Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower za około 2500 PLN


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 październik 2011 - 13:04

Przede wszystkim witam wszystkich na forum!

Najpierw o mnie. Wzrost 179 cm, waga 67 kg.
Szosą zaraził mnie kumpel jakieś dwa lata temu-przedtem, o ja głupi-tylko MTB.
Przez te dwa sezony jeździłem startym rowerkiem na stalowej ramie Columbusa i osprzęcie 105, ale z manetkami jeszcze w ramie :).
Sezon prawie się skończył i postanowiłem rozglądać się za kolejną szosą.
Niestety mam tylko 2500 PLN, może, ale to tylko gdybanie, będzie więcej. Więc w grę wchodzi rama alu i być może widelec karbo.
Póki co z nowych rowerów w tej cenie pasuje mi tylko jeden: http://rower.com.pl/...=1472_6_699_854
W porównaniu z innymi w tej cenie a nawet z droższymi (choćby kelly's 2.9 z 2011...który jest de facto tym samym rowerem a kosztuje ok. 2900, sic!!) jest to konkurencyjny stosunek jakości do ceny. Największy ból to klamki Sory, o których naczytałem się słabych opinii, choć jeden z kolegów miał takie kilka sezonów i był zadowolony.
Ewentualnie liczę na wyprzedaże posezonowe.
Inna opcja to allegro. Coś tam czasem się pojawia ale i tak rządzi Sora w tej cenie :(.
Jak sądzicie, czy rower, do którego link podesłałem, gdyby ewentualnie zmienić klamki na Tiagry (o ile ma to sens(?)) spełniłby moje oczekiwania na 2-3 sezony?
Przy czym na stalowej szosie głównie jeździłem na wycieczki i byłem na dwóch maratonach. Tych drugich chciałbym aby było więcej od przyszłego sezonu :).
Z góry dziękuję za opinie, ochrzany, rady itd :).

#2 @bartek

@bartek
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 październik 2011 - 15:17

Jeśli nadal posiadasz tamten rowerek i masz poważne zamiary co do tego sportu, to polecam dozbierać trochę pieniędzy i kupić coś na shimano 105, trwałe i ogólnie polecane, a cena przyzwoita. W przyszłości taki osprzęt w razie zamiaru sprzedaży będzie lepiej trzymał cenę. Sprzęt używany na Sorze jest taniutki, bo każdy wychodzi z założenia, że jeśli już kupić używany to na lepszym osprzęcie.

#3 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 październik 2011 - 13:31

Jeżdżę raczej rekreacyjnie, a chyba jednak wolę nowy rower. I poza tym kelly'sem interesuje mnie jeszcze ta Merida: http://rower.com.pl/...=1472_6_699_854
Tylko, czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć co to za Sora? szczególnie te klamki na Sorę nie wyglądają...Szukałem na stronach Shimano i nie znalazłem takiej wersji tej grupy.

#4 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 08 październik 2011 - 14:01

Pokaż co teraz masz. Dobra stalówka bywa lepsza od taniego aluminiaka na sorze. Co Ci w nim nie pasuje? Może podrasuj stalówkę i daj sobie klamkomanetki i dobre kółka.
pozdrawiam

#5 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 08 październik 2011 - 18:45

Tylko, czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć co to za Sora? szczególnie te klamki na Sorę nie wyglądają...Szukałem na stronach Shimano i nie znalazłem takiej wersji tej grupy.


Zapewne to po prostu inne zdjęcie. To poprostu zdjęcie roweru na 105 czy też tiagrze.

#6 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 październik 2011 - 15:14

@wiktor24 - taki mam rower :)
http://www.bikestats..._1780_1224.html

#7 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 09 październik 2011 - 16:17

Ładna maszynka. Jeśli dobrze Ci się jeździ to nie widzę sensu zmieniać. Możesz zaaplikować klamkomanetki, nowe siodło, skrócić sztycę i to tyle jeśli chodzi o wagę. Przejedź się kilkoma nowymi szosami od znajomych, to pomoże podjąć decyzję.
pozdrawiam

#8 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 październik 2011 - 16:30

Dziękuję za docenienie 'rakiety' :)
Zdjęcie nie jest najnowsze, oczywiście nie jeżdżę z tą pomką, a sztycę skróciłem.

Na nowych rowerach kolegów pojeździłem (Whistle chyba Crow, Kelly's URC 6.9) i to trochę stąd chęć zmiany szosy :)

#9 Riccardo

Riccardo
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądOwock

Napisano 10 październik 2011 - 21:16

Klamkami Tiagry łatwiej zmienia się biegi niż Sorą, ale 105 jest lepiej wyprofilowana i łatwiej hamować. Tiagra od 2012 jest 10 biegowa, sora pewnie za rok albo 2. Kupno teraz roweru z w miarę przyzwoitą ramą, ale ze słabszym osprzętem ma tą wadę, że nie da się stopniowo zmienić klamek i napędu. W przypadku migracji do 105 konieczna będzie wymiana wszystkiego na raz (zostawić same hamulce bez sensu - relatywnie nie robią już ceny). nie da się nic z tym stopniowo zrobić, a za 2- 3 lata dostępne napędy 9 rzędowe będą w bardzo niskich grupach co i tak wymusi zakup kompletnej wyższej grupy. Albo bym teraz dołożył do Tiagry 2012 na 10 rzędowym napędzie, albo wstrzymał z zakupem do końca przyszłego sezonu.

#10 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 październik 2011 - 09:54

Czy komuś znany jest ten rower?

http://allegro.pl/ro...1873803006.html

#11 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 31 październik 2011 - 16:05

Nabyłem szosę, wybór padł na: http://www.ssc.pl/trek2011/19.html
Dziękuję wszystkim za pomoc!



Dodaj odpowiedź