Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hamulce i klocki


684 odpowiedzi w tym temacie

#41 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 październik 2008 - 19:37

Wyczyścić obręcze z resztek gumy, jeśli porysowane - przeczyścić mleczkiem lub pastą do czyszczenia garów. Odtłuścić np. benzyną ekstrakcyjną. Klocki zszorstkować drobnym papierem ściernym (byle równo) i dokładnie umyć w wodzie z drobina detergentu. Ustawić klocki względem obręczy. Powinno robić...
  • hi_im_krzysiu lubi to

#42 Gosc_mjolnir_*

Gosc_mjolnir_*
  • Gość

Napisano 03 październik 2008 - 20:14

Zauważyłem coś dziwnego. Po ok. 2000km zrobionych na moim Treku okładziny są już mocno zużyte, podczas gdy niektórzy piszą że trzymają im wiele więcej i jeszcze są ok. Od czego to zależy? Kiepska jakość? Wyjaśniam, że hamulce to no name o konstrukcji 600-tek.

#43 yaro1986

yaro1986
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • SkądJózefów

Napisano 03 październik 2008 - 21:50

Klocki no-name czesto o wiele szybciej sie zuzywaja. Jest jeszcze kwestia warunkow w jakich byly uzywane, jesli podczas deszczu to zuzywaja sie zdecydowanie szybciej.

#44 Gosc_mjolnir_*

Gosc_mjolnir_*
  • Gość

Napisano 04 październik 2008 - 14:28

Właśnie kiedyś jechalem dłuższy czas w deszczu i kiedy w domu spojrzałem na klocki byłem w szoku! Ok. ćwierć okładziny się zdematerializowało.

#45 Skeletor

Skeletor
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • SkądTarnobrzeg /Krk

Napisano 21 luty 2009 - 16:02

Gdy przejadę się chwile jak popada deszcz i zahamuje to tylko na tylnej obręczy zbiera mi się guma z okładziny. W starym rowerze tak nie było i tu moje pytanie zależy to od okładziny czy od obręczy. Bo mam różne obręcze z przodu i z tyłu??

#46 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 21 luty 2009 - 19:28

Wpływ ma i obręcz i klocek. Ale z mojego doświadczenia wynika, że ważniejsze klocki. Mam hamulce 105, nie najnowszej generacji, chociaż już dual. Zrobiłem na nich co najmniej 60 tys. i są malo co zuzyte. pozdr

#47 Gosc_mjolnir_*

Gosc_mjolnir_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2009 - 20:00

Dzisiaj zwróciłem większą uwagę na dość istotny problem który mam już od jakiegoś czasu. Mam aktualnie hamulce no name które były fabrycznie w moim Treku. Od początku użytkowania zauważyłem że okładziny ścierają się bardzo szybko, szczególnie na tylnym kole. Na jesieni, po ok. 2000km wymieniłem tylne już nieźle starte klocki na Dura Ace. Myślałem że w tym tkwił problem, ale teraz zauważam że DA ścierają się jeszcze szybciej! Dzisiaj przypadkiem wpakowałem się w sytuację kiedy musiałem zjeżdżać po mokrej drodze, a po powrocie do domu na oko starło się po ok. 1mm klocka z tyłu. Co gorsze, zauważam też że ściera się obręcz (Bontrager Select).
Widziałem na allegro klocki i zróżnicowanym stopniu twardości. Czy to jest jakieś wyjscie?
Aha: z przodu problemu raczej nie ma (a hamuję często przodem)

#48 karol

karol
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądJawor

Napisano 05 marzec 2009 - 20:38

Może masz założone na tyle wkładki dura ace do obręczy ceramicznych? są one bardziej twardsze od zwykłych i skutecznie szlifują aluminiową obręcz, słyszałem że szybko się ścierają.

#49 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 marzec 2009 - 20:43

jak obręcz jest mokra to wszystko się ściera szybciej.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#50 Gosc_mjolnir_*

Gosc_mjolnir_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2009 - 20:56

Racja! Na opakowaniu było napisane że są do obręczy ceramicznych, jednak nie zwróciłem na to uwagi, myślałem że wszystkie tak mają. Trzeba będzie coś z tym zrobić...

#51 karol

karol
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • SkądJawor

Napisano 05 marzec 2009 - 21:14

Radzę kupić wkładki do zwykłych aluminiowych obręczy i wydłużyć sobie czas użytkowania kółek ;-) .

#52 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 05 marzec 2009 - 22:40

Co powiecie na iskry przy hamowaniu (przód) ? :mrgreen:

#53 cyryl3000

cyryl3000
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądZłotów

Napisano 05 marzec 2009 - 22:53

zużyty klocek i już jest blacha, albo jakieś opiłki masz w gumie od klocka. Sprawdź to koniecznie, bo niszczysz sobie obręcz i może ci pęknąć.

#54 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 05 marzec 2009 - 23:02

dodam tylko, że obrecz była nowa, a klocki czyszczone i smrodek spalenizny zacny ;)

widac było jakby palące sie opiłki

#55 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 marzec 2009 - 08:14

:lol: :roll:
Dobre wkładki i klocki są BBB lub Auithora trzykolorowe, przyjamniej nie iskrzą ;-)

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#56 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 06 marzec 2009 - 10:13

a jakie klocki założyć do karbonowej obręczy?

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#57 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 06 marzec 2009 - 16:45

z tańszych np te http://www.velo.com....11&p=28&id=1339
a droższych polecam klocki corimy dostępne np. u p.Poręby
Zużywają się podobnie, corimy trochę lepiej hamują. W każdym razie musisz być przygotowany na to,że klocki do carbonu hamują trochę słabiej niż normalne.

#58 gres

gres
  • Użytkownik
  • 640 postów
  • Skądkraków

Napisano 07 marzec 2009 - 09:35

prolbem się rozwiązał bo w ramach niespodzianki z kołem przyszły klocki :)
A na przyszłość ? Zależy mi na tym żeby nie śtarły obręczy za szybko :) Accenta się nadadza czy lepiej corime?

geolog - www.geologpoludnie.cba.pl


#59 Mika

Mika
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądGliwice

Napisano 07 marzec 2009 - 20:00

accenta spokojnie starczą ;)

#60 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 03 kwiecień 2009 - 17:02

Jakie klocki założyć do Mavic'ów CD, powierzchnia jest anodowana, i wolę żeby tak zostało...



Dodaj odpowiedź