Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pinarello Dogma z Tajwanu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
121 odpowiedzi w tym temacie

#41 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 24 wrzesień 2011 - 21:44

i wersja z tlumacza ...

http://translate.goo...64.html&act=url


Dzieki marco teraz wszystko sie wyjasnilo , wniosek juz moze sobie kazdy dopisac ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#42 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 24 wrzesień 2011 - 21:47

kazdy tez moze sobie wrzucic w tlumacza sam (za tlumacza tu nie robie ) na tyle bylem uprzejmy ze to zrobilem (wniosek z tego taki , ze uprzejmy staram sie byc dla tych co nie znaja niemieckiego) .... jesli to miales na mysli .

#43 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 24 wrzesień 2011 - 22:06

w razie jeszcze watpliwosci i zeby nie bylo wiecej niepotrzebnych komentarzy , to zapraszam do lektury i obejrzenia zdjec z peknieta rama w kilku miejscach . (chyba wszystko w temacie ) dziekuje :-)

http://weightweenies...php?f=3&t=61681


Jedna rama jest. Czekamy na więcej.

#44 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 24 wrzesień 2011 - 22:08

nie wiem czy tutaj potrzeba jeszcze czegos wiecej ;)

Ps; Spie , dobrej nocy zycze :mrgreen:

#45 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 24 wrzesień 2011 - 22:10

Marco_, bo cervelo nie pękają prawda? Tyle w temacie czytując Ciebie.
Każda rama, czy to chińska czy oryginalna pomalowana w Kanadzie może pęknąć. Nie wiem. tyko dlaczego upierasz się przy tym, że chińskie ramy to totalny śmieć, skoro tysiące ludzi na nich jeździ i wielu jest zadowolonych.

#46 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 24 wrzesień 2011 - 22:17

nie wiemy co bylo przyczyna pekniecia tych ram , moze upadek , moze zbytnie docisniecie suportu , nadwaga uzytkownika , czy tez mostka itp ...kitajskie ramy pekaja same z siebie w prostych miejsach gdzie nie powinny w sumie pekac a zadowoleni ludzie to tacy wlasnie co mysla podobnie jak Ty .

i viceversa w druga strone o kitajskich nawet strach myslec ...

lap tutaj (zrodlo - http://www.bustedcar...01_archive.html)

Dołączona grafika

#47 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2011 - 22:34

Pomijając kwestię podróbka czy oryginał, ale zaczyna mnie trochę irytować to psioczenie na karbon z Chin. Nigdy nie miałem, mieć nie będę i nie planuję kupować, ale wystarczy w necie poszperać ile jest popękanych ram Cannondale i innych znanych firm. Niby super marka a potrafi dupnąć tak samo jak chiński karbon - w najmniej przewidywanym momencie.

Polecam:
http://www.bustedcarbon.com/

#48 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 24 wrzesień 2011 - 22:38

Gdybyś nie zauważył to ramy cervelo pękały nie tylko na sterówkach, czy w okolicach suportu ale też

same z siebie w prostych miejsach gdzie nie powinny w sumie pekac

.

Poza tym skąd możesz wiedzieć co myślę o chińskich ramach a do tego nawet wiedząc czym jeżdżę.
To tyle, bo widzę, że żadne argumenty nie docierają.

#49 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 24 wrzesień 2011 - 22:42

wszytko potrafi peknac , kazdy material ma tez swoje granice wytrzymalosci , i tak na przyklad chinski karbon trzasnie ci bez wiekszego powodu gdzie oryginalne ramy potrafia jednak wytrzymac o wiele wiecej .

#50 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 24 wrzesień 2011 - 22:43

Gdybyś nie zauważył to ramy cervelo pękały nie tylko na sterówkach, czy w okolicach suportu ale też

same z siebie w prostych miejsach gdzie nie powinny w sumie pekac

.

Poza tym skąd możesz wiedzieć co myślę o chińskich ramach a do tego nawet wiedząc czym jeżdżę.
To tyle, bo widzę, że żadne argumenty nie docierają.



Docieraja do mnie argumenty ludzi ktorzy pozbyli sie dawno kitajskich ram zmieniajac je na oryginalne . ( to tyle w temacie , kazdy moze zachowac swoje zdanie dla siebie na temat chinskich ram , wszystko w tym temacie zostalo "powiedziane " i chyba nwet juz nie jestem ciekaw tego co kto o tych ramach mysli ;) )

#51 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2011 - 22:53

wszytko potrafi peknac , kazdy material ma tez swoje granice wytrzymalosci , i tak na przyklad chinski karbon trzasnie ci bez wiekszego powodu gdzie oryginalne ramy potrafia jednak wytrzymac o wiele wiecej .


A skąd ta pewność? Rzuć okiem na link, który wrzuciłem post wyżej. Jest tam kilka ram, które strzeliły niespodziewanie. Brak zaufania do Chińskiego karbonu bierze się stąd, że panuje stereotyp - co chińskie to badziew. A tak wcale nie musi być. Hong fu z tego co czytam w necie zbiera pochlebne opinie od użytkowników.

Najdziwniejsze jest to że nierzadko duże korporacje wypinają się na użytkowników, gdy przychodzi do rozpatrzenia gwarancji.

Jeśli miałbym kasę to kupiłbym oryginalne Piranello - jakby mi rama pękła to bym sobie kupił nową i bym się nie martwił. A ponieważ nie stać mnie na oryginalne Pina' to kupiłem coś innego - przynajmniej jak mi pęknie niespodziewanie to nie będę płakał że wydałem kupę kasy.

#52 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 24 wrzesień 2011 - 23:02

albo inaczej ... nie kazdego stac na zakup jednych i tych smych tanich rzeczy , wiec kupuja jedna rzecz raz a porzadna , ta zasada sprawdza sie w zyciu czesciej ;)

Ps; Znam takich co zmadrzeli i wiecej nie kupuja podrobek .

#53 valdio561

valdio561
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądOsielec

Napisano 24 wrzesień 2011 - 23:06

wszytko potrafi peknac , kazdy material ma tez swoje granice wytrzymalosci , i tak na przyklad chinski karbon trzasnie ci bez wiekszego powodu gdzie oryginalne ramy potrafia jednak wytrzymac o wiele wiecej .


No tak tylko kosztują 10 razy więcej.....

#54 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2011 - 23:18

Marco to nie o to chodzi żeby kupić raz a porządnie bo nigdy nie przewidzisz co się stanie z taką ramą (nie mówię tu tylko o samoistnym pęknięciu).

Ja wychodzę z takiego założenia: gdybym kupił ramę za 10 tysięcy to szkoda byłoby mi na niej jeździć - wystarczy kolizja z autem, gleba na wyścigu lub inny przypadek - rama idzie do śmieci a wraz z nią kupa kasy. Zostaję bez kasy, bez roweru - bo nie stać by mnie było na zakup takiej drugiej wymarzonej.

Zdaję sobie sprawę że myśląc na mój sposób to lepiej żeby z domu nie wychodzić. Ale jak rozwalę ramę za 4 tysiące to mogę sobie pozwolić na zakup drugiej takiej samej i nawet nie będzie mi szkoda poprzedniej. Po prostu każdy kupuje to na co go stać.

Żeby była jasność, jestem przeciwnikiem kupowania podróbek czy naklejania naklejek na części bez nazwy tylko dlatego żeby symulować drogi sprzęt.

#55 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 24 wrzesień 2011 - 23:39

sorki , ale mnie akurat nie stac na trzykrotne kupowanie taniej chinskiej ramy i wyrzucanie tym samym pieniedzy w bloto a na koniec i tak musial bym kupic oryginal , nie wiedze w tym tez zadnej logiki .
A jesli nawet mial bym sie przewrocic na oryginalnej i ja uszkodzic to prznajmniej nie bede mial pretensji do siebie ze kupilem podrobke i ze jest to tylko moja wina i ubezpieczalnia wypnie na mnie plecki , bo na pewno by sprawdzali co to byl za rower , a tak mam ubezpieczony oryginal w razie pekniecia ramy czy tez przewrotki wszystko zwracaja co do centa ... ale to nie koniec , jesl bym sie polamal i byla by to chinska podrobka , to kto wie jesli by to wyszlo na jaw czy nie musial bym sam placic wtedy za szpital co przekroczylo by wartosc takich trzech oryginalnych ram . Jak mowie , nie stac mnie na kupowanie chinskich podrobionych ram .

#56 swiatek

swiatek
  • Użytkownik
  • 1060 postów
  • SkądPruszków

Napisano 25 wrzesień 2011 - 07:08

Panowie tak się wczytuję ten wątek i jedno mnie zastanawia tzn. nad czym ta dyskusja?
Przecież większość oryginalnych ram cenionych marek jest robiona w Chinach czy na Tajwanie i nie sądzę, żeby była jakaś diametralna różnica między ramami oryginalnymi za bimbaliony i tymi bezpośrednio od Chińczyków.

#57 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 25 wrzesień 2011 - 07:23

roznica zasadnicza , inny material i nie wazne kto robil co i gdzie a z jakiego materialu . (ramy skladaja po prostu ludzie)
, druga roznica pomiedzy oryginalem a podrobka jest taka ze ubezpieczalnia wypnie na mnie plecki jesli sprawdza ze byla to podrobka , ale to w sumie szczegol chinszczyszna droga nie jest , drogo moze kosztowac szpital jak przyjdzie z wlasnej kieszeni za to zaplacic , byc moze w Polsce nikt na to nie zwraca uwagi , tutaj owszem w razie jakiegos wypadku wszystko od podstaw jest rzetelnie sprawdzane .
Na byle jakiej ramce to moge sobie jezdzic w tlenie po lesie na zwklych pedalach .

#58 swiatek

swiatek
  • Użytkownik
  • 1060 postów
  • SkądPruszków

Napisano 25 wrzesień 2011 - 07:32

Marco_ a skąd wiesz jaka i czy w ogóle jest różnica w materiale? Ujeżdżałem w tym sezonie ramę jednej z lepszych i renomowanych firm, której w opinii fachowców ramy należą do najsztywniejszych i co? Zawód na całej linii bo rama plastelina. Pozbyłem się jej niedawno.

#59 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 25 wrzesień 2011 - 07:36

przelec sie po forach poogladaj pekniete chinskie ramy i to co pisza ich uzytkownicy , cofnij sie przeczytaj podawalem linki (widze ze nie sledziles tematu) i nie jest to tajemnica zadna ze podrobione chinskie ramy czy tez taiwanskie to bubel i trzeba byc naprawde naiwynm myslac ze za pare setek dolarow otrzymuje sie taki sam dobbry jakosciowo towar jak w oryginale .

#60 meaculpa

meaculpa
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądLublin

Napisano 25 wrzesień 2011 - 07:38

Nic tylko współczuć moralności (a właściwie jej braku)

nie wiem po co się tak bulwersujesz, zamień nasze wynagrodzenia które są w pln na walutę europejską i nie będziemy sięgać po chiński produkt.