszukaj cos niedrogiego w przyzwoitym stanie do tylu. to poczatek Twojej zabawy i na razie wystarczy. jak Ci sie spodoba to z czasem kupisz albo zlozysz cos sensowniejszego. na razie badz dobrej mysli. pozdr

#10 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 10 maj 2008 - 21:17

nick: 2 nowe szytki to 140 zł. 2 nowe opony + 2 nowe dętki to wyjdzie go ile? Co do kapci na szytce - przebicia uszczelnia płyn kauczukowy, więc tutaj nie ma żadnego problemu, a jak rozetniesz... to i opona do wyrzucenia i dętka też (choćby to były maxxisy detonatory + pierwsze lepsze dętki za 15 zł to wychodzi na jedno). Czy wygodniej - tutaj też mam SPORE wątpliwości.

#11 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maj 2008 - 21:44

szytki można z powodzeniem zszywać, ale tym większe rozprucie tym potem gorzej niesie

#12 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 10 maj 2008 - 22:44

Muniek -wez pod uwage wiek i ew. umiejetnosci Kriso. wiem o czym pisze bo jak zaczalem jezdzic to rower byk dla mnie terra incognita / fajnie napisane/. jak na poczatek 2 tanie opony z detkami za 70 bez problemu. ale to moje dywagacje na ten temat. decyzje musi podjac Kriso, pewnie w porozumieniu z rodzicem. szkoda tylko Kriso, ze nie poradziles sie przed zakupem. teraz jestes troche w przymusowej sytuaciji, a tutaj mozesz uzyskac pomoc na kazdy temat, bo jest sporo braci z niezlym doswiadzeniem. pozdr

#13 kriso1994

kriso1994
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Skądokolice Zamościa

Napisano 11 maj 2008 - 08:46

to jak mam zrobić??
kupić uszczelniacz kauczukowy ??

#14 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 11 maj 2008 - 12:37

kriso1994: w jakim stanie jest tylne ogumienie? Ma jakieś przetarcia, wystają nitki, może ma rozcięcia?

#15 kriso1994

kriso1994
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Skądokolice Zamościa

Napisano 11 maj 2008 - 14:38

kriso1994: w jakim stanie jest tylne ogumienie? Ma jakieś przetarcia, wystają nitki, może ma rozcięcia?


są lekkie rozcięcia wzdłuż opony. ale małe.
wzdłuż opony są pasy (widać na zdjęciu) i miedzy tymi pasami są lekkie rozcięcia

Załączone pliki



#16 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 11 maj 2008 - 14:45

Jeśli to już jest takie zajechane to masz szytkę do wymiany. Skoro z przodu Masz już wymienione na oponkę, to niech to będzie homogeniczne chociaż i tył tak samo zrób.

#17 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 maj 2008 - 18:45

Kurrrrrr** mać, takie piękne klasyczne obręcze szytkowe Mavic'a a ten debil z serwisu wymienił ją na jakieś gówno oponowe :evil: Zabić idotę to mało.

#18 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 maj 2008 - 19:08

krótko mówiąc zostałeś nabity w butelkę, pewnie nie miał żadnych szytek i nie chciało mu się ich sprowadzać, to naciągnął cię na wymianę obręczy, dętkę i oponę też kupiłeś u niego?
masz jeszcze tą obręcz szytkową? jeśli tak to zostaw ją sobie, jak kiedyś będziesz miał fundusze to wstawisz ją tam gdzie była, jeśli rozcięć na szytce jest dużo to należałoby ją wymienić, będziesz miał lepszą przyczepność, a także prawdopodobieństwo kapcia będzie mniejsze

#19 kriso1994

kriso1994
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Skądokolice Zamościa

Napisano 12 maj 2008 - 06:20

tak, mam jeszcze tą obręcz. oddał mi.
no ale co ja mam teraz zrobić?? :roll:

[ Dodano: 2008-05-12, 07:25 ]
[quote name="kr1zje"] pewnie nie miał żadnych szytek i nie chciało mu się ich sprowadzać,


tak wygląda cały rower( z tyłu kapeć)


Dołączona grafika

#20 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maj 2008 - 08:46

wg mnie najlepiej będzie jak zainwestujesz w nową szytkę na tylne koło



Dodaj odpowiedź