Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak jeździć rowerem szosowym w Polsce.. ?


2536 odpowiedzi w tym temacie

#1461 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 wrzesień 2016 - 17:15

No i jakiś efekt? Wezwali Ciebie kiedyś do sądu na świadka, czy puszczają Twoje nagrania do wirtualnego kosza? 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1462 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 wrzesień 2016 - 20:05

Jeśli jest efekt to chyba zainwestuje w kamerke :)
Tak mi się przypomniało. Często zwraca się uwagę na jazde ze sluchawkami, że nie wolno, że niebezpieczne itd. Ja zawsze jeżdżę w sluchawkach, a czemu? Bo słyszę tylko auta, które są blisko mnie, najbliższe z lewej i z prawej, zawsze miałem czas na reakcję i mogłem jechać dosłownie na słuch. Ostatnio jechałem alejami Trzech wieszczy w Krakowie, bez słuchawek. Myślałem, że się zesram ze strachu. Wszędzie auta, wszystkie słyszę i od tego natłoku nie wiem, które jest blisko i z której strony. Dlatego zawsze jeżdżę w sluchawkach i nie sprawiają one, że niczego nie słyszę i narażam się na niebezpieczeństwo. Bez słuchawek narażam się na niebezpieczeństwo.

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#1463 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 wrzesień 2016 - 20:09

A, i nie szumi mi w uszach całą drogę przynajmniej :)

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#1464 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 09:36

Dwa przypadki z dzisiaj, niedziela 7.30 rano, zero ruchu. Wyprzedzanie na trzeciego akurat kiedy jadę. Wystarczyło poczekać z manewrem dosłownie 3 sekundy bo żadnych innych aut nie było, musiał jeden z drugim wyprzedzić. Nie wiem co by się im stało jakby poczekali. Nikt jeszcze nie napisał o jednym co może nie jest wielkim utrudnieniem ale troche mnie irytuje a mianowicie glina i błoto zostaiwono przez traktory wjeżdzające na ulice z pola. Nie pamiętam ale chyba w Austrii widziałem, że jest obowiązek czyszczenia kół pojazdów wjeżdzających z pól itp.



#1465 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 wrzesień 2016 - 09:41

To jest to samo co wyprzedzanie przed światłami żeby kierowca mógł stanąć na czerwonym 2 sekundy wcześniej(i gdzie tu ekonomiczna jazda?)
Raz już tu opisywałem taką sytuacje gdzie mnie kierowca busa na grubość lakieru wyprzedził na podwójnej ciągłej przed skrzyżowaniem i zatrzymał się od razu na czerwonym, a ja taki wredny, że go na tych światłach wyprzedziłem i stałem przed nim ;)

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#1466 funf

funf
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 19:21

Ja mam takie pytanie, jeżdząc po drogach międzymiastowych zauważyłem, że jakby na złość niektórzy kierowcy włączają spryskiwacze szyb, akurat przy wyprzedzaniu. Zwróciliście uwagę na takie zachowanie? Oczywiście nie dzieje się to często, być może zbieg okoliczności, ale wydaje mi się że może być to złośliwie.



#1467 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 19:26

Spotkałem się z tym kilka razy ale czy jest to złośliwe to na 100% nie jestem pewien.



#1468 exvicked

exvicked
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 wrzesień 2016 - 10:31

Niestety mam jednego kolegę i jego wuja, którzy praktykują takie prysznice... Ten drugi nawet specjalnie ustawił spryskiwacz w prawą stronę, żeby to była solidna kąpiel.

Wydaje mi się więc, że w pewnej części to zachowanie specjalne, w pozostałej przypadkowe. Myślę, że w 20% to zachowanie specjalne. 



#1469 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 wrzesień 2016 - 10:45

Pozdrów miłych panów. Najlepiej cegłą.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1470 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 27 wrzesień 2016 - 12:23

Niestety mam jednego kolegę i jego wuja, którzy praktykują takie prysznice... Ten drugi nawet specjalnie ustawił spryskiwacz w prawą stronę, żeby to była solidna kąpiel.

Wydaje mi się więc, że w pewnej części to zachowanie specjalne, w pozostałej przypadkowe. Myślę, że w 20% to zachowanie specjalne. 

Taaaaaa

 

....... a może brzoza i Putin....

 

NIe doszukujcie się teori spiskowej kierowców uknutej przeciwko biednym rowerzystom. Moim zdaniem jest bardziej logiczne wytłumaczenie. Spryskiwacz znajduje się w tej samej manetce co kierunkowskaz. Kierowca kończąc manewr wyprzedzania omyłkowo włącza spryskiwacz.



#1471 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 27 wrzesień 2016 - 12:31

Nie zawsze. U mnie kierunkowsazy i spryskiwacze to oddzielne "wajchy" po przeciwnych stronach kierownicy.



#1472 funf

funf
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 13:37

Drążąc dalej temat spryskiwaczy, wujek google mówi, że jest to specjalne działanie.

 

3. Złośliwość

Wymijanie rowerzysty a następnie zwolnienie w celu nieprzepuszczenia go obok. Zbyt bliskie podjeżdżanie przy wymijaniu. Trąbienie bez powodu jako wyraz złości. Włączanie spryskiwaczy i wycieraczek przy mijaniu rowerzysty.

http://jestesmarka.p...no-dramatyczny/

 

27.02.2015 21:21 ~RoberWWW

Panowie kierowcy pomalutku i spokojnie wyprzedzamy samobójcę na rowarze, myjąc w tym czasie przednią szybę przy pomocy duuużej ilości zimowego płyny do spryskiwaczy. Regulacje prawego spryskiwacza mile widziana :)

http://tvnwarszawa.t...ze,89530,1.html

 

Szukać dalej nie będę



#1473 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 wrzesień 2016 - 14:04

Pomijając wszystko, trzeba mieć naprawdę niezłe problemy z czachą, żeby samemu sobie obniżyć komfort jazdy, byle tylko komuś zaszkodzić <3


  • Monowiec lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1474 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 wrzesień 2016 - 14:52

Mialem wlasnie pisac, ze nie rozumiem celowego obniżenia pola widzenia podczas wyprzedzania.

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#1475 stomek

stomek
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 14:56

I przez to jak wyprzedzają to rowerzystów nie widzą ;-)



#1476 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 27 wrzesień 2016 - 19:06

Pomijając wszystko, trzeba mieć naprawdę niezłe problemy z czachą, żeby samemu sobie obniżyć komfort jazdy, byle tylko komuś zaszkodzić <3


  • Greek i Lukeskywalker lubią to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#1477 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 wrzesień 2016 - 10:01

Tak mi się przypomniało. Często zwraca się uwagę na jazde ze sluchawkami, że nie wolno, że niebezpieczne itd. Ja zawsze jeżdżę w sluchawkach, a czemu? Bo słyszę tylko auta, które są blisko mnie, najbliższe z lewej i z prawej, zawsze miałem czas na reakcję i mogłem jechać dosłownie na słuch. Ostatnio jechałem alejami Trzech wieszczy w Krakowie, bez słuchawek. Myślałem, że się zesram ze strachu. Wszędzie auta, wszystkie słyszę i od tego natłoku nie wiem, które jest blisko i z której strony. Dlatego zawsze jeżdżę w sluchawkach i nie sprawiają one, że niczego nie słyszę i narażam się na niebezpieczeństwo. Bez słuchawek narażam się na niebezpieczeństwo.

 

Nie no, nie sądziłem, że kiedyś coś takiego przeczytam :P

Po pierwsze wyobraź sobie, że słysząc tylko pojazdy będące blisko, może się okazać że braknie czasu na reakcję przy jakimś manewrze.

Po drugie - pojechałeś sobie wyjątkowo bez słuchawek i nie mogłeś ogarnąć sytuacji. Gdybyś tak trochę pojeździł to nauczyłbyś się korzystać z informacji, które dają Ci docierające do ucha dźwięki. Bo niedorzecznym jest stwierdzenie, że nadmiar dźwięków dezorientuje. Ja potrafię odróżnić czy to jedzie osobówka czy TIR/autobus, z której strony i jak szybko się zbliża.

A Alejami akurat całkiem w porządku się jedzie ;)


  • Prozor lubi to

"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#1478 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 wrzesień 2016 - 10:04

Jeżdżę tak od ponad 2 lat jako kurier rowerowy, nigdy nie brakło mi czasu na reakcję :)
I też potrafię odróżnić, nawet w sluchawkach!

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#1479 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 wrzesień 2016 - 11:09

Jesteś kurierem i (cytuję) "myślałeś, że zesrasz się ze strachu jadąc Alejami"? Dziwne :)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#1480 m.arek

m.arek
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 15:58

Aleje są spoko, bo tam się wolno jeździ.



Dodaj odpowiedź