Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hamulce i klocki


684 odpowiedzi w tym temacie

#21 rafalwspin

rafalwspin
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądUK

Napisano 07 sierpień 2008 - 19:52

Jestem nowy w temacie szosy, dlatego pytam o jaką kompatybilność chodzi? W MTB w v-brejkach każde klocki pasowały do każdych ramion i jak patrzę na moje Tiagry to nie wiem, dlaczego tu miało by być inaczej?

#22 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 07 sierpień 2008 - 20:10

klocki (obudowa+okladzina hamulcowa) beda wspolzamienne w wiekszosci hamulcow szosowych, poniewaz system mocowania jest prawie identyczny. natomiast okladziny hamulcowe nie beda kompatybilne w wielu modelach ze wzgledu na roznice konstrukcyjne

#23 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 07 sierpień 2008 - 22:21

klocki (obudowa+okladzina hamulcowa) beda wspolzamienne w wiekszosci hamulcow szosowych, poniewaz system mocowania jest prawie identyczny. natomiast okladziny hamulcowe nie beda kompatybilne w wielu modelach ze wzgledu na roznice konstrukcyjne


Jesteś pewien tej niekompatybilności? Wydaje mi się że okładziny dura ace będą pasować do wszystkich nie-campowskich hamuców. Jeśli nie to jest jeszcze opcja kupienia okładzin razem z blaszkami...

#24 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpień 2008 - 22:57

tiagra ma całe klocki, a nie tylko wymienne okładziny jak 105/ultegra/da

#25 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2008 - 21:32

zakupiłem sobie nową ramę z widelcem i co się okazało, śruba od hamulca jest za krótka i nie da rady przykręcić do widelca który jest szerszy od poprzedniego. Help :D

#26 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 11 wrzesień 2008 - 21:44

zakupiłem sobie nową ramę z widelcem i co się okazało, śruba od hamulca jest za krótka i nie da rady przykręcić do widelca który jest szerszy od poprzedniego. Help :D


te śruby(albo nakrętki) występują chyba w dwoch rozmiarach. W dobrym sklepie rowerowym powinieneś taka dostać.

#27 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 11 wrzesień 2008 - 21:45

@ndy, Może idź do jakiegoś sklepu ze śrubkami pokaż tą od hapla i kup sobie dłuższą jeśli będą mieli. To tyle jeszcze by można nagwintować jakiś kawałek stalowej rurki tylko będzie problem z przykręceniem. Ta śrubka, nakrętka jest taka nie typowa. Raczej musisz kupić tą nakrętkę bo ta śruba przy hamulcu jest nie wykręcalna.

#28 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 wrzesień 2008 - 23:20

bo ta śruba przy hamulcu jest nie wykręcalna.

Zawsze jest wykręcalna.

#29 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 12 wrzesień 2008 - 07:42

Gromada ma długie śruby kominowe, tyle że kosztuje jedna bodajże 25 PLN, zgroza! Taniej dorobić u ślusarza...

#30 Gosc_@ndy_*

Gosc_@ndy_*
  • Gość

Napisano 12 wrzesień 2008 - 09:07

Dzięki za taki odzew !
Ale problem już rozwiązany, wiedziałem, że mam te nakrętki w dwóch długościach tyle, że od dawna korzystałem z dwóch krótkich i nie mogłem znaleźć tej długiej.Teraz już znalazłem i wszystko jest ok ;]

Btw: dziś wieczorkiem wrzucę foty rowerka na nowej ramie meridy :-)

#31 Szymon_1991Lodz

Szymon_1991Lodz
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądŁódź

Napisano 13 wrzesień 2008 - 18:56

A ja mam takie drobne pytanie gdzie najlepiej kupować okładziny do klocków Shimano 600? Może jest w necie jakiś sklep gdzie coś takiego dostanę? Jaki koszt? Bo na allegro brak :-?

#32 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 13 wrzesień 2008 - 19:12

ja ostatnio kupiłem czerwone Clarksy w Bikershopie(17.90zł). Narazie na przód i jestem baaaardzo z nich zadowolony nieporównywalnie lepsze od seryjnych

#33 mk345

mk345
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądInowrocław

Napisano 14 wrzesień 2008 - 19:39

Mam w zapasie 2 pary, jak kolega powyżej, kupiłem w Centrumrowerowe.pl. Na marginesie sklep ok, z tym, że trzeci raz przysłali coś czego nie zamawiałem - 1 para Clarks na Shimano, jak zamawiałem, 2-ga czerwone do Campy, ale są w porządku, zamienili i zawsze za moją wysyłkę do nich oddają w paczce powrotnej pieniądze :lol:

#34 Szymon_1991Lodz

Szymon_1991Lodz
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 wrzesień 2008 - 20:06

Mk345 , czy te okładziny będą pasować do moich Shimano 600? Może będziesz chciał je sprzedać po okazyjnej cenie? Tylko najpierw muszę pogadać o tym z rodzicami

#35 mk345

mk345
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądInowrocław

Napisano 14 wrzesień 2008 - 20:49

Hamulców Shimano 600 było dużo modeli. Do tych zupełnie wczesnych mogą nie pasować, ale jeśli klocki wyglądają tak, jak w aktualnie robionych hamulcach, to 99% okładziny kompatybilne ze Shimano będą pasować, ale najlepiej odkręcić od roweru klocek czy okładzinę, pójść do sklepu, najczęściej mają okładziny DuraAce i porównać, czy klocki od starszego modelu Shimano600 są identyczne jak od aktualnych, wydaje mi się, że tak, ale nie jestem pewien. Na wiosnę będę zmieniał, nie sprzedaję :-).

#36 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 29 wrzesień 2008 - 21:20

Pytanko: czy klocki w szosie zawsze tak brzydko hałasują przy hamowaniu? Czy to jest wina słabej jakości?

#37 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 29 wrzesień 2008 - 21:24

Klocki hałasują bo pewnie są "brudne". Sprawdź czy nie powbijały się w nie opiłki metalu itp.
Jeśli tak to je usuń. Powinno pomóc.

#38 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 29 wrzesień 2008 - 22:05

Mi klocki w ogóle nie hałasują. Może trochę przednie ale to wina nie dotarcia bo są nowe. Pozatym ja mam czyste obręcze tak samo klocki jak się tylko nadarza okazja to je szmatką czyszcze a potem jescze benzyną ekstrakcyjną i są odtłuszczone ;-)

#39 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 29 wrzesień 2008 - 22:26

Pozatym ja mam czyste obręcze tak samo klocki jak się tylko nadarza okazja to je szmatką czyszcze a potem jescze benzyną ekstrakcyjną i są odtłuszczone ;-)


mam nadzieje że klocków ;-) substancjami ropopochodnymi nie zalewasz??!!

#40 mjut2

mjut2
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądGryfice / KołomąĆ

Napisano 03 październik 2008 - 13:39

Pytanie, mam drugi sezon hamulce 105, i nie bardzo jestem zadowolny z ich mozliwosci :-/

hamowac sie da, ale to jakos nie tak jak powinno byc :-( podczas hamowania mam wrazenie jakbym mial okladziny posmarowane olejem :-/ niby sciska, niby hamuje, tarcie slychac, a sprzet zwalnia nie za chetnie...

zaraz po zakupie bylo wypas, przy hamowaniu pot z plecow na brzuch przeplywal :mrgreen:

dodam ze okladziny sa nawet w 1/3 nie zuzyte, a obrecze nowe, szczeki ustawione na żylete :)

help needed - bo sie zabije kiedys...



Dodaj odpowiedź